Sari la conținut

Ce Parere Aveti Despre Aceste Motociclete?


kristy
 Share

Postări Recomandate

Doamne greu se incarca chesti asta...rds sucks man... :lol:

Dopeman intr-o oarecare masura avem amandoi dreptate.

Si Silviu stie ce stie dar ma enerveaza cu replicile pro honda (si eu am replici pro kawa e normal) dar sa ajungi sa faci asa diferente intre ele nu mi se pare normal.

Honda e honda vb aia.

Kawasaki e kawasaki doar nu e suzuki sau yamaha.

Toate sunt bune si toate sunt superbe si da toate sunt fiabile.

 

 

P.S Dopeman zimi amu ca sa imi creasca inima oleaka care e diferenta intre ninja si faiarbleid.

La ciclistica si motor si overall la feeling.

E mai nervoasa ninja ca 900-le?

De 900 nu stiu nimic numai din auzite.

:lol:

Diferente intre ZX7R si CBR 900RR ,hai sa fie ambele din 98 ca am mers cu asa ceva destul timp.

Kawasaki e verde, e frumoasa, are aspect de adevarat superbike. Cred ca e ultima kawasaki care a miscat ceva in mine. Cauciuc de 190 pe spate, sunet demential, aspect de nota 10!!! Ciclistica buna are nevoie de amortizor de ghidon, parerea mea. Motor fiabil, dar datorita pretului destul de scazut, nu prea gasesti motoare la mana a doua care sa nu fi mers macar de 12 ori pe pista..... Nu stiu cine si-ar lua asa ceva sa dea ture prin Europa.

CBR900RR, am acum. am si un logan care n-a trecut de prima revizie (15.000 km) si intr-o seara, la garaj am ramas uimit sa constat ca CBR-ul meu, dupa 57.000 km, avea un sunet mai sanatos al motorului decat loganul..... :lol:

Diferente intre cele doua modele ar fi, greutatea, la care Honda sta mai bine, e mai usoara cu vreo 25 de kg, manevrabilitatea, la care as da un plus Hondei, fiabilitatea tot cu Honda in fata.

Capitolul la care Kawasaki e imbatabila e aspectul, culoarea, sunetul, si sutul in fund dupa 7000rpm. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

multumesc multumesc, poate ne vedem la Brasov la intalnire saptamana viitoare. Da un pm cu nr tau de telefon, Sergiule.

 

 

:lol: :lol: :finger: :finger: :baldy:

bai silviule da mi si mie un pm cu nr tau poate ne vedem saptamana viitoare la brasov si le aratam la fan kawa ce inseamna rachetele noastre pe langa vaporasele lor.{estetica, si de ce nu si motor } :lol:

 

aaaaaa??domu jhonson zine putin cum sta treaba cu kawa den 600??de ce mai nou aia de la kawa au renuntat la 636 si cu 600 asta nou sunt mereu ultimii.{estetica si motor si kg } :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu fiti rai, motocicleta lui sergiu cam batea tot ce prindea la vremea ei.

Kawa de 600 nu e chiar ultima, si oricum, diferentele intre motoarele de 600 din 2007 sunt aproape insesizabile. Eu stiu ca r6-sele e ultima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diferente intre ZX7R si CBR 900RR ,hai sa fie ambele din 98 ca am mers cu asa ceva destul timp.

Kawasaki e verde, e frumoasa, are aspect de adevarat superbike. Cred ca e ultima kawasaki care a miscat ceva in mine. Cauciuc de 190 pe spate, sunet demential, aspect de nota 10!!! Ciclistica buna are nevoie de amortizor de ghidon, parerea mea. Motor fiabil, dar datorita pretului destul de scazut, nu prea gasesti motoare la mana a doua care sa nu fi mers macar de 12 ori pe pista..... Nu stiu cine si-ar lua asa ceva sa dea ture prin Europa.

CBR900RR, am acum. am si un logan care n-a trecut de prima revizie (15.000 km) si intr-o seara, la garaj am ramas uimit sa constat ca CBR-ul meu, dupa 57.000 km, avea un sunet mai sanatos al motorului decat loganul..... :lol:

Diferente intre cele doua modele ar fi, greutatea, la care Honda sta mai bine, e mai usoara cu vreo 25 de kg, manevrabilitatea, la care as da un plus Hondei, fiabilitatea tot cu Honda in fata.

Capitolul la care Kawasaki e imbatabila e aspectul, culoarea, sunetul, si sutul in fund dupa 7000rpm. :lol:

:lol: DOPEMAN ICH LIEBE DICH.... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor eu zic sa nu ne mai abatem de la subiect ,baiatu a cerut o parere...in felu asta nu cred ca il ajutati...

Si eu am avut aceeasi problema pana acum 1 luna thundercat-ul mi s-a parut bun ca pret si dupa parerea mea arata bine seamana destul de mult cu honda cbr din 99` 00 (care e ceva mai scumpa) iar suzuki gsx r nu prea ma atrage pe mine iar dintre toate cel mai mult mi-a placut kawasaki din 98` 99 (gusturile nu se discuta) ASTA ESTE DOAR PAREREA MEA JUDECAnd DOAR DUPA ASPECTU FIZIC(ca deocamdata doar la asta ma pricep)

sper sa-ti fie de ajutor urmatorul link http://www.motorbikes.be/en/Yamaha_YZF_600...r_cat_1998.aspx

 

Daca n-ai bani de ceva mai nou eu zic sa-ti iei thundercat si il tii vara asta si dupaia il dai daca nu esti multumit nu trebe sa-ti iei acum motor si sa-l tii toata viata...

ASA am fost si eu si pana la urma nu am ales niciuna din cele 4... am optat pt a 5 a varianta si anume Kawasaky din 2001 la 20.000 de km....pt ca asta mi s-a parut ca ma reprezinta pe mine...

NUMAI BINE!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan aici ai dreptate nu il ajutam deloc de aceea am sa fiu onntopic....iati ZX6R daca vrei fiabilitate viteza feeling frane siguranta pe drum consum redus si toate celellate la care honda suzuki si yamaha vizeaza....:lol:)

Uai ce prostie am putut spune :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan aici ai dreptate nu il ajutam deloc de aceea am sa fiu onntopic....iati ZX6R daca vrei fiabilitate viteza feeling frane siguranta pe drum consum redus si toate celellate la care honda suzuki si yamaha vizeaza....:lol:)

Uai ce prostie am putut spune :lol:

Ma bucur ca poti recunoaste si tu singur :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...