Sari la conținut

Ce Parere Aveti Despre Aceste Motociclete?


kristy
 Share

Postări Recomandate

din cauza "falsei iluzii de incredere" de ce nu mor cei cu mercedes in locul celor cu dacia? ce dracu, doar nu postezi baut? :scratch:

Fiindca intre mercedes si dacie e o iluzie de cel putin 25 mii de euro.

Diferenta asta de iluzie intre dacie si mercedes inseamna mai mult research in domeniul sigurantei soferului.

Intre kawasaki si honda iluzia asta e de cel putin 300-400 de euro.

Sper ca ai inteles unde bat.

Iar daca nu imi pare rau pt tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

La faza cu 10 honde si 1 kawasaki nu e chiar asa....

Acum nu mai sunt decat 6....trebuie doar un pic de gandire...

 

Ti-am scris in paranteza ca era un exemplu aleator ,o cifra pur si simplu....credeam ca poti prinde ideea ,dar e foaaarrrrteeee greu la tine.Nici ingrosat nu intelegeai...daca nici macar unde ti-am scris in paranteza ca e un exemplu pur si simplu aleator..offf... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am scris in paranteza ca era un exemplu aleator ,o cifra pur si simplu....credeam ca poti prinde ideea ,dar e foaaarrrrteeee greu la tine.Nici ingrosat nu intelegeai...daca nici macar unde ti-am scris in paranteza ca e un exemplu pur si simplu aleator..offf... :scratch:

Dar exemplul tau luat aleatoriu nu are nici o legatura cu realitatea.

Ce e foarte greu la mine?

Sa inteleg ca tu ai impresia ca in oradea sunt 1 kawasaki si 10 honde?

Cu exemple aleatorii nu iti poti definitiva o idee.

E ca si cum ai vorbi din povesti....but then again in general asa faci tu e tipic pt tine.

Exemple aleatorii si reviste.

Astea sunt argumentele solide.

Im sick of this shit.

E ultima data cand iti mai raspund fiindca ma obosesti.

Esti o adevarata enciclopedie moto.

Cred ca nu ai ratat nici o revista de cand a aparut presa de specialitate.

Mam saturat sa mai raspund unei reviste vii.

Acum te las pe tine cu dreptul la replica garantat de constitutie dar sa stii ca nu iti mai raspund.

Dont cry for me argentina the truth is that i never loved u..... :) :)

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi doi aveti premiul intai dim partea mea... o sa deveniti celebrii pe acest forum.

Adevarul e ca v-as cam da dreptate la amandoi :scratch:

Doamne greu se incarca chesti asta...rds sucks man... :)

Dopeman intr-o oarecare masura avem amandoi dreptate.

Si Silviu stie ce stie dar ma enerveaza cu replicile pro honda (si eu am replici pro kawa e normal) dar sa ajungi sa faci asa diferente intre ele nu mi se pare normal.

Honda e honda vb aia.

Kawasaki e kawasaki doar nu e suzuki sau yamaha.

Toate sunt bune si toate sunt superbe si da toate sunt fiabile.

 

 

P.S Dopeman zimi amu ca sa imi creasca inima oleaka care e diferenta intre ninja si faiarbleid.

La ciclistica si motor si overall la feeling.

E mai nervoasa ninja ca 900-le?

De 900 nu stiu nimic numai din auzite.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne greu se incarca chesti asta...rds sucks man... :)

Dopeman intr-o oarecare masura avem amandoi dreptate.

Si Silviu stie ce stie dar ma enerveaza cu replicile pro honda (si eu am replici pro kawa e normal) dar sa ajungi sa faci asa diferente intre ele nu mi se pare normal.

Honda e honda vb aia.

Kawasaki e kawasaki doar nu e suzuki sau yamaha.

Toate sunt bune si toate sunt superbe si da toate sunt fiabile.

 

 

P.S Dopeman zimi amu ca sa imi creasca inima oleaka care e diferenta intre ninja si faiarbleid.

La ciclistica si motor si overall la feeling.

E mai nervoasa ninja ca 900-le?

De 900 nu stiu nimic numai din auzite.

:)

Frate ,iti spun si pe litere ,vad ca chiar nu poti pricepe,e foarte greu cu tine.Ideea era ca ,Kawasaki e CEL MAI MIC producator de motociclete dintre cei 4 japonezi ,iar Honda are cele mai multe modele vandute!!!! Ce o fi asa greu de inteles ,de o dai in diverse???

