Sari la conținut

BICICLETA CHOPPER in barcelona


robychopper
 Share

Postări Recomandate

Super tari.

 

Ca "sugestii" (deh, nu ma pot abtine) : Mai erau niste furci, cu suspensii care semanau cam cu ce pun aia de la occ pe motoarele lor, dar varianta pt bicle-trial. Daca ai putea modifica una d-aia cred k ar arata super. Misto ar mai fi sa ai o roata pe spate "mare". Adica dimensiunea de bicla normala - nu cine stie ce chestie, ca pe urma e prea grea. Sau cum s-a mai zis: plina, cu gauri in mijloc, sau cu 3 sau 5 spitze groase. Iar pe fata, una mai mica.

 

Nu prea vad niste schimbatoare de viteze/foi/pinioane (sau nu vad eu bine :cheers: )

Si ca "estetic" poate niste aparatori, mici la lant in zona pedalelor. (eu m-am murdarit de cateva ori, ba chiar mi-am si prins intre lantz si foaie siretu, de vro 2 ori-odata am scapat, ca eram aproape pe loc, dar a dooa -mama, ce cazatura!!! :cheers: -deci, mai mare atentie la chestii d-astea)

 

Ghidonul pate putin mai inalt si tras mai in spate( sa se ajunga la el) si altceva... o aripa spate, sau ce se mai poate pune pt a "cosmetiza" jucaria, ata vreme cat n-o ingreuneaza. Pacat ca la banii de aici, putini isi pot permite asa ceva :haha: .

Mai postaste Baiazid, pe undeva niste poze cu asa ceva ("Biketober fest, cred).

 

Oricum, bravo! :banana: Super! :cheers: :blink: :cheers:

 

:cheers:

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astea leam postat eu haha de mult imi plac....

fiecare veniti cu sugestii dar nu va ginditi nici unul ca asa am facuto eu pe gustul meu...asa mia placut sa o fac , si asa a iesit si miemi place....asa ca daca voi vreti una cu ghidon inalt...facetiva una....

cit despre butucul sapate are trei viteze in interior...nu are pinioane pe exterior ca doar nu e MTB .....

ok am inteles fiecare face pe gustul lui......sfaturile oricum nu strica....

va salut :cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lt.navaro..(..Misto ar mai fi sa ai o roata pe spate "mare". Adica dimensiunea de bicla normala - nu cine stie ce chestie, ca pe urma e prea grea. Sau cum s-a mai zis: plina, cu gauri in mijloc, sau cu 3 sau 5 spitze groase. Iar pe fata, una mai mica.)

unde ai mai vazut tu chopper cu roata mare pe spate si pe fata mica :cheers:

 

in general chopperele au roata mai mare si ingusta pe fata si mai mica si groasa pe spate

sincer sa fiu nam vazut nici un chopper in viata mea cu ropata mare pe spate si mica pe fata:))) :cheers:

ok te salut :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lt.navarro (ba chiar mi-am si prins intre lantz si foaie siretu, de vro 2 ori-odata am scapat, ca eram aproape pe loc, dar a dooa -mama, ce cazatura!!! baldy.gif)

eu merg cu ea asa fara aparatoare la lant si iti zic o chestia pozitia care stai pe ea nu are cum sati intre la lant pantalonul....de trei luni merg cu ea si nu mi sa intimplat :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  in general chopperele au roata  mai mare si ingusta pe fata si mai mica si groasa pe spate 

   sincer sa fiu nam vazut nici un chopper in viata mea cu ropata mare pe spate si mica pe fata:))) :cheers:

   ok te salut :blink:

:cheers: Greseala de exprimare; asta vroiam si io sa zic. Ma refeream la ceva in genul alora care sunt in poza pusa de PinkHelmet. (btw: nice, pakt k , dupa cum arata tre sa fii ceva mai inalt ca sa ajungi la pedale)

 

Inca ceva: sincer, n-am mers pe asa ceva pana acum. Dar am dat si io cu chioru' :cheers: , si cu "parerea". Dupa ce ai facut "esentialu", depinde de tine/propietar cat de mult vrei s-o incarci. La fel ca si in cazul "tunarii" unei masini. Daca-i prea mult, arata cam aiurea, daca-i putin-atunci nu mai are nimic "deosebit". :banana:

 

:cheers: :cheers:

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai gindestete ca trebe si sa o urc zilnic cu liftul si de aia am limite ..la anumite chestii...locuiesc la etajul 3...

si ar mai fii o chestie miemi plac chopperele cit se poate de simple..sa aibe pus pe ele strictul necesar...si atit ...numi plac cele inpodobite cu o gramada de chestii

fiecare cu parerea lui........ :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai gindestete ca trebe si sa o urc zilnic cu liftul si de aia am limite ..la anumite chestii...locuiesc la etajul 3...

Asta-i alta poveste :cheers: :cheers: .Io stau la 8. si m-am trezit nu de putine ori, tocmai la intoarcere ca nu mergea liftul.

 

fiecare cu parerea lui........ :cheers:

 

:cheers: De-acord.

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah! e frumoasa bikla...si stiu ca ai muncit la ea...

 

pune niste coburi....sa vedem cum arata

 

Noroc mah!....si eu hoineresc prin lume...FREEDOM.. :cheers:

tu te referi la genti laterale:))) nu ar arata rau

ne auzim

ceau roby :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

am vazut ca a pus JOE BLACK un topic cu o BICICLETA CHOPPER....nu uitati ca si eu am fabricat vreo doua aici in barcelona pe care leam vindut

 

MERITA REVAZUT TOPICUL pt NOII VENITI

 

VA SALUT :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...