Sari la conținut

Postări Recomandate

Vizitator _Raul_

Cred ca singura problema mai delicata la toate TA-urile este scutul de plastic. Iar la ultimul model, catalizatorul (650-ul are?).

La a mea, am descoperit ca am scutul de aluminiu usor indoit pe una dintre margini.

Iar cricul central, de la cate lovituri a primit si-a pierdut format usor indoita, a devenit perfect drept si m-am trezit cu motocicleta ca mi-a picat de pe el. Un catalizator in zona respectiva, garantat, si-ar fi injumatatit volumul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.youtube.com/watch?v=85nHKTNszvQ...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Wyzc_5sD3j4&NR=1

Credeti ca vechiul TA s-ar fi descurcat mai bine? Sau are cauciucuri inadecvate?

Sau deja traseele tind catre hard enduro.

Ori respectivul doar vrea sa faca de cacao noul TA?

In nici un caz nu cred ca ar fi vrut omu sa faca de ras noul TransALP. Ajunge sa prinzi noroi dinala moale 1-2 cm, si la kilele TransALP`ului numai ai ce sa faci, mai ales pe urcari. In plus de asta in filmari niciodata nu se vede panta reala, o vezi mai lina de obicei.

 

Posibil ca daca ar avea cauciucuri de cross l-ar ajuta, si un plus de experienta! Mi se pare ca se descurca totusi destul de bine si imi place ca nu se da batut. :D

 

Uitati-va la asta , e Africa Twin nu TransALP ... dar sa vedeti ca se poate cu o vaca mare daca sta omu potrivit pe moto. (intra`devar e uscata panta ! )

 

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand cauciucuri pentru TRANSALP : un set MICHELIN ANAKE 80% - pret 200 ron (se vind si separat la 100 ron bucata)

 

Heidenau K60 pentru spate 70% - pret 70 ron

 

fotografiile descarcabile de aici http://www.fotok.ro/transalp.zip

 

trimit oriunde in tara ramburs cu posta romana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In nici un caz nu cred ca ar fi vrut omu sa faca de ras noul TransALP. Ajunge sa prinzi noroi dinala moale

Daca era ud nu urca nici asta in 10 milioane de ani...

Ceva in genul, dar nu asa de abrupt recunosc, dar apropiat, am urcat si eu insotit de Nae cu Transalpul lui cel nou... Si tot in genul am urcat cu tot cu pasager cu alta ocazie... dar USCAT!

Pe ud cred ca nu urca nici o vaca.

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal'tare

 

Iaca vin si eu cu doo probleme la care nu am gasit explicatia... inca... poate ma ajutati voi:

 

1. problema 1 - legata de uzura inegala pe anvelopa spate

2. problema 2 - legata de un comportament nelalocul lui al indicatorului HISS

 

So... :( ?!?

Salut, ma bag si eu k ...musk....

Ia in calcu si faptul ca noi circulam pe dreapta si ca toate shoselele de la noi sunt inclinate catre dreapta si la o exploatare predominant on este firesc sa apara uzura putin mai accentuata a partii stangi a oricarui cauciuc(moto) caci corectam inclinarea drumurilor noastre de kko... :angry:

 

La problema no 2.....nu poci raspunde caci nu sunt posesor de HIS :D

Editat de Unchiu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva sa imi spuna despre rulmentul de la ambreiaj - cote, pret, si de unde?

Transalp de 99

La care rulment te referi?

 

La cel pe care apasa parghia de debreiere? Cel micut?

 

Ala este un rulment obisnuit radial, cand o sa desfaci o sa vezi de care este, ala il gasesti oriunde, are o cota cat se poate de normala, nu e un rulment special.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut

am ceva frumos de vanzare.....! si nu numai frumos..! e din '98, stare f. buna. inmatriculat in RO 03. 2009.

consumabile bune, nu-i traba decat un schimb de ulei....

pt. cei interesati, nr. meu : 0726316580 e-mail: dioszegi_attila@yahoo.com

 

:moron:

 

price in mice?

 

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

price in mice?

