Sari la conținut

Care mergeti sambata la zarnesti ?


Pit
 Share

Postări Recomandate

Eu vreau sa merg in Piatra Mare. Pit, ai fost ? Poti sa-mi recomanzi un traseu ?

Sal. Cum mergeti tot cu remorca? sper ca nu m-ai uitat? Spune ce bani tre sa am la mine? Scule ? Lipici camere? Tre` sa iau echipament pe mine sau pot sa merg si mai lejer cu minimum de protectie? ETC. Cum facem sa detaliem asta daca poti si vrei sa ma iei si pe mine? 0740244879 bip.

 

 

MAXIMA SANATATE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa merg in Piatra Mare. Pit, ai fost ? Poti sa-mi recomanzi un traseu ?

 

Nu am fost :banana: Sambata trecuta am fost in poiana pe postavaru poate ati fost si voi... :laugh:

 

DCSAN20... eu cred ca in primu rand trebuie sa ai echipament , caucicuri cross, petece pt pana, si niste manete frana si ambreiaj :blbl:

 

 

Soso... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E07 cam sucks. Daca dai de putin noroi, ramai acolo...

 

Despre traseu, habar n-am, n-am mai fost; stiu doar ca e o chestie acolo care se chema "drumul familial". Banuiesc ca nu degeaba...

 

In rest... harta, GPS si tupeu. Aaaa, sa nu uit: si motoare (si gume) care nu te lasa si te scot din cacao daca e cazul.

 

Ma mai informez spre sfarsitul saptamanii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca Metzler Sahara 3 e mai bun ? le pun la loc daca crezi ca-s mai bune.

Am vazut dupa ce am luat E07 ca au pus pe KTM , TT, DOMINATOR,AFRICA,G650,etc . Prietenii cu DOMINATOR au intrat special in noroi cu acest profil sa vada ce si cum au dat gaz sa "fuga" sa piarda aderenta spatele dar nimic tot inainte ca soldatul sovietic. Acuma nu stiu daca numai noi au acest efect sau si mai duse.

 

TE ASTEPT CU DETALII

MAXIMA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DCSAN20 trebe cross nu profil mixt :banana:

 

Iti dai seama daca nu ai nici gume la xt nici nu se mai pune vb de mers in padure.. iti zic ca si io incercat inainte sa imi iau gume si am intrat pe o portiune de urme da tractor cu pamanc moale ( nu chiar noroi ) si era naspa rau.. mai mult pt fata ca spatele tot il mai controlezi :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde ce vrei sa faci cu rotile alea. Eu am Mitas E07 pe Aprilia si am mers prin noroaie si pe drum de pamant moale cu santuri de la rotile de tractor ...

Trebuie sa te lasi mai mult pe fatza si iesi ...

 

Daca vrei sa mergi insa cu XT-ul dupa KTM EXC ... mai bine lasa. Te enervezi si tu si ii enervezi si pe oameni :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai fratilor pai atunci daca mergeti cu remorca pun CAGIVA ca cu asta sigur ies de oriunde si ma pot tine si dupa KTM indiferent de ce gume am pe ea problema e de gaz (2T) nu stiu daca-mi ajunge e si in functie de km ca nu am decat 10 l rezervorul.In plus sa nu ne prinda noaptea ca am dat tot jos de pe ea acum cred ca are mai putin de 80 kg.

post-7-1095262077_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai fratilor pai atunci daca mergeti cu remorca pun CAGIVA ca cu asta sigur ies de oriunde si ma pot tine si dupa KTM indiferent de ce gume am pe ea problema e de gaz

 

 

tu nu esti normal :baldy: :blbl: :laugh:

unde vrei sa mergi ma cu putregaiu ala de cagiva .. si mai vrei sa te ti dupa exc cu el... mai bine ia gume cross si pune pe xt ala macar sti ca nu te lasa si banuiesc ca ai si frane si suspensi mai bune decat pe ciuhaiu asta :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PIT TE PROVOC AM ARUNCAT MANUSA LA UN "CE FAC EU SA FACA TOTI" prima oara alegi tu terenul a doua oara eu si a treia oara DRAGOS.

 

Putregaiul ala are 28 CP la numai 80 de KG si o sa ramai surprins are suspensii mult mai elastice ca XT-ul (meu) si vreau sa-ti spun ca nu cred ca se tine KTM-ul dupa mine pe unde ma bag eu cu CAGIVA fac pariu. Pot sa-ti dau doar un exemlpu : eu pot sa o car pe sus in carca poti si tu cu KTM ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PIT TE PROVOC AM ARUNCAT MANUSA LA UN "CE FAC EU SA FACA TOTI" prima oara alegi tu terenul a doua oara eu si a treia oara DRAGOS.

:blbl: :baldy: :laugh:

 

 

...si vreau sa-ti spun ca nu cred ca se tine KTM-ul dupa mine pe unde ma bag eu cu CAGIVA fac pariu. Pot sa-ti dau doar un exemlpu : eu pot sa o car pe sus in carca poti si tu cu KTM ?

 

Daca tu zici ca nu se tine un ktm dupa cagiva aia ... nu pot sa iti zic decat ori ca nu esti intreg ori nu ai mers pe altceva si nu sti ce inseamna un motor mai nou :banana:

Cat despre carat in spate poti sa o duci ...eu prefer sa ma duca motoru pe mine nu eu pe el :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.redbullromaniacs.com Te bagi, dcsan20 ?  :banana:

 

PS. Stai sa vedem cum e prognoza meteo, sa vad cine mai vine dintre prietenii mei, sa vad cat de plina va fi remorca, etc. Mai postez maine seara.

Ma-as baga eu da trebe un sponsor ca daca nu dau cu sapa nexam capital,nu mai vorbesc de inscriere! Ar fi misto sa ma rup pe acolo!

 

Pai haide ca la mine e ca la armata daca suna tel la 01.00 ma imbrac si plec in "misiune" fara alte comentarii.

 

PIT nu ai citit cu atentie nu ma refer la putere sau viteza ci la locurile pe unde ma bag ,vezi tu CAGIVA aia cum e rapandula daca gresesc pot sa-i dau drumu la vale ca nu-mi pare rau de ea si-a scos banii in plus are 30-35 kg mai putin ca KTM asa ca pot s-o tin mai bine singura chestie e de schimbat vit. asta cand esti in picioare si pe un teren naspa e mai greu de facut ca tre sa te tii bine de ghidon la una mai grea. Ca nu cred ca mergi cu KTM cu 100 pe teren greu max 50 (cu indulgenta)

 

MAXIMA

Editat de DCSAN20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ahh ca nu m`am gandit sa iti zic mai devreme... vezi ca maine e cursa de amatori la zarnesti.. poate te bagi si tu cu cagiva :blbl:

 

vezi tu CAGIVA aia cum e rapandula daca gresesc pot sa-i dau drumu la vale ca nu-mi pare rau de ea

 

la un ktm tzin franele si poti cobora pe el nu trebe sa ii dai drumu la vale :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ahh ca nu m`am gandit sa iti zic mai  devreme... vezi ca maine e cursa de amatori la zarnesti.. poate te bagi si tu cu cagiva  :blbl:

 

 

 

la un ktm tzin franele si poti cobora pe el nu trebe sa ii dai drumu la vale  :banana:

Ma-s baga dar nu am cu ce s-o car pana acolo.

Sa stii ca am BREMBO. Si nu era vorba de o greseala de franare ci atunci cand nu mai poti sa faci chiar nimic si ca sa nu-ti rupi nu`s ce dai drumu la moto si scapi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...