Sari la conținut

Bike Fest 2009 Bacau


lonely rider
 Share

Postări Recomandate

Deci nu imi vine sa cred! ... stiam ca e saptamana viitoare si eram pregatit sa vin! Cand am vazut ca a inceput azi, mi-a stat ceasu'! ... Pacat!

Distractie placuta tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge cineva la Bacau cu vreo masina? Nu am carlige la motor, de care sa leg sacul de dormit si cortul si ma gandeam poate ma ajuta cineva cu transportul cortului si al sacului. Platesc.. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecat vineri dimineata cu elan ,Io , Nevastica si moto distanta de 570km pe drumurile frumoase ale patriei ,cu gindul de a petrece pina dumineca dimineata la frumoasa intilnire moto de la Bacau. Drum frumos ,toate bune , ajuns cu bine la ora 19.00 la locul intilnirii pe acea minunata insula situata in centrul Bacaului. Prima impresie : numai cuvinte de lauda ,locatie excelenta ,organizare excelenta din punct de vedere a asigurarii cu standuri mincare bautura , formatii de muzica buna , asigurare ordine cu jandarmi ,masina de pompiri in caz de ceva , deci toate bune . Am montat cortul si am inceput distractia.

Pe la orele 12 noaptea cintaretii cereau voie organizatorilor si oamenilor de ordine sa ii mai lase sa cinte o melodie ceea ce sa si intimplat si a fost frumos. cind s-a incheiat spectacolul ne-am retrs cu gindul la odihna binemeritata dupa atita drum si distractie. De aici incepe NASOL. Nici nu ne-am pus bine in sacul de dormit ca a si inceput o alta muzica sa cinte la fel de tare pina la 6 dimineata . Nu m-a suparat deloc pt ca se putea dormii daca nu erau o mina de moldoveni care pina la 7 dimineata s-au plimbat cu motoarele le-au turat si pocnit de le-au inebunit si nu s-a putut pune geana pe geana . UNDE ERAU ORGANIZATORII SI OAMENII ORDINII CARE SA ASIGURE LINSTEA MACAR INTRE ORELE 3,00 SI 7,00 DIMINEATA . :rock: :rock: :P

Asa ca de nevoie cu gindul ca nu mai rezistam o noapte de calvar am plecat la 7 dimineata cu regret ca nu vedem formatia Compact simbata seara si vizitind manastirile din cale am ajuns in linistea de la Putna unde am dormit un somn binemeritat,dupa alti 300 km parcursi. Dumineca dimineata sculat si mers alti 600km spre casa incusiv pe o scutatura aratata pe GPS de am facut hardenduro.( se vede pe filmulet )

 

 

Iaca si pozele de la intilnire Bacau.

 

http://picasaweb.google.ro/ninel222/IntilnireBacau#

 

 

Si filmuletul cu scurtatura

 

http://picasaweb.google.ro/ninel222/PeScrt...CLfznbb38_aRWQ#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.. ca de obicei a fost fain, cu exceptia unei tante de la intrare si a militiei care statea dupa colt cu fiola!

 

 

am iesit de N ori de pe insula si nu am avut probleme cu politia

probabil se mai uita si la motociclist :rock: (nu te supara)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am iesit de N ori de pe insula si nu am avut probleme cu politia

probabil se mai uita si la motociclist :rock: (nu te supara)

 

politia statea dupa colt duminica cand stiau ei ca trebuie sa plece lumea acasa, erau 3 echipe, adica 3 fiole.. super pregatiti sa faca fata la un val mai mare de motociclisti.

 

si cealalta faza cu intrarea, fetele alea nu au spus sa nu rupem bratarile dupa ce intram, eu aveam rosie ca eram prezent de vineri dupa amiaza iar prietena mea albastra ca a venit din sv sambata.. am vrut sa ies pana la plus si am luat-o pe a ei.. cand sa intru inapoi hopa! un'te duci.. ca sa nu mai zic ca s-a purtat cam urat tipa aia de la poarta si vorbea tare de fata cu toata lumea ca n-avem bani si intram pe naspa.. cu toate ca aveam motor, cort, si ce mai aveam cu mine inauntru si cheltuisem aproape 100euro. chiar mi-a stricat ziua faza aia.

 

in rest a fost normal, pe mine cel putin nu m-au suparat pocniturile sau muzica dimineata, doar era intalnire moto si nu de pescuit sau stiu eu ce alte activitati de pensionari care necesitau liniste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

politia statea dupa colt duminica cand stiau ei ca trebuie sa plece lumea acasa, erau 3 echipe, adica 3 fiole.. super pregatiti sa faca fata la un val mai mare de motociclisti.

