Sari la conținut

Enduro-cross 2.06


Postări Recomandate

cursa va avea loc la ciolpani :cheers: mi`am scos licentza trebe sa ma duc sa imi mai fac fisa medicala si sunt pilot cu acte in regula...o sa particip la c (hobby) cu un dr 125 :cheers: ....da ati vazut bine...n`am altceva si oricum ma duc pt distractie :cheers: as vrea sa stiu daca se mai inscrie careva si niste pareri de la cei care au mai fost ms anticipat :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cursa va avea loc la ciolpani :cheers: mi`am scos licentza trebe sa ma duc sa imi mai fac fisa medicala si sunt pilot cu acte in regula...o sa particip la c (hobby) cu un dr 125 :cheers: ....da ati vazut bine...n`am altceva si oricum ma duc pt distractie :cheers: as vrea sa stiu daca se mai inscrie careva si niste pareri de la cei care au mai fost ms anticipat :lol:

 

 

La etapele de endurocross participa, de obicei, minim 60 de concurenti din care aproape jumatate la clasa Hobby. Logic ca "se mai inscrie careva" ca doar nu te vei intrece doar tu cu tine.

 

PS: nu mi-o lua in nume de rau...

Bafta tie si motocicletei tale!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Campionatului National de Endurocross

 

Etapa a III-a

 

In data de 2 Iunie se va desfasura in jurul circuitului international de motocros de la Gorgota/Ciolpani, etapa a 3-a din cadrul Campionatului National de Endurocross, etapa organizata de Clubul Sportiv Dual Racing Team si Clubul Sportiv Top Cros TCS

 

Locatie: Gorgota/ Ciolpani

 

Perioada: 02.06.2007

 

CATEGORII DE CLASIFICARE:

 

Categoria A ( profi )-motociclete in doi sau patru timpi, indiferent de cilindree

Categoria B ( sport )-motociclete in doi sau patru timpi, indiferent de cilindree

Categoria C ( debut )- motociclete in doi sau patru timpi, indiferent de cilindree

ORARUL DE DESFASURARE

 

Vineri, 1 Iunie 2007

 

- Inscrieri– orele : 17.00-21,00 Traseu Motocros

 

Sambata, 2 Iunie 2007

 

8.00-10.00 Inscrieri+Revizie Tehnica

10.00-10:20 Briefing

10:30-10:45 Antrenament pe circuitul de motocross categoria C

10:50-11:15 Antrenament pe circuitul de motocross categoriile A+B

11:45-11:55 Formare grila de start categoria C

12:00-13:00 Start categoriei C

13:15-13:25 Formare grila categoriile A+B

13:30-15:30 Start categoria A+B

16:30-17:00 Festivitate de premiere(premii si cupe oferite de sponsori)

Va garantam un eveniment in care va predomina fair-play-ul, spiritul de competitie pur si adrenalina.

REGULAMENT_20PARTICULAR.pdf

formular_inscriereEndurocross.doc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La etapele de endurocross participa, de obicei, minim 60 de concurenti din care aproape jumatate la clasa Hobby. Logic ca "se mai inscrie careva" ca doar nu te vei intrece doar tu cu tine.

 

PS: nu mi-o lua in nume de rau...

Bafta tie si motocicletei tale!

mda ms ca m`ai luminat eu aveam impresia ca o sa merg singur pe traseu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este obligatoriu sa ai licenta de pilot ca sa te poti inscrie?

 

da. costa 10 euro la federatie. trebuie insa sa mai platesti 50 RON o asigurare care e valabila un an calendaristic si sa-ti faci inainte vizita medicala la medicina sportiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da. costa 10 euro la federatie. trebuie insa sa mai platesti 50 RON o asigurare care e valabila un an calendaristic si sa-ti faci inainte vizita medicala la medicina sportiva.

iti potin face licentza si fara vizita insa vizita iti este necesara la cursa mie asa mi s`a spus cand mi`am facut :cheers:....intrebare cand poti sa iti iei numar la inscriere?! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...