Sari la conținut

Problema Cu Aprinderea


kikiroz
 Share

Postări Recomandate

salut

am nevoie de ajutor in urmatorul caz: posed o Husqvarna 510Te, an de fabricatie 1989 sau 1990 si nu mai are aprindere. sunt din Bucuresti si nu stiu unde sa ma duc s-o repar, la cine sa apelez. bineinteles ca imi dau seama ca va costa ceva reparatia insa nu vreau sa dau cat nu face, sau sa fiu "jupuit" de bani de cine stie ce "mecanic". stiti vreun service/persoana particulara serios/oasa care sa ma poata ajuta? sau pe cineva care ar putea procura, piese second-hand "de afara" pentru Husky? cred ca am ars CDI-ul si poate nici magnetoul nu prea merge. n-as vrea sa merg la un meserias care sa-mi zica "ai stricate aia si aia cumpara-le si ti le inlocuiesc eu"

postez niste poze cu cele de interes mai jos

 

multumiri anticipate pentru ajutor

 

PS imi poate spune cineva ce este "dispozitivul, piesa" din a doua poza, in care intra doar un singur fir, cel galben, fir care vine de la magnetou? poate fi un fel de regulator de tensiune? un fel de "balast" ?

multumiri inca o data

 

poza 3 este cu CDI-ul, poate are cineva de vanzare asa ceva

post-4036-1168880912_thumb.jpg

post-4036-1168880955_thumb.jpg

post-4036-1168881422_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti culmea ! Ai mai fatat un topic pe aceeasi tema desi ti-am raspuns acolo . Daca nu vrei sa vorbesti cu cine ti-am spus , treaba ta , stai cu ea asa de frica pretului . Piesa noua e piesa noua . I-a aminte la ce exchibitii mecanice a facut @Belbody si pina la urma tot acolo a ajuns : sa inlocuiasca piesele veki cu altele noi nu sh .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti culmea ! Ai mai fatat un topic pe aceeasi tema desi ti-am raspuns acolo . Daca nu vrei sa vorbesti cu cine ti-am spus , treaba ta , stai cu ea asa de frica pretului . Piesa noua e piesa noua . I-a aminte la ce exchibitii mecanice a facut @Belbody si pina la urma tot acolo a ajuns : sa inlocuiasca piesele veki cu altele noi nu sh .

 

de ce esti rautacios? am incercat sa-l sun pe dragonu dar nu am dat de el........

as fi dispus sa iau NOI dar de unde? poti sa ma ajuti tu? te rog......

am mai postat inca o data pentru a putea adauga si poze, daca am "deranjat" imi cer scuze............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti culmea ! Ai mai fatat un topic pe aceeasi tema desi ti-am raspuns acolo . Daca nu vrei sa vorbesti cu cine ti-am spus , treaba ta , stai cu ea asa de frica pretului . Piesa noua e piesa noua . I-a aminte la ce exchibitii mecanice a facut @Belbody si pina la urma tot acolo a ajuns : sa inlocuiasca piesele veki cu altele noi nu sh .

 

m-am vazut cu Dragonu, am vorbit cu el, dar din pacate este o persoana foarte "ocupata" si valoroasa si n-ash vrea sa dau o suma destul de mare pentru o amarata de "constatare". apoi sa astept vreo 2-3 saptamani pana se repara (asa mi-a spus el). oricum iti multumesc pentru interesul acordat problemei mele. sper sa ma pot revansa vreodata. numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...