Sari la conținut

INDREPTAR


chrystyanyty
 Share

Postări Recomandate

am facut rost de un Indreptar Pentru Reparatia Motocicletelor IJ contine instructiuni de reparatii, zic io, sumare pentru IJ Planeta si Jupiter.

 

Editat de Tipofrafia Sighisoara 1975.

 

Problema este ca textul face referiri la niste figuri pe care io nu le am, este adevarat ca se gasesc pe net tot felul de scheme...dar nu sunt cele la care se fac referiri...

 

Intrebare: Are cineva aceste poze?

 

Eu am sa scanez manualul si am sa-l pun pe forum...daca aveti completariii...sunt binevenite...

 

multam

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io am o carte tehnica de ij56 si ij 56k luata tot de pe forum da' ma uit in ea ca mata in calendar ca e in limba rusa.E format A6 si are 150 de pagini din care vreo 30 sunt poze. Poate are cineva vreo idee cum o traducem(ma rog cine e interesat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai spune-mi si mie de unde ai luat-o...pls

A6? mica rau...

 

exista firme care se ocupa cu traduceri, ramane de vazut cat costa si daca merita...am sa ma interesez, dar trebuie sa stiu exact volumul de informatie ca sa-mi dea un pret...

daca imi spunea cineva ca o sa-mi trebuiasca limba rusa...nu-l credeam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io am o carte tehnica de ij56 si ij 56k luata tot de pe forum da' ma uit in ea ca mata in calendar ca e in limba rusa.E format A6 si are 150 de pagini din care vreo 30 sunt poze. Poate are cineva vreo idee cum o traducem(ma rog cine e interesat).

203330[/snapback]

mars in pana mea ca ziceai ca o scanezi la rezolutie mare. Incerc sa o traduc eu dupa aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva originalul in rusa de la planeta 5? poate il conving pe taica-miu sa-l traduca. ma rog... acum e in shoc si trecem printr-o faza in care nu vorbeshte cu mine dupa ce i-am spus ca mi-am luat carnet de A si un ij planeta 5... dar sper ca o sa-i treaca...

 

PS: manualul ala de pe situl rusesc in engleza despre planeta noua e mizerabil... abia dak intzelegi depre ce e vorba in propozitzie...

 

mihnea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scopul Nr. 1 al acestui post era sa gasim schemele aferente acestui indreptar.

scopul Nr. 2 al acestui post era sa dau si altora ce am facut io rost.

 

scopul Nr. 2 a fost atins.

scopul Nr. 1 nu a fost atins, in concluzie intrebarea mea ramane fara raspuns.

 

va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

manualul ala de pe situl rusesc in engleza despre planeta noua e mizerabil... abia dak intzelegi depre ce e vorba in propozitzie...

 

 

Probabil te referi la varianta in engleza. Da, intentia rusului care l-a tradus a fost buna, din pacate nu prea l-au ajutat cunostintele de lb. engleza. Si eu l-am descarcat de pe site-ul ala rusesc - a durat cam 5 ore! - dar am fost dezamagit cind am vazut in ce limba ciudata :birthday: e scris. Da' chiar si-asa, tot e folositor (daca ai ceva imaginatie, rabdare si poti injura cu usurinta).

 

O solutie ar fi descarcarea, de pe acelasi site, a manualului in lb. rusa si traducerea lui de catre cineva care chiar se pricepe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hopaaa... Cu postul asta am devenit 'Road Captain' :ok:

 

Tocmai acu' cind mi-am inmatriculat, in fine, si eu motorul. Coincidenta sau ce altceva?!? :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...