-
Număr conținut
705 -
Înregistrat
-
Ultima Vizită
Tip conținut
Profiluri
Forumuri
Calendar
Orice postat de Clodius
-
Am gasit la scootermania unul chinezesc cu 18 ron, dar nu stiu daca va rezolva problema Am gasit ceva pe okazii.ro: Kit de 82 cc care cuprinde ambielaj, piston, segmenti, cilindru, chiulasa, supape, arcuri, ax cu came (cu unghiuri modificate), role variator si jicloare modificate costa cca. 110 Euro, dar nu mai este valabil anuntul.
- 4.243 răspunsuri
-
De unde ti-ai luat rolele si cat au costat? Dai din ele? Asa cum ziceam si prin alte topicuri, din ce am citit eu, rolele care ofera echilibrul dintre viteza maxima si demaraj ar fi cele de 4,5 -4,7 g (eu din-astea vreau sa pun), dar poti incerca si mai usoare (4g) pt un demaraj mai puternic.
-
Nu mai suport semnalizatoarele, sau mai degraba spus releul de semnalizare. L-am desfacut si curat pt ca mergea decat cand acceleram. A mers cam o saptamana si apoi a revenit la starea initiala. Acum merg pe strada si ma aplec din cand in cand sa mai dau cate-un pumn in carena ca sa inceapa sa semnalizeze Daca schimb releul oare scap de aceasta problema?
- 4.243 răspunsuri
-
Si eu la fel de mirat am fost cand am vazut c-a supravietuit. Incredibil, nu? Iata CA CAsca salveaza vieti
-
Purtati casca t.H.u.G., felicitari. Ai grija insa cum mergi, sa nu te fure mirajul vitezei. Bafta
-
Nu m-am simtit ofensat, dimpotria chiar m-a distrat remarca ta. Eu unul salut motociclistii si scuteristii cu V-ul, iar la semafor dand din cap. Am observat ca motociclistii raspund, in schimb scuteristii nu.
-
Am ajuns de poveste Se pare ca lumea m-a inteles gresit. Pe mine ma deranjeaza greselile flagrante si repetitive si atunci nu ma pot abtine. Saluturile si semnele motociclistilor
-
De acest lucru intreba blondu. Intre timp am vopsit si eu o carena pe care am si zgariat-o apoi, dar deocamdata asa va ramane pana imi vine cheful de vospit , dar mai ales sa gasesc timp pt asa ceva Eu am sarit de partea cu lacul si polish-ul pt ca n-am avut atat de mari pretentii (era si prima oara cand vopseam altceva decat un gard) si nici nu mai aveam rabdare ca sa astept pana sa ma plimb din nou cu scuterul (il luasem de cateva zile). Ca sa nu mai spun ca n-am gasit nici nuanta care-mi trebuia. Un spray de vopsea costa intre 10 - 25 ron, in functie de pretentii. Eu am luat din Praktiker cu 12 ron, dar apoi am gasit mai ieftin in Selgros. Ce n-am gasit eu este smirghel de granulatie peste 1000. Heeeelp
-
Nu pune benzina de 100. MAXIM 98. Inca un sfat. Citeste toate materialele posibile inainte de a te apuca sa-l mai demontezi/umbli la el. Bafta Pt amestecul carburant: "Turn the mixture screw all the way in and then back it out 2 1/2 turns. Then put the scooter on the center stand and with the MOTOR IDLING and FULLY WARMED UP, turn the mixture screw SLOWLY one way until you hear the engine start idling rough. At that point stop and turn it back the other way until the idle smooths out and reaches it's highest speed. There is no set amount of turns. 2 1/2 turns out is a good starting point, but each scoot will be a little different as to final adjustment. "
- 4.243 răspunsuri
-
Victor, asa ai incercat sa reglezi amestecul carburant si ralanti-ul?
- 4.243 răspunsuri
-
Din ce am citit eu, am inteles ca n-ar fi recomandat sub 4 g pt a fi un echilibru intre viteza maxima si acceleratie, dar cred ca ramane la latitudinea fiecaruia.
