Sari la conținut

BICICLETA CHOPPER in barcelona


robychopper
 Share

Postări Recomandate

detalii

FURCA,GHIDONUL si cauciucurile cumparate de la o firma de biciclete chopper de pe internet aduse din CALIFORNIA

roata fata si spate sunt de 24 un pic mai mici de cit cele de la MTB care sunt de 26

CADRUL facut de mine de la a la z

LUNGIME toatala 2.50 m

schimbator spate pe 5 viteze

frina doar pe spate

 

cam atit

va salut roby

post-24-1092766503_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

genul asta de bicicleta chopper facuta in spania este doar una,asta care am facuto eu si mai una care am facuto si am vinduto in valencia cu 500 euro

de moment mai am niste cereri de citeva daca totul merge bine o sa fac ceva bani frumosi si mai o chestie,nu ai nevoie de omologare de modificare:))))))

ce parere aveti???

salut roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu putea sa ramina furca asa originala cum am cumparato:)))))) partea de jos de la furca(placa cea de fier ce tine roata este prelungirea facuta de minela furca)

Genul asta de biciclete se gasesc in america pe toate zonele de plaja si nu numai

uitati aici un web site

http//www.firebikes.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

COOOL! Arata de parca-i lipseste motorul! Dupa mintea mea, i-ar trebuio roata pedalier mai mare, customizata, poate plina sau cu gauri rotunde in ea, nu stiu... In plus, cred ca ai putea s-o imbunatatesti pe la sea putin - la fel, custom, cu spatarul mai inalt si - de ce nu? un ghidon mai lung spre spate, o roata mai mica pe fatza... ideea e prea buna ca sa nu insisti pe mai multe variante constructive, chiar si la cadru. Zic si eu asa, ca designer ce ma aflu, nu ca motorist ca n-am hobby-uri d'astea deocamdata. Oricum, daca ies bani din astea, de ce nu choppere adevarate? Trage repede o varianta cu un motoras mic, mai pentru pustani - varianta cool la scutere! Ce zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faza cu motorasul nu merge pt ca chiar asta e idea ca si dintro bicicleta se poate face un chopper fara m,otor

chestia cu roata mai mica pe fata suze .....dar nu sunt la circ...mai mare da dar mai mica??? un chopper de cind a fost el inventat pt prima oara avea pe fata roata mai mare si mai subtire si pe spate roata mai mica si mai groasa

ghidonul este in spate bine pt ca are marimile unui ghidon de harley clasic si este in spate ma refer la primele poze ,ultima poza este cum arata bicileta la inceput

te salut roby din barcelona

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

asa arata creatia acum....iam schimbat roata complet pe spate are ..butuc spaste cu 3 viteze in interior si frina tambur,roata fata are frina tambur...

a trebuit sa latesc cadrul in spate ca nu imi intra noul cauciuc spate pe care lam cumparat din portugalia ca in spania nu am gasit....am cromat ...tijele pedalelor...am vopsito so asta a iesit....am pus si situl cumparat pe internet din california a iesit cu tot cu transport la 35 euro...cauciucul spate ma costat cu tot cu transport aproape 60 euro...butucul frina fata cu frina tambur 40 euro .....spitarea rotilor am facuto eu...mia luat ceva timp dar a reusit super....

roata am spitato fara a incrucisa spitele uitativa la ea.....

acum stiu ca o sa veniti cxu comentarii cas nebun ca am dat atitia bani...na asta este in lipsa de ocupatie am facut si eu ce mia trecut prin cap .....

va salut roby

post-24-1100518201_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...