Sari la conținut

Bucuresti - Valea Oltului - Turda - Cluj - Satu Mare


Postări Recomandate

Am plecat dimineata la 5:30 din Bucuresti, am prins o vreme foarte frumoasa, A3 impecabila iar de la Cluj la Zalau cel mai bun traseu, as merge in fiecare weekend (Cluj - Zalau) daca as avea ocazia. Am ajuns in Satu Mare la 16:30.

 

P.S: Un drum pe care mi l-am planuit din iarna. Rog carcotasii sa se abtina !

post-70268-0-50118400-1367429430_thumb.jpg

post-70268-0-73442600-1367429456_thumb.jpg

post-70268-0-03269700-1367429473_thumb.jpg

post-70268-0-03869500-1367429485_thumb.jpg

post-70268-0-26732700-1367429563_thumb.jpg

post-70268-0-15688600-1367429599_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colegul cu Kawa era si el pe Valea Oltului, se ducea in Franta cu sotia, cred. A iesit pe la Nadlac.

 

697 km parcursi de mine.



Probleme mai mult la spate decat la maini si genunchi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos... dar de cati bani ai bagat benzina? pt ca ma bate si pe mine gandul sa trec la 750cc sau 900cc dar vreau sa stiu consumul mai intai :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine traseul. Asfaltul ok peste tot?

da cu mici excepti ,90%ok

frumos... dar de cati bani ai bagat benzina? pt ca ma bate si pe mine gandul sa trec la 750cc sau 900cc dar vreau sa stiu consumul mai intai :)

eu am 5.9 consum mers 5 -10rpm 180 ron ultima alimentare zalau deci mai am 5-6 l benzina

Editat de omgs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In a patra poza, ai numarul putin ridicat. Vezi sa nu ai probleme cu legea..

Unde draq mai precizeaza si unghiul de inclinare al numarului de inmatriculare in legislatie ?? chiar nu stiu fiindca nici nu m-am uitat de curand in decret, si eu cam am ridicat nr. cu suport rabatabil, la care stiu ca ar fii ceva probleme cu politia.,,,, Cine stie sa dea detalii ??? Multam fain .!!!

Bravo pentru excursia facuta. Nu e foarte obositor pe sport, eu sezonul trecut in weekend-uri luam "atasul "( sotia ) si faceam uneori 570km, 550km zilnic. Doar mana si piciorul drept i-mi oboseau putin. :s4289:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo bravo;) in sfarsit aud si pe altcineva care iese si la drumetie cu R-ul.asa da;)

Ps:consumul mai poti sa il scazi daca ai chef:D eu cu pasager,la drum lung,cu regim 4-8k ture,am mers cu 4,9L/100km;P

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt zzr`istul cu care te`ai intalnit pe drum, n`am mai ajuns pana la Paris ca ne`a prins furtuna la Nurnberg, ne`a udat gps`ul si camera foto si ne`am intors inapoi. Pun si eu singurele 3 poze facute cu tel pe care le mai am :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt zzr`istul cu care te`ai intalnit pe drum, n`am mai ajuns pana la Paris ca ne`a prins furtuna la Nurnberg, ne`a udat gps`ul si camera foto si ne`am intors inapoi. Pun si eu singurele 3 poze facute cu tel pe care le mai am :D

imi pare rau :( si eu am avut pana cand am scos ala din cauciuc a inceput sa piarda si in Satu Mare e greu sa dai jos un cauciuc ,bafta in continuare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am plecat cu cauciucul spate nou (0 km) Pirelli diablo corsa III si dupa 1600 km mai aveam 1.5 mm profil. NU FACETI CA MINE !!! NU PLECATI LA DRUM LUNG CU GUME RACE !!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Ped O'Phile

ASU11: cred ca faci o confuzie. Pirelli Diablo Corsa III sunt niste gume destul de slabe, sunt gumele entry level de la Pirelli. Sunt orice, numai race nu.

poate vrei sa spui SUPER CORSA.

 

Am atasat jos 2 poze, cu Corsa III si Supercorsa. Tu care din astea 2 il aveai?


LE: m am uitat in pozele tale. Aveai Corsa III.....

post-74652-0-64491700-1367854110_thumb.jpg

post-74652-0-98064800-1367854116_thumb.jpg

Editat de Ped O'Phile
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...