-
Am fost in week-end la Craiova. Nu tin minte sa fi vazut macar un scuterist care sa aiba casca. Majoritatea aveau echipamentul de smecheri: slapi, pantaloni scurti, maieu si ochelari de soare. Ca sa nu mai amintesc de o vitezana pe care erau 2 gelati in pantaloni scurti si cu nelipsitii ochelari de soare. Dezastru in orasul meu natal. Fiti cu ochii la stirile de la ora 5 ca o sa-i vedeti in curand.
-
Si eu trec in fiecare dimineata pe acolo. Cum ii vad pe berbeci ca vin de pe stradute, bag mana in claxon ca sa-i atentionez. Oricum bafta motociclistului si insanatosire grabnica!
-
- 4.243 răspunsuri
-
einstein, la v-clic nu se poate muta saiba pe ac pt ca nu exista. Aveam o poza pe acasa. O so postez, daca o gasesc, ca sa vezi cum arata la noi.
- 4.243 răspunsuri
-
Rolly, ZICKU, nu am nevoie de prieteni pustani si nici de aprecierile unor liceeni la adresa inteligentei, cunostintelor sau pregatirii mele academice. Va multumesc. Asa sunt eu mai nesuferit, mai ales cu cei care persevereaza in greseala (nu cu cei care gresesc).
-
De ce, vrei tu sa plec? Uite ca nu scapati voi asa usor de mine
-
Sa mearga, ca doar este pielea lor in joc, dar sa nu-i vad pe aici pe la sectiunea Accidente cu poze gen Ogrish
-
Sa taci tu Nu am nimic cu fetele scuteriste, si sunt chiar o aparitie. Insa nu ti se pare normal sa poarte echipament? Sau de dragul vostru sa mearga cat mai dezbracate, ca sa aveti voi ce vedea? Ai cazut vreodata? Cum ti-a fost dupa cazatira si cum ti-ar fi fost daca aieai maieu si pantaloni scurti pe tine? Trebuie ca toata lumea sa inteleaga (inclusiv fetele) ca, desi doar casca este obligatorie conform legii, restul echipamentului este la fel de important. Asa cum spunea cineva pe forum: "cine vrea sa experimenteze contactul cu asfaltul, sa ia o razatoare si sa dea putin pe piele" Senzatie foarte placuta, nu?
-
Sa vezi dup-aia bandaje si alte chestii, daca face cunostinta cu asfaltul. Doar posetuta o sa fie trendy, asta daca nu se schimba moda si o sa poarte juliturile
-
La maxim 5000 km se schimba, deci ar fi cazul
- 4.243 răspunsuri
-
Mai vorbim dupa ce o sa absolvi o institutie de invatamant, alta decat scoala generala. Eu nu te-am injurat, doar m-ai enervat cu afirmatii absurde, mai ales cand este vorba de siguranta cuiva. Asa ca inceteaza cu astfel de rugaminti catre alti membri, care poti fi influentati negativ de tine, si suntem ok. Aaah, sunt curios cum ai "vazut" tu modul meu de gandire? Te-ai uitat mult? Ai folosit lupa? N-ai analizat prea tare insa. Continui sa scrii cu ' in loc de - Numai bine
-
Cautai manuale si pe site-ul acesta. Are foarte multe. Imi multumiti mai tarziu
- 1.631 răspunsuri
-
- Manual Raparati Honda Deauvil
- manual de reparatie
-
(și 2 alții)
Setat cu taguri:
-
Tu tot nu vrei sa intelegi ca nu-ti dau amenda dupa pofta lor. Legea spune ca esti obligat sa porti vesta reflectorizanta noaptea. ATAT. Restul este la latitudinea fiecaruia. La Calarasi se practica dreptul Anglo-saxon, care este un drept cutumiar (adica functioneaza puterea exemplului). Vorbesti numai tampenii. Mergi la scoala mai intai si apoi vino pe forum. Apropo, vezi ca apostroful nu tine loc de cratima. Stai jos, ai patru!
