Sari la conținut

Enduro-maniaco-depresiv Ed-ii-a Valcea-fedelesoiu


Postări Recomandate

avand in vedere ca tema cu acelasi nume a fost inchisa doar pt ca nu se incadra la categoria potrivita m-am gandit ca e ok sa deschid una cu acelai nume in locul potrivit.

 

postati pozele si filmuletele facute de voi la acest eveniment pt a-l ajuta pe stef&co sa faca un cd cat mai frumos.

 

 

 

@soso: nu crezi ca era mai ok sa muti topicul aici in loc sa il inchizi???

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa pun si eu cateva poze si filmulete.

pt. un cd cred ca ar fi mai indicat sa trimitem prin posta cumva poze si filme la calitate maxima.

pe forum nu poti face upload de sute de mega, iar cele postate vor fi slab calitativ.

post-143-1180350939_thumb.jpg

post-143-1180350970_thumb.jpg

post-143-1180351007_thumb.jpg

post-143-1180351038_thumb.jpg

post-143-1180351071_thumb.jpg

post-143-1180351109_thumb.jpg

post-143-1180351143_thumb.jpg

post-143-1180351171_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

postati pozele si filmuletele facute de voi la acest eveniment pt a-l ajuta pe stef&co sa faca un cd cat mai frumos.

cum dracu' faci up-load la filme? ma tot chinui sa bag si nu apare nimic. avea 25 Mb, l-am facut si de 15 Mb(am zis c-o fi prea mare), l-am redenumit si .rar si tot nu vrea...

help :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vreti sa facem ceva profi si sa ne bucuram toti de ce va iesi,adresa mea este

ene stefan aleea castanilor nr.1 rm valcea jud valcea

promit ca toti vor primi filmuletele si pozele pe un dvd facut in casa de productie a lui marian nitescu.

 

trimite-ti va rog la aceasta adresa tot ce aveti.pun si eu niscai poze asa de inceput.

post-15042-1180364205_thumb.jpgpost-15042-1180364387_thumb.jpgpost-15042-1180364501_thumb.jpg

post-15042-1180364683_thumb.jpgpost-15042-1180364765_thumb.jpgpost-15042-1180364919_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trist esti tu, mah, ca n-ai poze de la Gheorghieni ! :cheers: :cheers:

 

Painu prea era timp de poze. Asteptam poze de la Janel ... Ne astepta pe proba de linie unde eram cam distrusi majoritatea ... o sa fie un fel de poze de razboi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum dracu' faci up-load la filme? ma tot chinui sa bag si nu apare nimic. avea 25 Mb, l-am facut si de 15 Mb(am zis c-o fi prea mare), l-am redenumit si .rar si tot nu vrea...

help :cheers:

 

Posteaza-l pe you tube si fa link aici :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posteaza-l pe you tube si fa link aici :cheers:

multam de info :cheers:

iaca

cu imagini din prima zi si de la "incalzirea" de a 2-a zi

si

montaj cu super speciala de duminica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

partea mea din speciala.

 

 

pacat... ca nu am mai avut resurse dupa traseul de "incalzire"

 

tk!

luci pune si mie cat mai repede pozele si filmuletele pe un dvd si trim la vl cu un dacos.trebuie sa le pregatesc ptr dvd-ul lui nitescu. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Vad k v-ati distrat de minune la acolo. :) . Mie mi-a trebuit sa ma duc la Cluj :scratch:

Asta este. Poate, de fapt sigur, k la anul o sa vin si eu la Valcea.

 

Noroaie usoare :)

stai sa iasa dvd-ul si apoi mai vbim..poti sa te dai :) dupa.oricum ptr la anul,ne-am invatat lectia din greselile de anul asta si anul trecut(deh nimeni nu e perfect).o sa facem 2 trasee total diferite ptr hard si softeanu ptr ca diferenta dinte incepatori si avansati este din nefericire ENORMA.cand altii se chinuiau inca la 3 km de start prin padure (din 60 km),unii erau deja cu tura pe dus terminata.mai concret din 75 de motoare la start au terminat cursa complet 15.iar a 2 zi a fost la fel.anul trecut s-qa reprosat ca a fost prea usoara anu asta ca i-am rupt.deh nu poti sa-i multumesti pe toti.in rest a fost muzica buna,bericioaica in tabara ieftina si proaspata,gratarul a sfarait non stop,oltul ptr scalda la 50 m,etc..tura de la anul va fi numai pe linie de creasta in principiu si cochetam de acum sa o facem in statiunea voineasa.cazare ptr toate buzunarele..,acces pe asfalt si zona bestiala...dar mai vedem.cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu un traseu greu ma sperie pe mine, pt nu este obligatoriu sa-l si termini. Merita doar sa incerci, nu? :)

Mai grav este atunci cind te duci ( pentru prima oara ) intr-un loc (nu conteaza unde) k sa te bucuri de un weekend reusit si reusesti doar sa-ti faci o impresie negativa despre 'adunarile' de acest gen. :scratch:

In rest, numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu un traseu greu ma sperie pe mine, pt nu este obligatoriu sa-l si termini. Merita doar sa incerci, nu? :)

Mai grav este atunci cind te duci ( pentru prima oara ) intr-un loc (nu conteaza unde) k sa te bucuri de un weekend reusit si reusesti doar sa-ti faci o impresie negativa despre 'adunarile' de acest gen. :scratch:

In rest, numai bine

daca e cumva un apropo la intrunirea noastra spune mai concret ce te-a deranjat sau ce ai auzit si te-ar fi deranjat...ptr ca sa sa stim si sa corectam greselile sau lipsurile.cred ca la noi totul a fost ok..cu mici probleme la traseu..dar cred ca a fost o reusita cel putin asa zic toti cei care au participat.cu respect...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ohoho. SORRRRRYYYYY !!!!

