Sari la conținut

Un Altfel De Paris - Dakar


Postări Recomandate

prietenul Patrick mi-a trimis un link interesant ...

 

Veteranul Dakarului Hubert Auriol organizeaza anul acesta a 3-a editie a cursei Heroes Legend in martie. Start in Paris sosire in Dakar.

Este o cursa de regularitate, nu un rally raid. Insa cred ca e o experienta unica si cred ca atmosfera e foarte prieteneasca.

 

Multe detalii aici http://www.heroeslegend.com/page-1-1-en.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca tot au facut public anuntul, la astia nu le pasa de amenintarile teroriste ? Pe ei nu ii pot ,,afecta" ?

Sau au un traseu mai ... safe ?

 

..... e prima chestie ce-mi vine in minte ! :bigstar:

 

Bafta ! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca tot au facut public anuntul, la astia nu le pasa de amenintarile teroriste ? Pe ei nu ii pot ,,afecta" ?

Sau au un traseu mai ... safe ?

Asta mi-a trcut si mie prin minte prima data

De cand am aflat despre anularea Dakarului "oficial', am sustinut ca e o lucratura

Adevaratii veterani ai desertului nu se tem de "amenintarea terorista"

Pe mine m-a intristat putin reactia lui Cyril Despres: ca le da dreptate organizatorilor, ca bla-bla

Se vede ca, fiind pilot profesionist in slujba KTM, nu are dreptul la o opinie personala, ci a trbuit sa zica ce i s-a spus sa zica

Nu cred ca un motociclist adevarat poate sa accepte anularea Dakarului din motive de siguranta

Din moment ce fiecare metru parcurs cu motocicleta in desert este o aventura, o sfidare adresata mortii, atitudinea lui Hubert Auriol & Co mi se pare cea care caracterizeaza spiritul de aventura al motociclistilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te uiti prea mult la filme cu chuck norris

Gresit!!!

EU sunt ciak noris :bigstar:

In alta ordine de idei, mi se pare mie sau tu nu ai auzit de Hubert Auriol?

In anii '80, el facea legea in sectiunea moto a raliului Paris (pe atunci)-Dakar

Acesta e motivul pentru care am zis ca e veteran al desertului

In plus, am pus sinagma 'amenintarea terorista' intre ghilimele pentru ca nu cred ca e chiar amenintare

Mai nou umbla teroristii prin nisipurile Saharei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine vrea sa faca traseul este liber s-o faca si acum.Dar sa organizezi un eveniment stiind ca poti pune viata unui singur concurent nu ai cum.Cu totii stim ca in fiecare an mor partocipanti ai raliului in accidente, dar sa stii ca vor deveni tinte vii ale terorismului ca organizator nu poti accepta.Au procedat bine, dar totusi cam intarziat.Stiau de ceva timp si au stat pe ganduri pana in ziua startului.Asta nu e corect fata de participanti.Cyril, are dreptate, el trebuie sa participe si in urmatorii ani; nu are motive sa braveze pt o cauza care nu este a lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au procedat bine, dar totusi cam intarziat.Stiau de ceva timp si au stat pe ganduri pana in ziua startului.Asta nu e corect fata de participanti.Cyril, are dreptate, el trebuie sa participe si in urmatorii ani; nu are motive sa braveze pt o cauza care nu este a lui.

Ma bucur ca am fost inteles corect. Dar, cu speranta ca nu se va simti nimeni ofensat, imi mentin parerea ca anularea raliului in ultima clipa a fost, pe langa "amenintarea terorista", si un pic o lucratura. Prea tarziu, mult prea tarziu au anuntat anularea

 

In alta ordine de idei, azi am vazut la stiri ca guvernul din Chile in colaborare cu cel din Argentina se ofera sa gazduiasca acest raliu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...