 

Ps:eu nu sunt pro-nimic ,doar realist si nu pup in dos o anumita firma....spre deosebire de tine nu am ridicat in slavi Honda sau orice alta motocicleta ca e cea mai tare ,cea mai puternica ,asa cum faci tu cu "raketa" ta, ca rupi in doua modele de 600 recente etc etc bla bla :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma abtin de la comentarii inutile. :)

Hai mai ,chiar nu mai lauzi tu deloc "raketa" ta ,nu o mai periezi ,nu o mai ridici in slavi ca cea mai cea ,ca faci si miarele recente ,nu mai pozezi in victima neinteleasa etc etc??? :) ....hai mai ,nu fii rau ,hai ca poti :scratch: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt unul din cei care as cumpara Honda numai daca ar fi masina sau cross in cel mai rau caz. Si da, sunt fan Kawasaki. Ca un raspuns la ce am vazut scris pe aici, faptul ca Honda vinde 5 milioane de scutere pe an(sau pe acolo pe undeva) si de acolo isi permite sa bage in marketing, curse si alte mijloace de promovare, se regaseste si in statistica vanzarilor pe Romania(Kawa nu face motoare sub 200 cmc parca). Eu nu vreau sa fiu altul care isi ia asa ceva. Deja incep sa fie ca Loganurile pe strazile patriei. Aston Martin, Bugatti, Pagani sunt naspa tare ca vand numai cateva exemplare pe an , nu? Si mi-au placut si mie mai demult, dar nu am avut cu ce compara atunci, iar capacitatea de a face diferenta era ca si nula. Iar ca sa nu vad comentarii inutile, chiar am testat cateva modele de 600, ca asta e clasa care ma intereseaza deocamdata(nu stiu r6, sorry), iar Honda e cea mai blanda. SI eu nu caut asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt unul din cei care as cumpara Honda numai daca ar fi masina sau cross in cel mai rau caz. Si da, sunt fan Kawasaki. Ca un raspuns la ce am vazut scris pe aici, faptul ca Honda vinde 5 milioane de scutere pe an(sau pe acolo pe undeva) si de acolo isi permite sa bage in marketing, curse si alte mijloace de promovare, se regaseste si in statistica vanzarilor pe Romania(Kawa nu face motoare sub 200 cmc parca). Eu nu vreau sa fiu altul care isi ia asa ceva. Deja incep sa fie ca Loganurile pe strazile patriei. Aston Martin, Bugatti, Pagani sunt naspa tare ca vand numai cateva exemplare pe an , nu? Si mi-au placut si mie mai demult, dar nu am avut cu ce compara atunci, iar capacitatea de a face diferenta era ca si nula. Iar ca sa nu vad comentarii inutile, chiar am testat cateva modele de 600, ca asta e clasa care ma intereseaza deocamdata(nu stiu r6, sorry), iar Honda e cea mai blanda. SI eu nu caut asta

Face motoare sub 200 de cmc (alea de cross si cateva choppere) insa intradevar nu face scutere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt unul din cei care as cumpara Honda numai daca ar fi masina sau cross in cel mai rau caz. Si da, sunt fan Kawasaki. Ca un raspuns la ce am vazut scris pe aici, faptul ca Honda vinde 5 milioane de scutere pe an(sau pe acolo pe undeva) si de acolo isi permite sa bage in marketing, curse si alte mijloace de promovare, se regaseste si in statistica vanzarilor pe Romania(Kawa nu face motoare sub 200 cmc parca). Eu nu vreau sa fiu altul care isi ia asa ceva. Deja incep sa fie ca Loganurile pe strazile patriei. Aston Martin, Bugatti, Pagani sunt naspa tare ca vand numai cateva exemplare pe an , nu? Si mi-au placut si mie mai demult, dar nu am avut cu ce compara atunci, iar capacitatea de a face diferenta era ca si nula. Iar ca sa nu vad comentarii inutile, chiar am testat cateva modele de 600, ca asta e clasa care ma intereseaza deocamdata(nu stiu r6, sorry), iar Honda e cea mai blanda. SI eu nu caut asta

 

