Sari la conținut

gopop

EX+
  • Număr conținut

    566
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

Orice postat de gopop

  1. ce spui tu? si DVI-ul unde e (Declaratia Vamala de Import care atesta ca l-ai introdus legal in tara)? Si omologarea Individuala? Si ITPul? Daca le ai pe toate, JOS PALARIA! Daca nu, i-ati repede un GoPOP!
  2. Daca te mai intereseaza, ia in consideratie un GoPOP!
  3. gopop

    Ce Credeti?

    Odata cu intrarea in UE taxele vor scadea de la 30 la 8-10% insa preturile la scuterele noi nu va scadea decat cu 2-3%...
  4. La GoPOP au aparut de peste un an....! Si sint standard pe scutere!
  5. 1. Printr0un broker de asigurari, valoarea CASCO este de circa 7% pe an, fara fransiza, la un scuter nou. 2. Felcitari amirc pt alegera facuta, sint sigur ca este cea mai potrivita pt tine. Sa mergi mult si bine cu el si sa nu ai nevoie de reparatii! Asfalt uscat!
  6. Are mama ta un GoPOP?!!!? Pe bune?
  7. Atat RCA cat si CASCo s epot face chiar daca scuterul nu este NICI inmatriculat si NICI inregistrat, daramite daca este inregistrat!
  8. Te rog sa imi scrii detalii despre companie la info@revaromania.ro Multumesc si astept.
  9. Perfect, vei plati RCA, impozit, taxe mai mari. daca ai bani de dat....go for it!
  10. INREGISTRAT nu inmatriculat. Iar INREGISTRAREA se va face in baza actelor de provenienta si a ITPului si a OMOLOGARII RAR (de tip sau individuala)! Nu mai bine cumparati un GoPOP???
  11. GoPOP Cozy pret special 26 mil cu TVA inclus, NOU si cu omologare RAR ca si MOED, cu alarma cu senzor de soc si pornire/oprire motor din telecomanda. Ultimele 3 bucati de pe stoc, le gasesti la dealerul nostru din Pascani!
  12. Cautam parteneri pentru vanzare/service scutere GoPOP in urmatoarele orase: SUCEAVA, BACAU, IASI, FOCSANI, PITESTI, CRAIOVA, GIURGIU, PLOIESTI, DEVA, ALBA IULIA, SIBIU, TG. MURES, CLUJ, BAIA MARE, SATU MARE, ZALAU, ARAD, ORADEA, TIMISOARA, RESITA, CONSTANTA. Relatii la info@revaromania.ro, Cristian DAN, tel: 021 310 40 69 fax 021 314 07 25, www.revaromania.ro Va asteptam.
  13. Cautam parteneri pentru vanzare/service scutere GoPOP in urmatoarele orase: SUCEAVA, BACAU, IASI, FOCSANI, PITESTI, CRAIOVA, GIURGIU, PLOIESTI, DEVA, ALBA IULIA, SIBIU, TG. MURES, CLUJ, BAIA MARE, SATU MARE, ZALAU, ARAD, ORADEA, TIMISOARA, RESITA, CONSTANTA. Relatii la info@revaromania.ro, Cristian DAN, tel: 021 310 40 69 fax 021 314 07 25, www.revaromania.ro Va asteptam.
  14. Legal este imposibil. Legal numai MOPEDELE si UTILAJELE si TROLEIBUZELE SI CARUTELE (care nu se inamtriculeaza) se inregistreaza. Mai departe, Dumnezeu cu mila...
  15. care 2? eu glumeam in cazul asta...bomboanele la care ma gandeam eu erau de alea de ciocolata...in fine, poate exagerez, dar nu simt nimic pt el, imi pare rau...
  16. pariu ca daca e el vinovat nu i se suspenda permisul???
  17. Desi inca nu am primit nici o notificare de la OPC, partial am rezolvat problema. @ciaclauzul as vrea sa iti spui si tu parerea in continuare. Multumesc. O vom rezolva si pe cea cu semnalizarea in cateva zile, te voi anunta chiar aici. Cat priveste toba, azi discut cu Ciprian solutiile si tot aici voi posta si rezolvarea situatiei.
  18. Sintem interesati sa punem umarul la dezvoltarea acestei idei. Va rog sa ma contactati sa discutam. De asemenea, ne intereseaza posesorii de GoPOP care vor sa participe sa ii putem ajuta. Cristian Dan: 0766 112 112, info@revaromania.ro.
  19. ESTE L1e MOPED asa ca trebuie sa ii faci ITPul si sa ai afactura de achizitie si mergi la Primarie sa il inregistrezi!
  20. O sa intervin deoarece necesita cateva explicatii: 1. Scuterele GoPOP sint printre cele mai bune din punctul de vedere al raportului pret/calitate. DIn peste 350 de unitati vandute, este normal insa sa mai apara si situatii in care este nevoie de reparatii in garantie. Uneori (des) este nevoie si de reparatii in post-garantie si datorita modului in care au fost intretinute. 2. Ciaclauzul are partial dreptate in sensul ca ne-a sezizat de circa 2 saptamani problema avuta la coleiere si desi nu am investigat sa vedem despre ce e vorba (desi este singurul defect de acest fel), am intervenit si i-am promis schimbarea lor gratuit. Din nefericire, colegul meu de la livrari a avut un accident astfel incat am intarziat din vina noatsra peste o saptamana cu livrarea acestor coliere. Ne-am cerut scuze insa a fost tardiv, inaintandu-se deja o sesizare la OPC. Asteptam sa fim contacatati si sa explicam aceste aspecte celor de la OPC si vom publica si rezolvarea situatiei, inclusiv ce vor constata cei de la OPC - este in interesul nostru sa ne imbunatatim activitatea. Astfel incat va stam la dispozitie, ca si pana acum. Cu deosebit respect.
  21. gopop

    E Adevarat

    nu in dictionar tb sa cauti...ci in terminologia folosita de RAR si Codul Rutier...
  22. Bucuresti Acte_necesare_inscrierii_mopedului.pdf Fisa_de_inregistrare.pdf
×
×
  • Creează nouă...