My mistake ! Nu este vorba de intilnirea de la Vilcea ! Nu am fost acolo si nu pot sa vorbesc si

nici macar sa-mi dau cu parerea despre cum a fost sau ce ati facut acolo :peace: :smoke: :wave: . Ziceam doar despre Valea Ierii, si despre acele intruniri, la care participa fff multa lume, si care (se pare) nu mai sunt ce au fost odata. Sunt doar un prilej de a te da mare cu ultima achizitie, de a arata cit esti de smecher tu si motoreta ta, de a face galgie si mizerie (cit incape), de betivaneala si alte lucruri nefiresti pt o intrunire. Desigur sunt si MOTOCICLISTI pe acolo, ei nu se prea vad de restul gloatei :scratch: :) . in rest, sanatate sa fie ca motorete gasim noi. Salutare

P.s. Oricum, la anu', voi venii sigur la Vilcea (sau unde o sa organizati), si mai aduc ink 10 enduristi fara fitze :moto: :D :hug: :) :) :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ohoho. SORRRRRYYYYY !!!!

My mistake ! Nu este vorba de intilnirea de la Vilcea ! Nu am fost acolo si nu pot sa vorbesc si

nici macar sa-mi dau cu parerea despre cum a fost sau ce ati facut acolo :smoke: :wave: :moto: . Ziceam doar despre Valea Ierii, si despre acele intruniri, la care participa fff multa lume, si care (se pare) nu mai sunt ce au fost odata. Sunt doar un prilej de a te da mare cu ultima achizitie, de a arata cit esti de smecher tu si motoreta ta, de a face galgie si mizerie (cit incape), de betivaneala si alte lucruri nefiresti pt o intrunire. Desigur sunt si MOTOCICLISTI pe acolo, ei nu se prea vad de restul gloatei :scratch: :) . in rest, sanatate sa fie ca motorete gasim noi. Salutare

P.s. Oricum, la anu', voi venii sigur la Vilcea (sau unde o sa organizati), si mai aduc ink 10 enduristi fara fitze :D :hug: :D :) :) :moron:

Am participat la adunarea de la Valcea ,si cu toate ca numi-au placut unele aspecte ,cele bune insa au prevalat.In primul rand a fost o adunare cu caracter sportiv ,galagia si mizeria fiind mai mult ocaracteristica a adunarilor moto ptr toti..nu de enduro.Traseul mi s-a parut mediu ,chiar usurel.Singurul lucru care m-a deranjat pe mine a fost faptul ca la un punct se despartea traseul in doua,unul fiind mai mult caraceritic curselor enduro de atv-uri sau Jeep uri sau camioane de teren,adica drum forestier plan si cu un noroi galben extrem de lipicios care ma obliga tot la 20m sa degajez roata de fata ptr ca se bloca.Deci era munca si ridicatura unde nu prea te dadeai si nici tehnica prea multa nu trebuia.Pe cealata parte urcai prin padure cu degetul in nas,practicand si sportul national.Parerea mea ar fi fost sa scrie : stanga atv ---dr moto.Cu ateveul nu aveai nici o problema prin noroi ptr ca nu are furca.In afara de noroiul acela traseul a fost chiar prea usor.

Traseul de concurs a fost in schimb ok insa un pic cam prea scurt.

Cum am mai spus respect ptr munca organizatorilor caci a fost in mare o reusita,parerea mea.

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SA NE TRAIESTI LUPULE

TRASEUL A FOST DESTUL DE GREU TININD CONT CA LA INCEPUT A FOST FOARTE GREU IAR DUPA PILOTII ERAU FOARTE OBOSITI

NU TOTI AU O FORMA FIZICA F.BUNA SI DE ACEEA TRASEUL A FOST GINDIT ASA

DAR CHIAR DACA UNII S-AU PLIMBAT PE A DOUA PARTE A TRASEULUI ALTII AU MUNCIT

NU AM FOST PREGATITI DOAR PT PROFESIONISTI

IDEEA DE A VA ALERGA IN PRIMA ZI SA VA OBOSIM BINE SI DE A VA LASA SA VA FACETI DE CAP IN A DOUA ZI UNDE STEFI A ADUNAT TOATE GUNOAIELE PT A VA CREEA O RIPA CIT DE CIT DECENTA A FOST ZIC EU BINE GINDITA