 

si cealalta faza cu intrarea, fetele alea nu au spus sa nu rupem bratarile dupa ce intram, eu aveam rosie ca eram prezent de vineri dupa amiaza iar prietena mea albastra ca a venit din sv sambata.. am vrut sa ies pana la plus si am luat-o pe a ei.. cand sa intru inapoi hopa! un'te duci.. ca sa nu mai zic ca s-a purtat cam urat tipa aia de la poarta si vorbea tare de fata cu toata lumea ca n-avem bani si intram pe naspa.. cu toate ca aveam motor, cort, si ce mai aveam cu mine inauntru si cheltuisem aproape 100euro. chiar mi-a stricat ziua faza aia.

 

in rest a fost normal, pe mine cel putin nu m-au suparat pocniturile sau muzica dimineata, doar era intalnire moto si nu de pescuit sau stiu eu ce alte activitati de pensionari care necesitau liniste.

:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

politia statea dupa colt duminica cand stiau ei ca trebuie sa plece lumea acasa, erau 3 echipe, adica 3 fiole.. super pregatiti sa faca fata la un val mai mare de motociclisti.

 

si cealalta faza cu intrarea, fetele alea nu au spus sa nu rupem bratarile dupa ce intram, eu aveam rosie ca eram prezent de vineri dupa amiaza iar prietena mea albastra ca a venit din sv sambata.. am vrut sa ies pana la plus si am luat-o pe a ei.. cand sa intru inapoi hopa! un'te duci.. ca sa nu mai zic ca s-a purtat cam urat tipa aia de la poarta si vorbea tare de fata cu toata lumea ca n-avem bani si intram pe naspa.. cu toate ca aveam motor, cort, si ce mai aveam cu mine inauntru si cheltuisem aproape 100euro. chiar mi-a stricat ziua faza aia.

 

in rest a fost normal, pe mine cel putin nu m-au suparat pocniturile sau muzica dimineata, doar era intalnire moto si nu de pescuit sau stiu eu ce alte activitati de pensionari care necesitau liniste.

 

 

daca mergeai la mai multe intruniri moto stiai ca nu treb sa dai de la mana bratara...

ala este biletul de intrare...femeia care vrb tare este sotia organizatorului :rock: asa are ea timbur vocal

se mai intampla...cand te frigi cu bors sufli si in iaurt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mergeai la mai multe intruniri moto stiai ca nu treb sa dai de la mana bratara...

ala este biletul de intrare...femeia care vrb tare este sotia organizatorului :rock: asa are ea timbur vocal

se mai intampla...cand te frigi cu bors sufli si in iaurt

le-am avut rupte si la iasi si la radauti si nu tin minte nici un eveniment..

la intruniri in alte parti nu am fost :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La intrare am primit pentru cei 20 de ron fix o banda colorata de marcaj la mana.Nu bilet-evaziune fiscala grosolana,nu o emblema,nu nimic,nici macar un bine a-ti venit,nimic pentru amintire desi acasa pastrez o gramada de insigne si imprimeuri d ela intalneli de la SIBIU,BV,BUCURESTI,CONSTANTA.SA va spun ce am primit la Constanta?Un rom de incalzeala,sapca cu Peugeot,o mana de prezervative si un larg bine a-ti venit si inca un pahar de roM de calitate.Intalnire de castig.Berea la pahar era vai steaua ei.Am preferat sa beau doar la sticla-4 ron Ursus si la noi la terasa este 2,5 ron.Am luat o gura dintr-un pahar si l-am aruncat si am demonstrat unui amic ca dintr-o sticla se faceau lejer 2 pahare care ar fii trewbuit sa fie initial de 400ml.Praf in ochi.Deja ma gandesc serios sa nu mai merg la intalniri decat gandit inainte daca merita sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E tare zicala:"niciodata nu poti sa-i multumesti pe toti"......nu vreau sa iau apararea nimanui,dar parerea mea e ca poti sa te distrezi oriunde daca vrei asta.......Intrunirea a fost faina,dar cred ca ceva mai putin "rideri" fata de alti ani.....

Mie unu' mi-a placut si ca s-o zic p-aia dreapta io m-am distrat peste tot pe unde am fost indiferent de muzica si locatie......Si dupa un drum foarte lung si cateva berici veneaaaaaaa Mos Ene instantaneu asa :moto:

Ne vedem la celelalte :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...