Sari la conținut

Accident Dn1 - 19.mai.2007


Garcea
 Share

Postări Recomandate

Nu credeam ca o sa ajung sa scriu despre asa ceva, dar viata e plina de surprize.

Eram la volan, ma indreptam cu familia inspre Ploiesti; la iesirea din Otopeni sau Saftica nu mai tin minte exact, oricum imediat dupa baza de antrenamente Dinamo doi baieti pe un scuter intinsi pe jos, unul avea piciorul drept ranit, iar celalalt era intins pe asfalt ( nu stiu starea lui, nu am putut sa opresc ). Nu pot sa imi imaginez cum s-a intamplat, scuterul nu prezenta avarii grave, ambii aveau casca, dar casca baiatului intins pe jos era cam la 50-60 m distanta de el. Daca cineva are idee de starea baiatului, il rog sa posteze.

Multa sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:drums: :wave: Cum adica, ai vazut 2 oameni intinsi pe jos, in strada si nu ai putut opri????? Cum vine asta???? Si acum te intereseaza ce???? Daca altcineva care a venit in urma ta, a putut opri ca sa iti dea amanunte????

Sanatate multa baietilor.Sper sa nu fi fost grav.

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:drums: :wave: Cum adica, ai vazut 2 oameni intinsi pe jos, in strada si nu ai putut opri????? Cum vine asta???? Si acum te intereseaza ce????

 

nu ai auzit draga, era cu familia........... deaia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar apar cateii sa latre de pe margine. Daca era politia acolo, mai mult ca sigur nu l-a lasat sa opreasca. Da' e simplu sa urli de pe margine fara sa stii despre ce-i vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand politia era acolo, in al doilea rand ambulanta a ajuns la 5 secunde in spatele meu, in al treilea rand va rog nu vorbiti daca nu ati fost acolo.

Am refuzat sa ingros masele romanilor, care se opresc doar sa se uite la nenorocirea unui biet om intins pe jos si sa isi dea cu parerea.

Acolo era politia, care incerca sa faca ordine tocmai printre acei oameni curiosi care mai rau incurcau, iar ambulanta a venit la f f scurt timp.

Ce puteam sa fac? Erau oameni calificati DEJA ACOLO.

M-am inchinat si m-am rugat pt bietul baiat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei trebuie sa se arunce cu pietre pentru o intamplare la care nu i-au fost martori,dar asta am observat pe orice topic...

Sper totusi ca nu au patit nimic grav,iar daca nu aveau nici macar casca...au riscat pe pielea lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

imi permit sa intervin si eu aici...

de motociclisti care trec se uita si trec mai departe sunt satul....

sa vezi ce dragutz o fi cand o sa zaci si tu cu un picior rupt pa jos si trec oamenii si se uita la tine fara sa opreasca fiindca "sunt cu familia" sau "se grabesc" sau "se duc sa se f...ta" sau orice alt motiv.

La accidentul de langa dorobanti cu cei doi pe chopper am venit de la universitate doar sa ajut omul pe care nu il cunosteam, insa celor 5 motociclisti care au trecut s-au uitat si trecut mai departe le urez sa li se intample acelasi lucru... sa zaca pe jos si sa admire lumea care trece pe langa ei...

 

@bea: nu-ti bate capul dragutza ca n-are rost, vad ei pe propria piele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi permit sa intervin si eu aici...

de motociclisti care trec se uita si trec mai departe sunt satul....

sa vezi ce dragutz o fi cand o sa zaci si tu cu un picior rupt pa jos si trec oamenii si se uita la tine fara sa opreasca fiindca "sunt cu familia" sau "se grabesc" sau "se duc sa se f...ta" sau orice alt motiv.

La accidentul de langa dorobanti cu cei doi pe chopper am venit de la universitate doar sa ajut omul pe care nu il cunosteam, insa celor 5 motociclisti care au trecut s-au uitat si trecut mai departe le urez sa li se intample acelasi lucru... sa zaca pe jos si sa admire lumea care trece pe langa ei...

 

@bea: nu-ti bate capul dragutza ca n-are rost, vad ei pe propria piele...

bai nea mare vrajitorule situatia de care zici tu e aia cand esti printre primii la locul accidentului, nu dupa ce politia a ajuns deja acolo si ambulanta vine in spatele tau. tu ce faci? pui frana sa ajuti omul si ambulanta opreste la 50 de metri departare din cauza ta si il cara pe ranit pana acolo? cititi dracu cu atentie ca iar o luati razna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdea......adevarul e ca eu eram mai calificat sa ii acord primul ajutor.

Medicul de pe salvare era de fapt mecanic.

Sincer... imi pare rau ca am deschis acest topic.

sa fiti iubiti!

Editat de Garcea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...