Sari la conținut

Accident Bdul. Liviu Rebreanu-Buc - 14.05.2007


assasin89
 Share

Postări Recomandate

nu am vazut prea multe eram prin trecere...decat un kawasaki zxr rosu, o ambulanta, pe ghidonul motocicletei era o bluza de trening alba plina de sange si cam atat am vazut. cred ca nu e asa grav si sper. nu stiu daca era si cu masina ca era lume stransa in jur si nu am putut sa vad. care stiti ceva adaugati si poze daca aveti , in rest asfalt uscat. bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am vazut prea multe eram prin trecere...decat un kawasaki zxr rosu, o ambulanta, pe ghidonul motocicletei era o bluza de trening alba plina de sange si cam atat am vazut. cred ca nu e asa grav si sper. nu stiu daca era si cu masina ca era lume stransa in jur si nu am putut sa vad. care stiti ceva adaugati si poze daca aveti , in rest asfalt uscat. bafta

 

yap...azi am fost martor la accidentul ala cu zxr rosu..pe liviu rebreanu...o gajika a intrat in spatele lui si l'a aruncat vreo 3 metri mai in fata pe tip..i'a sarit casca de pe cap dar..nu a patit nimic deosebit..doar cu coatele pline de sange nimic rupt nimic luxat el vroia sa faca stanga a semnalizat a incetinit s'a dat in stanga pe linia de tramvai venea tipa, el a oprit la trecerea de pietoni tipa a intrat in el. motorul a iesit cel mai sifonat...cutia de viteze era distrusa ca am incercat sa il scoatem de pe strada si a trebuit sa il scoatem cu roata blocata. tobe sparte spatele busit carena sparta etc... tipa nu avea ce cauta pe linia de tramvai si tipul s'a bagat pe linia de tramvai fara sa se asigure bine cred..el a mizat pe faptul ca tipa opreste la trecere cum opreste si el (trecerea de pietoni era cea de la pod pt cei care cunosc zona) ...ea nu a oprit..adica a oprit dar nu cand trebuia

Editat de legnakrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai si tu poze nimic? din cate am vazut eu motorul parea sa nu aiba nimic.....dak era dupa mine opream si cascam gura pe acolo si dadeam mai multe detalii si poate niste poze....dar cum eram cu masina de scoala de soferi nu am avut cum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nope nu am poze. motorul a ramas acolo ca am vazut la intoarcere. am stat cat sa depun marturie pt el am vb cu gaborul am incercat sa'l calmez pe tip sa nu faca prostii de fata cu gaborul ca..era destul de suparat pe t ipa aia care mai si comenta si + au mai venit si niste tipi care nici nu erau de fata sa ii ia apararea. ma rog..am asteptat gaborul am lasat nr de telefon si nume si a ramas ca ma suna daca e nevoie si am plecat ca trebuia sa ajung la universitate la meditatii

Editat de legnakrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eram in trecere... si am vazut si eu riderul intins pe jos si politistul lsnga el intre cele doua sine de tramvai... dar nu cred ca a oprit la trecere ca era mai in spate ... o fi oprit la vre-un pieton indisciplinat caruia i-a fost lene sa mai mearga 2 m pna la trecere... eram in trecere si nu am avut unde sa opresc...

 

riderului: insanatosire grabnica si un an lipsit de viitoare incidente!!!

Editat de mironalexa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si chiar daca tipa era pe linia de tramavai..nu e vina ei. trebuie sa te asiguri chiar si pe contra sens la noi ca sunt numai nebuni.dar asa e legea. orice miscare consta in asigurare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si chiar daca tipa era pe linia de tramavai..nu e vina ei. trebuie sa te asiguri chiar si pe contra sens la noi ca sunt numai nebuni.dar asa e legea. orice miscare consta in asigurare

 

Nu se prea intelege ce vrei sa spui... Oricum, tipa l-a lovit din spate, deci nu exista nici un dubiu ca e numai vina ei. Cu asigurarea la orice schimbare a directiei de mers sunt cu totul de acord, dar nu are legetura cu subiectul in discutie...

 

Kilometrii multi, fara incidente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se prea intelege ce vrei sa spui... Oricum, tipa l-a lovit din spate, deci nu exista nici un dubiu ca e numai vina ei. Cu asigurarea la orice schimbare a directiei de mers sunt cu totul de acord, dar nu are legetura cu subiectul in discutie...

Faptul ca esti lovit in spate nu inseamna ca esti nevinovat. Daca schimbi banda fara sa te asiguri si esti lovit in orice loc e vina ta. Nu stiu in acest caz a cui e vina, nu eram acolo si nu ma bag, dar nu faceti generalizari gresite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca esti lovit in spate nu inseamna ca esti nevinovat. Daca schimbi banda fara sa te asiguri si esti lovit in orice loc e vina ta. Nu stiu in acest caz a cui e vina, nu eram acolo si nu ma bag, dar nu faceti generalizari gresite.

 

 

Si eu credeam (si inca mai cred) acelasi lucru. Dar anul trecut am luat teapa atunci cand m-am tavalit din cauza unui taxi care a schimbat banda fara sa se asigure si politaiul a zis ca a fost vina mea, pentru ca motorul meu a alunecat in spatele taxiului. Si un alt politai vazuse scena si a zis ca e vina aluia. Ma rog... pareri diferite. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel care loveste in spate este vinovat in orice conditii. Sunt sigur ca tipa a fost declarata vinovata de catre politie si mi se pare normal. Cred ca avea si viteza neadaptata tipa...daca aparea pe sina un pieton in locul motocicletei?

Este clar ca o motocicleta care taie linia de tranvai o face brusc ca sa nu mearga in lungul ei (cine merge cu moto in Buc stie ce spun), dar faptul ca tipa a lovit in spate o face vinovata.

Eu l-am lovit in spate pe unul care a iesit dintr-o benzinarie si am fost declarat vinovat. Mai mult, daca stai la stop si te loveste unul in spate iar tu te duci cu masina in cel din fatza, esti considerat vinovat ca l-ai lovit pe cel din fatza ta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca esti lovit in spate nu inseamna ca esti nevinovat. Daca schimbi banda fara sa te asiguri si esti lovit in orice loc e vina ta. Nu stiu in acest caz a cui e vina, nu eram acolo si nu ma bag, dar nu faceti generalizari gresite.

 

 

Sper sa nu te superi ca te contrazic: daca esti lovit strict in spate, nu e vina ta, in afara situatiei in care se poate demonstra ca ai franat brusc, fara motiv plauzibil. Schimbarea benzilor, ca si virajele si intoarcerile bineinteles ca trebuie precedate de asigurare, semnalizare si eventual oprire(daca e nevoie). Regulamentul si politistii vor declara intotdeauna vinovat pe cel care a lovit din spate. ...deci nu generalizam... :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...