Sari la conținut

Readucere La Original Ij 56


bn13hor
 Share

Postări Recomandate

dupa cum bine stiti am cumparat in ij cioparit de la bach m-am dat o vreme cu el si acum m-am hotarat s-al aduc la original (atat cat o sa pot)

am m-ai luat unul fara acte si cu o facatura de atas pe el si azi ziua domnului 17.10 . 2008 mi-am luat inima in dinti si m-am apucat de ele

cel fara acte va fi donator de organe

am sa va pun cateva poze (asa pe fuga)ca nu am apucat s-al fotografiez pe al 2-lea inainte de a-l desface

sper sa mearga pozele

post-42154-1224264686_thumb.jpg

post-42154-1224264759_thumb.jpg

post-42154-1224264789_thumb.jpg

post-42154-1224264800_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coburii aia iti mai trebuie ? :)

nu nu m-ai imi trebuie ti--ii fac cadou daca vrei dar sunt naspa

sunt facuti din plastic de lighean cred ca si acoperiti cu musama

iti pun luni niste poze sa-i vezi m-ai bine sa nu bat drumul la posta degeba si dupa aia sa ma injuri

daca dupa aia ii vrei tii trimit

salutari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce atas ai?

pune niste poze cu el. niste acte de 56 nu ai?

nu stiu ce roti o sa pui, dar alea de 56 sunt cele mai proaste facute de ij.incearca si pune-i de ij mai nou, de-alea pe 18 cu butucul de aluminiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu nu m-ai imi trebuie ti--ii fac cadou daca vrei dar sunt naspa

sunt facuti din plastic de lighean cred ca si acoperiti cu musama

iti pun luni niste poze sa-i vezi m-ai bine sa nu bat drumul la posta degeba si dupa aia sa ma injuri

daca dupa aia ii vrei tii trimit

salutari

multumesc, nu, credeam ca-s din piele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce atas ai?

pune niste poze cu el. niste acte de 56 nu ai?

nu stiu ce roti o sa pui, dar alea de 56 sunt cele mai proaste facute de ij.incearca si pune-i de ij mai nou, de-alea pe 18 cu butucul de aluminiu.

atasul e facut sau cel putin modificat

acte nu am

rotile am sa le pun de pe ala negru sunt pe 18 si au cromul intact deci banuiesc ca sunt model mai nou

mi-s varza cutiile laterale mai ales cea de pe stanga nu ai asa ceva?

m-am tot uitat la un ij jupiter si mi se pare ca sunt la fel(sau ma insel?)

oricum am o gramada de nelamuriri care dupa ce am sa-mi limpezesc gandurile am sa la postez aici poate ca ma ajuta cineva cu mai multa experienta in ij-uri

luni am sa pun poze cu atasul

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atasul e facut sau cel putin modificat

acte nu am

rotile am sa le pun de pe ala negru sunt pe 18 si au cromul intact deci banuiesc ca sunt model mai nou

mi-s varza cutiile laterale mai ales cea de pe stanga nu ai asa ceva?

m-am tot uitat la un ij jupiter si mi se pare ca sunt la fel(sau ma insel?)

oricum am o gramada de nelamuriri care dupa ce am sa-mi limpezesc gandurile am sa la postez aici poate ca ma ajuta cineva cu mai multa experienta in ij-uri

luni am sa pun poze cu atasul

asfalt uscat

ti-am mai zis intr-un alt post ca iti dau eu cutiile de ij jupiter, sunt la fel

daca iti mai trebuie ceva sa zici, vezi ca desmembrez un jupiter si dau piese de la el.poze gasesti pe topicul meu cu ij49

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde se gaseste solutia asta?

este un produs unguresc eu l-am cumparat de la un magazin cu profil de chimicalela pretul de 23 ron

iste imbuteliat in recipient de sticla si e foarte puternic

mi-am scapat o picatura pe piele si mi s-a decojit pielea

ps numele magazinului din bistrita este francesca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum bine stiti am cumparat in ij cioparit de la bach m-am dat o vreme cu el si acum m-am hotarat s-al aduc la original (atat cat o sa pot)

am m-ai luat unul fara acte si cu o facatura de atas pe el si azi ziua domnului 17.10 . 2008 mi-am luat inima in dinti si m-am apucat de ele

cel fara acte va fi donator de organe

am sa va pun cateva poze (asa pe fuga)ca nu am apucat s-al fotografiez pe al 2-lea inainte de a-l desface

sper sa mearga pozele

 

 

 

 

 

salutare omule! daca te intereseaza am un motor de ij 56 refacut complet ,ambielaj,piston,segmenti,puii mei tot ce trebuie.motorul nu a fost rulat deloc pt ca nu am mai apucat sa duc la bun sf ceea ce aveam de gand iar acum nu ma mai intereseaza,am renuntat la proiect.daca te intereseaza lasa-mi un PM si mai vbim.pa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ...ce pot sa iti spun bafta la reconditionat...si eu sunt la exact acelasi proiect , reconditionez exact acelasi model ...sau cel putin acelasi nu stiu din ce an este al tau , al meu este din 1960(al bunicului meu) si sunt cu un pas inaintea ta...... o sa iasa super misto...o sa dai si de impasuri dar se rezolva totul ptr ca nu este complicat....oricum uite id=ul meu cernobal1986 poate mai vb ...pacat ca nu mai am net acum si intru f rar...dar sa mai vb despre ivanurile noastre , oricum bafta in continuare....si sa ne vedem cu ele la final, ciao!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
faine suspensile :angryfire: bravo domnu sa vedem o comunista ca la carte :angry:

alea nu sunt originale sunt montate doar provizoriu pana cand ma dumiresc daca sa le cromez sau sa merg tot pe negru la cele originale

salut edi

P S vesi nu mai bea bere ca nu vezi bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alea nu sunt originale sunt montate doar provizoriu pana cand ma dumiresc daca sa le cromez sau sa merg tot pe negru la cele originale

salut edi

P S vesi nu mai bea bere ca nu vezi bine

bn-ule,daca ramai la astea si nu le mai pui alea negre originale as fi interesat eu de ele pt al meu,am 2 pereki dar sunt cromate,defapt au cam fost cromate .... multa rugina.. le-as vopsi da mi-e teama sa nu se exfolieze vopseaua de pe ele.

bafta in continuare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...