Sari la conținut

Bulgaria - spre munti, duminica 14.11


LinX
 Share

Postări Recomandate

E cineva amator de-o plimbare maine?

 

Ma gandeam la ceva de genul: drumul de Nova Zagora (pana pe la Gourkovo) si intoarcere prin munti, spre Elena, un drum secundar pe care io unu n-am mai fost pana acum. Ar fi vreo 500km. Si eventual plecarea cat mai de dimineata, 7, 8 cel tarziu, ca sa putem profita cat mai mult de ziua scurta. Pentru cine nu a mai fost, drumul Veliko - Nova Zagoro e f frumos... curbe largi, asfalt bun, liber si cu zone impadurite daca imi amintesc bine. Varianta de intoarcere ar fi mai cu semne de intrebare, dar ce poate fi mai frumos decat un drum "judetean" la sfarsit de toamna? ;)

 

Daca aveti alte propuneri, spuneti.

 

post-5978-1289666565_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cineva amator de-o plimbare maine?

 

Ma gandeam la ceva de genul: drumul de Nova Zagora (pana pe la Gourkovo) si intoarcere prin munti, spre Elena, un drum secundar pe care io unu n-am mai fost pana acum. Ar fi vreo 500km. Si eventual plecarea cat mai de dimineata, 7, 8 cel tarziu, ca sa putem profita cat mai mult de ziua scurta. Pentru cine nu a mai fost, drumul Veliko - Nova Zagoro e f frumos... curbe largi, asfalt bun, liber si cu zone impadurite daca imi amintesc bine. Varianta de intoarcere ar fi mai cu semne de intrebare, dar ce poate fi mai frumos decat un drum "judetean" la sfarsit de toamna? ;)

 

Daca aveti alte propuneri, spuneti.

 

post-5978-1289666565_thumb.jpg

 

Salutare :(

 

Eu vroiam sa fac maine o tura spre Sipka sa ma intalnesc cu trupa care au plecat de azi ( as fi plecat si eu cu ei dar am avut ceva treaba),... sau pe un alt traseu Buc.- Silistra - Dobric - Balcik - Vama Veche - Ct. -Buc. (nu am fost niciodata pe traseul de la bulgari si nu stiu daca e ceva de vazut pe acolo) inca nu m-am decis,..... trebuia sa mai mearga cineva dar nu mai poate veni, asa ca, sunt dispus si la alte variante, oricum acasa nu stau :) .

 

Eu zic sa stabilim o ora exacta , un loc de plecare si ne mai comentam ce, cum si unde ;)

 

 

Mesaj completat

tel: 0743167227

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ave!

M-as baga si eu la o plimbare pentru o zi.Mi-ar fi placut mai mult o iesire spre Sighisoara,cum au facut cei de azi,dar daca nu mai e nimeni amator,ma inscriu la tura voastra.Singura problema ar fi ca am mobra in leasing si n-am imputernicire pt iesirea din tara,aveti idee,se poate iesi si fara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ave!

M-as baga si eu la o plimbare pentru o zi.Mi-ar fi placut mai mult o iesire spre Sighisoara,cum au facut cei de azi,dar daca nu mai e nimeni amator,ma inscriu la tura voastra.Singura problema ar fi ca am mobra in leasing si n-am imputernicire pt iesirea din tara,aveti idee,se poate iesi si fara?

 

Si mie mi-a expirat imputernicirea de la leasing de pe data 05.11,.... acu, nu stiu ce sa zic, pana acum nu m-a oprit niciodata la bulgari cu moto sa-mi ceara actele, ..la vama trebuie doar buletinul,....m-am riscat odata sa merg cu o copie de pe asigurare si o copie de pe CIV( aveam talonul la preschimbat),....daca nu le dai motiv sa te opreasca nu cred ca e nici o problema ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentu cei interesati ;) , ne vedem la 08 la petromul de dinainte de Jilava , dupa trecerile alea cu linia de tren .

 

Toate bune ;)

Editat de SDS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentu cei interesati ;) , ne vedem la 08 la petromul de dinainte de Jilava , dupa trecerile alea cu linia de tren .

 

Toate bune ;)

E perfect asa, ne vedem acxolo.

Noapte buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentu cei interesati ;) , ne vedem la 08 la petromul de dinainte de Jilava , dupa trecerile alea cu linia de tren .

 

Toate bune ;)

E perfect asa, ne vedem acxolo.

Noapte buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E perfect asa, ne vedem acxolo.

Noapte buna!

Din pacate, din motive care nu tin integral de mine pe la 3-4 am reusit sa ajung acasa. N-as vrea sa fortez lucrurile asa ca o sa mai bag cateva ore de somn. Vad ca ati fi 3 deja, deci ar trebui sa fiti ok ptr o tura. Scuze si drum bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si-acasa teferi si nevatamati (ma rog, cu o mica exceptie), multumita "calauzelor" noaste care ne-au dus pe drumurile alea frumoase.

Sunt PENTRU, oricand "se repeta faza" , chiar weekendul viitor daca e vreme buna si daca reusesc sa vad ce are ambreajul (intra si iese greu din viteze, mai ales treapta 1, noroc ca s-a intamplat la intoarcere in Bucuresti, ca m-ar fi chinuit rau pe drum). Mai patina el cand bagam mana rau in gaz in vreo depasire. Oare ce tre sa schimb?

Dar gata, ca deja ma abat de la subiect. Superb, minunat, vreme numai buna de calarit motoare.

Frumos ca ne-am intalnit si cu trupa 2 si am venit impreuna acasa.

Curand si poze.

