Sari la conținut

Accident Plevnei 16.05.2007 Ora 19 - Bucuresti


sebigansca
 Share

Postări Recomandate

Salutare

Am avut si eu aseara un accident, destul de usor as zice, intrucat m-am ales doar cu niste julituri

Pe Plevnei , mergeam usor pe langa coloanele oprite la semaforul de la orhideea, pe prima banda, cand la intersectia cu d-na despina astia opriti pe banda 2 si 3 l-au lasat pe unu sa treaca, asta nu a mai oprit sa se uite si pe prima banda si eu l-am vazut tarziu si nu am mai putut sa il evit asa ca am intrat in el

 

motocicleta e cam varza dar o sa se repare pe asigurarea boului

n-am vrut sa merg la spital intrucat am doar niste zgarieturi si vanatai, politistul i-a zis aluia ca sa imi multumeasca ca nu m-am dus ca il bagam si mai rau ....

 

am inv si eu ceva din asta :

- ochii in patru, si anticiparea te scapa de orele pierdute pe la politie si de saptamanile fara motor de dupa accident

- protectiile te protejeaza de julituri chiar daca mergi cu 30 kmh

 

asflat uscat si ochii deschisi :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

n-am vrut sa merg la spital intrucat am doar niste zgarieturi si vanatai, politistul i-a zis aluia ca sa imi

 

Io ma duceam. Ce pana mea. S-au invatat toti. Ei sunt bine mersi protejati in carcasa de tabla iar noi ne rupem oasele.

 

Sa scoata banu ca sa nu te duci la spital

 

 

Chiar daca legal e vina lui, normal tu esti de vina ca trebuia sa iti dai seama cand au oprit subit masinile in stanga ta. Trebuie sa anticipezi orice chestie, cat de paranoic ai deveni. Numai asa supravietuiesti in jungla asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca esti ok!! Data viitoare, mai multa grija.. Cand vezi ca mai multi in jurul tau incetinesc, ia-o si tu mai usor.. ca probabil au vazut ei ceva :bounce: Multa bafta cu reparatul fierului!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angry: Bine ca n-ai patit nimic. Fierul se repara.

 

Asa am cazut si eu cu singura diferenta ca eu mergeam pe banda 3 si celelalte 2 benzi au oprit ca sa-l lase pe unul sa iasa dintr-o curte.

Este adevarat ca as fi putut evita accidentul. Este similar cu trecerea de pietoni - daca ceilalti (alte benzi) opresc, tu trebuie sa-ti dai seama ca s-ar putea sa fie un pieton care vrea sa traverseze si sa incetinesti/opresti. Problema apare atunci cand masinile stau in coloana (cum a fost cazul meu) si daca opresc te gandesti ca pur si simplu s-a blocat coloana.

 

Trebuie sa-i dau dreptate lui @Baiazid: chiar daca n-ai patit nimic grav, macar niste bani sa mai scoti din ala. Nu vreau sa te demoralizez, dar reparatia motocicletei pe RCA-ul vinovatului este un mare "pain in the ass" (a se citi "omor de neuroni").

 

Bafta! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa-i dau dreptate lui @Baiazid: chiar daca n-ai patit nimic grav, macar niste bani sa mai scoti din ala. Nu vreau sa te demoralizez, dar reparatia motocicletei pe RCA-ul vinovatului este un mare "pain in the ass" (a se citi "omor de neuroni").

 

La fel am patit si eu acu ceva timp. E de inteles ca nu ai vrut sa mergi la spital ca simteai ca nu ai nimic, insa trebuia sa-i ceri ceva bani aluia, pt a te asigura ca iti vor ajunge, impreuna cu cei de la asigurare, pentru reparatie. Asiguratorul cel mai probabil ti-o va trece pe dauna totala si vei primi cateva amarate de sute de euro, care, imi pare rau sa te demoralizez, dupa cum spunea si Declspec, nu-ti vor ajunge sa o repari.. :bounce:

 

Multa bafta totusi.

PS. Eu acu ma lupt cu cei de la asigurari pt chestia asta, de aia zic ce zic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca nu a fost mai grav... mai multa atentie te scapa si de asta dar asta e... fierul se repara

recuperare rapida si sanatate iti doresc

10x, acum aflu cat de nasol e cu reparatul

si ce prost am fost ca nu am scos bani de la ala

 

mersi tuturor pentru raspunsuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai scapat numai cu atata. Am invatat ca tot timpul trebuie sa anticipezi miscarea masinilor din jur. Cat despre reparatie o sa ai de asteptat. Mie mi-a lovit unul motorul parcat-nimic grav. Reparatia ma costa in jur de 3800 lei. Si de o luna jumate astept ca cei de la asigurari sa dea acceptul de plata firmei care mi-l repara pentru ca ei sa comande piesele. Ce sa mai zic! Tara de.......... Momentan sunt in Germania si m-am interesat aici si la asa ceva nici nu se pune problema sa nu platesca dar la noi numai banii sa-i dai la firmele de asigurari dar nu sa si primesti inapoi!!! :bounce: :angry: :what:

Bafta iti doresc si sa nu mai ai parte de asemenea evenimente. Invatam si noi din greselile altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu trec zilnic p-acolo...stiu ce spui

de obicei merg pe mijlocul strazii: pericolul este acelasi. dar ma ridic cat pot de sus si privesc peste masini

 

cu reparatul: aprovizioneaza tu service-ul cu piese pt reparatie: le cumperi SH si le duci facturi k si cum ar fi noi...altfel nu te scoti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@maryus: Pai si service-ul ala nu trebui sa aiba si o "intrare" pt piesele alea? Poa' sa aiba si ei (service-ul) belele dup-aia. Nu mi se pare o idee buna.

@sebigansca: Bafta cu reparatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...