Sari la conținut

Unde indrept un rezervor?


RENEGADE
 Share

Postări Recomandate

la orice tinichigiu care stie ce face.

Daca infundarila sunt mai mari se rezolva prin tragerea cu electrozi (se sudeaza mici bucati de electrod sau alt metal pe zona infundata si se trage de ele cu ceva) apoi se slefuieste si se chituieste.

Daca poti sa impingi cu ceva pe gura rezervorului e si mai bine, scapi de sudura.

La indoituri mici merge direct cu chituiala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit si de o alta metoda mai barbara...Se ia griu,se usca putin pe soba ,apoi se umple rezervorul cu el,dupa care se toarna apa calduta peste.Griul se umfla si impinge inafara indoiturile.Trebuie numai scos afara la timp,ca altfel il dezdoaie de tot...

:laugh: :baldy: :what:

Deci daca folosesti varianta cu graul, poti sa-ti si maresti capacitatea de la rezervor!!!

Super!!!

:hug: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Am auzit si de o alta metoda mai barbara...Se ia griu,se usca putin pe soba ,apoi se umple rezervorul cu el,dupa care se toarna apa calduta peste.Griul se umfla si impinge inafara indoiturile.Trebuie numai scos afara la timp,ca altfel il dezdoaie de tot...

eu ma gandeam sa pun porumb si sa il incalzesc putin , sa se faca popcorn :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil o sa spurc topicul omului dar ultimele doua metode mi'au amintit de primii doi ani de facultate si de ce a zis profu nostru intr'un interviu :cheers:

 

[...]Asta daca vrei un craniu intreg", explica prof. dr. Alexandru Ispas din cadrul Facultatii de Medicina Bucuresti.

"In cazul in care cineva isi doreste sa separe oasele craniului, nu o poate face decit intr-un singur fel: trebuie sa umple craniul cu fasole si sa il cufunde in apa. Boabele se umfla si oasele craniului se separa. Toate oasele corpului sint detasabile, numai ale craniului nu. Dar, cu multa rabdare, se poate si asta", completeaza prof. Ispas.

 

sursa: Evenimentul Zilei, Mihaela Naftanaila, 25 mar 2005 http://new.revistapresei.ro/articol_18319-...a-mandibula.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...