:goodposting:

Mesaj completat

Si pozele promise :blink:

post-4877-1289821489_thumb.jpg

post-4877-1289821514_thumb.jpg

post-4877-1289821528_thumb.jpg

post-4877-1289821532_thumb.jpg

post-4877-1289821536_thumb.jpg

post-4877-1289821545_thumb.jpg

post-4877-1289821558_thumb.jpg

post-4877-1289821565_thumb.jpg

post-4877-1289821576_thumb.jpg

post-4877-1289821599_thumb.jpg

post-4877-1289821613_thumb.jpg

post-4877-1289821617_thumb.jpg

post-4877-1289821625_thumb.jpg

post-4877-1289821646_thumb.jpg

post-4877-1289821650_thumb.jpg

post-4877-1289821653_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Come on... e de anul trecut :goodposting:

Inteleg ca v-ati dus si v-ati intors pe Shipka?

-

Legat de problema cu ambreiajul, ai putea sa incerci si un alt ulei (eventual ceva cu norma JASO MA2) insa putin probabil sa fie de-aici problema. Mai departe va trebui probabil sa desfaci ambreiajul si sa schimbi ori arcurile ori placutele de ambreiaj si cele de frictiune, ori si-una si-alta. N-ar trebui sa fie o operatiune complicata, dar piesele o sa-ti ia bugetul de 2 sau 3 iesiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Come on... e de anul trecut :goodposting:

Inteleg ca v-ati dus si v-ati intors pe Shipka?

-

Legat de problema cu ambreiajul, ai putea sa incerci si un alt ulei (eventual ceva cu norma JASO MA2) insa putin probabil sa fie de-aici problema. Mai departe va trebui probabil sa desfaci ambreiajul si sa schimbi ori arcurile ori placutele de ambreiaj si cele de frictiune, ori si-una si-alta. N-ar trebui sa fie o operatiune complicata, dar piesele o sa-ti ia bugetul de 2 sau 3 iesiri.

 

SDS ne-a povestit si a vrut sa repetam figura de anu' trecut. Interesanta faza acu ar fi ca cine ajunge acolo sa faca aceeasi figura :D

Da, ne-am intors o mare parte pe acelasi drum.

 

Legat de ambreaj, am aflat aseara tot de pe forum ca in general se schimba discurile alea cu urechi si arcurile, ca in general celelalte nu se uzeaza. Acu eu am 44k cu ea, nu stiu daca sa le cumpar si pe celelalte. Da, m-am documentat si legat de scor si ai dreptate, ma lipsesc de cateva iesiri din cauza asta :D

:blink:

Editat de tembelutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revenind la ideea initiala a lui Linx, e careva tentat de o tura de o zi in w-e care vine, cu ceva aventura pe drumuri mici si nebatute de lume ? Ma gandeam la un traseu de genul Buc-Veliko-Dryanovo-Tryavna-Dabovo-Gurkovo-Tvarditsa-Elena-Veliko-Buc. Sunt 2 portiuni de drumuri judetene mici, de traversare a muntelui. In functie de vreme, putem merge sambata sau duminica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revenind la ideea initiala a lui Linx, e careva tentat de o tura de o zi in w-e care vine, cu ceva aventura pe drumuri mici si nebatute de lume ? Ma gandeam la un traseu de genul Buc-Veliko-Dryanovo-Tryavna-Dabovo-Gurkovo-Tvarditsa-Elena-Veliko-Buc. Sunt 2 portiuni de drumuri judetene mici, de traversare a muntelui. In functie de vreme, putem merge sambata sau duminica.

 

Suna frumos, sa vad ce rezolv cu ambreazul azi-maine, daca e ok, ma bag si eu...inca nu confirm nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as fi pentru duminica .Sambata seara ma duc la o aniversare , dar o sa incerc sa nu abuzez de ospitalitatea gazdei :D

 

PS : La mine merge ambreiajul ,chiar si cu maneta pe jumate ' :blink:

 

Tot asa e maneta :D?

Bun ca te stiu si pe tine acu cine esti, sa-ti trimit pozele si tie din we trecut. In weekend, ca n-am avut timp sa le pun. Daca mai ai si tu pune un link aici sau pe pm, cum vrei tu. :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as fi pentru duminica .Sambata seara ma duc la o aniversare , dar o sa incerc sa nu abuzez de ospitalitatea gazdei :D

 

PS : La mine merge ambreiajul ,chiar si cu maneta pe jumate ' :blink:

Sa speram ca au asfaltat aia complet, sa nu cumva sa ajungi si fara jumatatea cealalta de maneta dupa tura asta. :goodposting:

Editat de FanFane
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revenind la ideea initiala a lui Linx, e careva tentat de o tura de o zi in w-e care vine, cu ceva aventura pe drumuri mici si nebatute de lume ? Ma gandeam la un traseu de genul Buc-Veliko-Dryanovo-Tryavna-Dabovo-Gurkovo-Tvarditsa-Elena-Veliko-Buc. Sunt 2 portiuni de drumuri judetene mici, de traversare a muntelui. In functie de vreme, putem merge sambata sau duminica.

Salut Stefane! Eu as fi clar amator, ca tot a picat ideea weekendul trecut si ma mananca grav sa ies pe undeva zilele astea. O tura de 2 zile e exclusa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, pt mine cam e exclusa. Eu zic ca traseul ala se poate face lejer intr-o zi. Eventual as manca ceva pe drum si m-as opri in Ruse la masa, in loc de Veliko, sa fim mai aproape de casa, ca sa evit pe cat posibil mersul noaptea.

 

Sambata o sa ploua un pic, duminica o sa fie mai frig. Greu de decis... Totusi, cred ca eu as merge sambata, pt ca sambata seara sunt invitat la un eveniment si nu stiu la cat ma culc. Mi-ar fi cam greu sa ma trezesc duminica.

Editat de FanFane
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...