 

:moron:

Mda, cel mai important lucru nu il specifica, PRETUL. Eu nu pot sa inteleg acest lucru , vrei sa vinzi ceva , pune pret ca doara pe bani il dai nu pe saci de cartofi.(Si atunci ai specifica cati saci :scratch: )

 

De ce sa te sune omu numa sa intrebe la ce pret ii ? Daca deja te suna inseamna ca ii convine pret , aspect estetic , alea alea...

 

:moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti aici:

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...998-255116.html

Nu ca as vrea sa-i fac publicitate, dar omul este chiar serios. Eu mi-am luat Transalpul de la el in mai 2009 si sunt multumit.

Eu nu am zis ca nu ii serios sau ca nu ii bun motoru.. chiar arata bine si cu siguranta ii si bun. Dar cand scoti ceva la vanzare de obicei pui si un pret. Mie asa mi se pare normal :moron: Sau nu ii asa? :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am zis ca nu ii serios sau ca nu ii bun motoru.. chiar arata bine si cu siguranta ii si bun. Dar cand scoti ceva la vanzare de obicei pui si un pret. Mie asa mi se pare normal :laugh: Sau nu ii asa? :laugh:

Asa e.

 

Si pe mine ma enerveaza cei care nu pun pret sau specifica "negociabil"...

Eu pe astia i-as suna zilnic sa-i intreb: "nenea, nu o dai cu 500 eur?", "nenea, da cu 499 eur o dai?", "nenea, da cu 498eur o dai?" ..... 497 496 495....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e.

 

Si pe mine ma enerveaza cei care nu pun pret sau specifica "negociabil"...

Eu pe astia i-as suna zilnic sa-i intreb: "nenea, nu o dai cu 500 eur?", "nenea, da cu 499 eur o dai?", "nenea, da cu 498eur o dai?" ..... 497 496 495....

 

pentru că prețul se mai pune Âşi în funcție de client...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru că prețul se mai pune Âşi în funcție de client...

Asta nu mi se pare corect ... cum adica? Daca vin in salopeta de lucru ii 2000 de Euro, sau daca vin la costum si cravata ii 2300 E ? :laugh: Asta da metoda , super !!!

Normal ii cand tu vrei un pret pe moto , de ex 2000 E , il pui la vanzare eventual cu 2100 E sa ai de unde sa lasi , ca la noi daca omu nu negociaza ceva mai bine nu il i-a... si gata! Indiferent cine vine si cum arata il dai cu 2000 E.

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu mi se pare corect ... cum adica? Daca vin in salopeta de lucru ii 2000 de Euro, sau daca vin la costum si cravata ii 2300 E ? :laugh: Asta da metoda , super !!!

Normal ii cand tu vrei un pret pe moto , de ex 2000 E , il pui la vanzare eventual cu 2100 E sa ai de unde sa lasi , ca la noi daca omu nu negociaza ceva mai bine nu il i-a... si gata! Indiferent cine vine si cum arata il dai cu 2000 E.

 

nu a zis nimeni că viața e dreaptă :laugh:

mie mi s-a intamplat, Âşi nu o dată prin târguri... să aud pe cineva care întreabă Âşi să i se spună un preț, iar apoi întreabă altcineva Âşi primeÂşte alt răspuns...

Acum depinde, dacă nu-mi place moaca omului poate nu vreau să-i dau mobra mea si atunci umflu instant prețul

Editat de vintze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu a zis nimeni că viața e dreaptă :laugh:

Ca bine zici ... sa se descurce fiecare ! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca bine zici ... sa se descurce fiecare ! :laugh:

 

K bine zici frate...daca nu cu rudele sau cu prietenii nu faci bani(a se citi ca : de la ei ii castigi) , nici nu mai faci :laugh:

Asa k ...citez ink odat "Ca bine zici ... sa se descurce fiecare ! :huh: "

 

Sarba(u)tori fericite 2 all !!!

Editat de Unchiu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

Sarbatori Faine sa aveti si daca mosu nu vine....poate ca e din cauza ca....

 

;)

Geniala poza ! Oricum se spune despre Mos Craciun ca ar fi un exemplu prost pentru copii... Ca e obez, e batzic , conduce fara permis , fara casca , fara sa respecte regulile de circulatie , etc :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...