Sari la conținut

gbordura

INACTIV
  • Număr conținut

    46
  • Înregistrat

  • Ultima Vizită

Metode de contact

  • Website URL
    http://

Profil

  • Sex
    Male
  • Locatie
    c-ta
  • Motocicleta
    chinezesc
  • Numar moto
    OZN
  • Club
    Biciclistii agresivi

Informații profil

  • Motociclete detinute
    ybr125

gbordura's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

  1. Dar din punctul de vedere al unei societati de asigurare te-ai gandit? Mie la matiz pe RCA-ul unui bou de ma lovit in portiera in parcare m-a ajuns vreo 800 ron (si nu era bulita rau dar au schimbat portiera, au vopsit-o, au mai schimbat ceva la macaraua geamului). aceasi paguba putea sa o faca si un scuter la 35-40 Km/h. Un scuterist este vazut prin prisma specimenelor extreme care bulesc nu o masina ci zece intr-un an (si sunt). PS: as vrea RCA-ul sa fie ca si CASCO in functie de ce sofer cuminte esti
  2. Pentru ca categoria cruiser a ramas ultima in care opulenta si kilogramele mai pot fi etalate in voie si pentru ca un motor mai mare este singura inovatie pe care producatorii o mai pot face in aceasta categorie conservatoare.
  3. Deci intai intrebi daca a auzit careva de motowell ca vrei si tu sa-ti cumperi din ungaria si apoi te apuci sa-l propavaduiesti ce mare scula de bascula sunt scuterele astea??? Poate am inteles eu gresit. Ce interes comercial zici ca ai?
  4. gbordura

    Scutere Geely

    Au avut show-room acu 2 ani la Aqua-Magic dar aveau doar modele cruiser. Un baiat a facut un drive-test (tura) si dupa 2 ture de parc s-a intors cu ambreajul bulit, a impins de ea frumos si ... a trait fericit pana la adanci batraneti
  5. Tu ai CASCO? "Ma gandesc sa intentez un proces impotriva celor de la Asigurari fiindca nu mi s-au prezentat macar aceste ascunzisuri ale asigurarii" Daca te referi la RCA-ul lu ala o sa ai probleme nu ca ar avea dreptate dar pentru ca sunt niste jigodi si se //// pentru fiecare suta de euro. PS: Ai avocat? Ei au o mie... Mai simplu le ceri un raspuns si daca ai ceva la mana semnat si parafat de ei ai putea sa incerci si la tribunal da putine sanse...
  6. Tgb r500x suna cam ... Chinezesc scuterele chinezesti cunoscute in general pentru (ne)fiabilitatea lor... daca e vorba de bikeshop arata bine dar cuvantul "neinmatriculat" ascunde multe probleme cu actele in general. PS nu vrei sa sti cum e sa iei teapa de la un prieten
  7. Distutie pe larg Cum Aduci un Moto din Italia Acte Italia: 1. Aduse in tara acum o suta de ani si pentru care nu s-a facut nici un soi de acte sau de vama pana acum. Incearca sa te duci pe la vama cu unu dasta si sa vezi cum arata o amenda de 2. Aduse de curand, fara vama platita (Probabil si fara EUR1) trebuie sa platesti tu vama. Uneori enorm. 3. Motoare sau masini neradiate de la ei din Italica. (Au numere pe ele) Chiar nu stiu cum s-ar putea inmatricula asa ceva. PS: am fost in situatia ta si pentru ca nu-mi permiteam un scuter bun si inmatriculat o sa stau pe bara inca un an... Da macar nu risti sa ramai si fara bani si moto da cu File a'la Blue Boys Blues
  8. Chitanta pe numele lu mos craciun? Se ia o foaie A4, se trec cativa termeni pomposi, se ia fata la fraier ca nu-ti trebe nimic la asta sau altele si te trezesti intr-o zi ca te salta garda cu el cu tot si atunci sa vezi ce traiesti viata la maxim.
  9. A observat cineva ca s-au intensificat anunturile de vanzare scutere si motoare mici din Craiova in ultimele zile? PS: Am cautat o luna intreaga un scuter cu actele OK (Aveam banii in mana) si din zeci de anunturi daca am gasit 2-3 cu toate hartoagele. Top replici: "Are acte italia", "Nu-ti trebe dom'le inmatriculare si permis", "Io am mers atata timp si n-are nimeni nimic cu tine"
  10. Din nefericire stiu mai multe decat as vrea... Satul se numeste Olteni si este un capat de lume in toate sensurile (cam 70 de Km de Constanta) . Mi-au aratat niste poze si mi-au zis ca motociclistul si-a facut capul praf prin casca... acum aflu altceva (nu ma ajuta la nimic)... Poate ajuta pe altii. Povestea lor: "Un motociclist a agatat o baba cu cornu si s-a dus gramada in cap cu motocicleta peste el. Baba a murit si ala e in spital..."
  11. Stire TV Neptun: "Doi motociclisti din slovenia o fata si un baiat faceau slalom printre masini pe o motocicleta foarte puternica si nu au observat ca o dacie solenza care ciscula regulamentar a redus viteza. Motociclistul si pasagera au fost aruncati pe contrasens si acum s eafla in stare grava in spital. Politia continua ceretarile ..... " citatul este aproximativ dar va da-ti seama ca deja au gasit (ales) vinovatii....
  12. -Sa se introduca o prevedere privind responsabilitatea media ====> am vazut poze in ziar cu un 'motociclist' care calarea un motor destul de puternic fara casca la filmarile pentru o telenovela romaneasca. -Reducerea taxelor si pentru motocicletele noi din est (Rusia)
  13. Cred ca o sa tocesc pagina la indexul de WWW cum termin testul de Street fighere... Poate sa-mi spuna si mie cineva de ce la Constanta ajung asa de tarziu numerele la chioscuri? (Eu am cumparat Universul pe Iunie acum o saptamana pa 15 sau 16 cand deja se anunta numarul le Iulie) Daca-mi fac abonament la Rodipet o sa vina mai repede? (Adica instantaneu)
×
×
  • Creează nouă...