Sari la conținut

Voshod 3m


Redresor
 Share

Postări Recomandate

fratele meu TOT RESPECTUL!!! ce treaba are cutia cu scosul de fum?!?Arol 2T bagi la amestec cu benzina;noi vorbim aici despre uleiul pe care il bagi separat la cutie;uleiulde transmisie (un fel de T90) ca sa intelegi tu...si la dacie faci la fel numai ca nu ii faci amestec ii pui in baia de ulei si isi face ungerea singura...iar in cutia de viteze de la dacie tot separat pui ulei T90 sau inlocuitori...nu are absolut nicio gara ungerea motorului cu ungerea cutiei si eventual cum e la moto si a ambreiajului ca de aici a plecat discutia...numai bine!!!...

 

frate....in cutie se baga GHEAR OIL SAE 80W90!!T90 este un ulei de tot cacao!!dimineata este atat de vascoa incat mie mi se incingea cutia(la mobra vorbesc)de numai puteam pune mana pe ea!

deci eu recomand MOBIL,SAE 80W90!GHEAR OIL dupa mine e bon si castrol!chiar f bun! am pus si eu si sunt sper multumit! debreaza f usor si breeaza f bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate....in cutie se baga GHEAR OIL SAE 80W90!!T90 este un ulei de tot cacao!!dimineata este atat de vascoa incat mie mi se incingea cutia(la mobra vorbesc)de numai puteam pune mana pe ea!

deci eu recomand MOBIL,SAE 80W90!GHEAR OIL dupa mine e bon si castrol!chiar f bun! am pus si eu si sunt sper multumit! debreaza f usor si breeaza f bine!

 

tu la cutie la mobra ai bagat ulei de cutie de dacie?? as vrea sa incerc si eu pt ca T90-ul asta nu prea imi place! Si in amestec voi ce bagati mai fratilor la comuniste???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu la cutie la mobra ai bagat ulei de cutie de dacie?? as vrea sa incerc si eu pt ca T90-ul asta nu prea imi place! Si in amestec voi ce bagati mai fratilor la comuniste???

,fratele meu......NU,, de dacie este M80,,un cacao de ulei!eu vorbesc de unul sintetic SPECIAL PENTRU CUTII DE VITEZE!T90-ul este un ulei DE TRANSMISIE!!!!!pentru tractoare UTB care se pune in diferential!!ce mama dreaq!!

in cutie recomand MOBIL SAE 80W90 GHEAR OIL!SI IN AMESTEC puneti Motul sau Mobil(den astafolosesc eu!),Castrol(este super uleiul ala!!)da sa nu puneti din ala de motor!! sau de altceva!(il stiam pe unu cu un Zundapp caruia ii baga ulei ars in benzina si se mira sa schimba seturile una doua!)

fane...pune ulei bon in cutie si in benzol si o sa te tina mult si bine!!

numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...