EU SINT CEL CU ATV-UL CARE A IMPINS DE RANITI SI A FOST F. OBOSITOR DAR NU A RAMAS NIMENI IN SPATE SI SINTEM FOARTE MINDRII CA NU AM AVUT NICI UN EVENIMENT

DAR DACA TIE NU TI-AU AJUNS NOROAIELE PT TURA URMATOARE O SA AM GRIJE SA SA ITI GASESC BALTI MAI MARI SI RAPE MAI ABRUPTE

IN NUMELE CLUBULUI ITI MULTUMIM PT PARTICIPARE SI TE ASTEPTAM SI LA URMATOAREA INTILNIRE CU TOTI PRIETENII TAI

 

 

 

GIX

Editat de GIX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evenimentul a fost mai mult decat o reusita!! si traseul din proba speciala a fost superb. Dar... nu cred ca era nevoie de iesirea de incalzire.

 

In fine, am uitat sa va zic ca am avut de plata un cocos, am scapat ieftin, 20RON.

 

Si... partea mai proasta, m-am ales cu niste muscaturi... nu stiu de la ce, paianjen, tantari sau alte insecte de prin "vilutele" alea... care nu mi-ai trecut nici acum... :lol:

 

In rest, super!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DAR DACA TIE NU TI-AU AJUNS NOROAIELE PT TURA URMATOARE O SA AM GRIJE SA SA ITI GASESC BALTI MAI MARI SI RAPE MAI ABRUPTE

"LUPU" zicea:"...noroi galben extrem de lipicios care ma obliga tot la 20m sa degajez roata de fata ptr ca se bloca.Deci era munca si ridicatura unde nu prea te dadeai si nici tehnica prea multa nu trebuia...."

 

Deci: mai bine gasiti mai multe "RAPE ABRUPTE" decat "NOROAIE si BALTI MARI" :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evenimentul a fost mai mult decat o reusita!! si traseul din proba speciala a fost superb. Dar... nu cred ca era nevoie de iesirea de incalzire.

 

In fine, am uitat sa va zic ca am avut de plata un cocos, am scapat ieftin, 20RON.

 

Si... partea mai proasta, m-am ales cu niste muscaturi... nu stiu de la ce, paianjen, tantari sau alte insecte de prin "vilutele" alea... care nu mi-ai trecut nici acum... :lol:

 

In rest, super!!

bine bah luci ai dat cocosu jos..inteleg,ai platit cocosu..inteleg,da de ce nu l-ai adus domne in tabara sa facem ciorbita din el.il legai de sea cum faceau cowboy-i pe vremuri.miam-miam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SA NE TRAIESTI LUPULE

TRASEUL A FOST DESTUL DE GREU TININD CONT CA LA INCEPUT A FOST FOARTE GREU IAR DUPA PILOTII ERAU FOARTE OBOSITI

NU TOTI AU O FORMA FIZICA F.BUNA SI DE ACEEA TRASEUL A FOST GINDIT ASA

DAR CHIAR DACA UNII S-AU PLIMBAT PE A DOUA PARTE A TRASEULUI ALTII AU MUNCIT

NU AM FOST PREGATITI DOAR PT PROFESIONISTI

IDEEA DE A VA ALERGA IN PRIMA ZI SA VA OBOSIM BINE SI DE A VA LASA SA VA FACETI DE CAP IN A DOUA ZI UNDE STEFI A ADUNAT TOATE GUNOAIELE PT A VA CREEA O RIPA CIT DE CIT DECENTA A FOST ZIC EU BINE GINDITA

EU SINT CEL CU ATV-UL CARE A IMPINS DE RANITI SI A FOST F. OBOSITOR DAR NU A RAMAS NIMENI IN SPATE SI SINTEM FOARTE MINDRII CA NU AM AVUT NICI UN EVENIMENT

DAR DACA TIE NU TI-AU AJUNS NOROAIELE PT TURA URMATOARE O SA AM GRIJE SA SA ITI GASESC BALTI MAI MARI SI RAPE MAI ABRUPTE

IN NUMELE CLUBULUI ITI MULTUMIM PT PARTICIPARE SI TE ASTEPTAM SI LA URMATOAREA INTILNIRE CU TOTI PRIETENII TAI

GIX

Mila rape abrupte cate vrei da cu noroaiele indurare.

 

Mila rape abrupte cate vrei da cu noroaiele indurare.Normal ca voi veni si la editia viitoare tot cu haita mea,si sper intr-o conditie fizica mult mai buna,pana atunci se antreneaza care pe unde poate,auuuuuuuu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ptr profi traseul de 2008 e aproape,gata avem deja rapele gasite(vor fi urcari de 3-4 km-pregatiti incheieturile),ptr incepatori va fi un rally raid de 80km cu iesire in linia de creasta(super-peisaje si super tura cu grad de dificultate scazut-se pot inscrie inclusiv bicilindrice la aceasta tura).lucram la proba speciala care va FI SUPER HARD si va avea 2 categorii 2T si 4T.NOUTATE...se va folosi GPS..ptr pilotii care au..in rest marcaje cu spray fosforescent.cu respect... :D :welcome:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...