Daca ai ajuns sa compari Loganul cu Aston Martin...jale mare :lol: :lol: .Btw ,tu stii cat ai dat pe kawa??? ....iti spun eu ,e cam la acelasi pret cu celelalte japoneze(de ex r6 e mai scump ca zx-ul tau ,referindu-ma la nou) ,deci NEXAM exclusivitate sau ce incerci tu sa spui aici,facand comparatii disperate intre Logan si Aston Martin :lol: .Mai incearca :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai ajuns sa compari Loganul cu Aston Martin...jale mare :lol: :lol: .Btw ,tu stii cat ai dat pe kawa??? ....iti spun eu ,e cam la acelasi pret cu celelalte japoneze(de ex r6 e mai scump ca zx-ul tau ,referindu-ma la nou) ,deci NEXAM exclusivitate sau ce incerci tu sa spui aici,facand comparatii disperate intre Logan si Aston Martin :lol: .Mai incearca :lol:

Era cineva care se referea la faptul ca Honda e cel mai mare constructor si Kawa cel mai mic si am atras atentia ca nu numarul de bucati vandute reflecta cel mai bine calitatea produsului. Si tocmai asta nu inteleg, daca au aproximativ acelasi pret, iar pt unii si merg la fel, de ce lumea alege tot Honda? Comparatia normal ca e exagerata, dar e ceva putred cu fixatia asta a unora pe marca asta. Pt mine e la fel de insipida ca un Logan, intelegi acum? Iar faptul ca moto ca a mea vad foarte rar, nu e departe ca prezenta in trafic de un Subaru, ca sa nu exagerez cu alte marci. ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era cineva care se referea la faptul ca Honda e cel mai mare constructor si Kawa cel mai mic si am atras atentia ca nu numarul de bucati vandute reflecta cel mai bine calitatea produsului. Si tocmai asta nu inteleg, daca au aproximativ acelasi pret, iar pt unii si merg la fel, de ce lumea alege tot Honda? Comparatia normal ca e exagerata, dar e ceva putred cu fixatia asta a unora pe marca asta. Pt mine e la fel de insipida ca un Logan, intelegi acum? Iar faptul ca moto ca a mea vad foarte rar, nu e departe ca prezenta in trafic de un Subaru, ca sa nu exagerez cu alte marci. ok?

Categoric nu numarul de bucati vandute reflecta calitatea unui produs.Uita-te la alte marci de moto(in afara japonezelor) care au un pret MULT mai mare decat al japonezelor ,dar detaliile de finisare sunt sub japoneze.Dar cand in diversele teste de fiabilitate iese cam mereu pe primul loc Honda ,cam e un adevar pe la mijloc. Exact cum iese Toyoya cea mai fiabila intre masini ,asa a iesit si Honda ani la rand in top si la masini si la moto si asta ar cam trebui sa dea de gandit :lol: :lol:

 

Ps:nu e la fel comparatia ta cu Loganul...mai exact era ,toti vad c200cdi in loc de un Lexus...aia da cunoscatori ,mai exotici, cei care aleg Lexus-ul(am ales acest ex pt ca sunt la acelasi nivel de pret ,ca si la moto) :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. eu schimb destul de des motoarele si nu cred ca mai sunt care sa le tina atat de mult incat sa le verifice fiabilitatea. Nu asta mai conteaza in zilele noastre si oricum sunt cam la fel, diferentele apar mai mult din stilul de pilotare. Deranjant ar fi sa te lase in drum, dar nici asta nu prea se mai intampla, iar piese se gasesc si la preturi rezonabile. Pt mine nu fiabilitatea conteaza, deoarece nu iau motor pt o viata si nu pot sa cred ca lumea pt asta cumpara Honda.

2. buna comparatia ta cu Lexus, inseamna ca ai inteles totusi ce vreau sa zic, iti place tie sa te alinti cu firma asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. eu schimb destul de des motoarele si nu cred ca mai sunt care sa le tina atat de mult incat sa le verifice fiabilitatea. Nu asta mai conteaza in zilele noastre si oricum sunt cam la fel, diferentele apar mai mult din stilul de pilotare. Deranjant ar fi sa te lase in drum, dar nici asta nu prea se mai intampla, iar piese se gasesc si la preturi rezonabile. Pt mine nu fiabilitatea conteaza, deoarece nu iau motor pt o viata si nu pot sa cred ca lumea pt asta cumpara Honda.

2. buna comparatia ta cu Lexus, inseamna ca ai inteles totusi ce vreau sa zic, iti place tie sa te alinti cu firma asta

 

 

hai ma recunoaste ca esti inebunit dupa k6 meu :lol: .ce tot o arzi cu kawa sus si honda jos?? :lol:

l as ca te vad eu la seres cu ninja asta al tau de ce esti in stare,ca pe strada am vazut ce poti. :lol:

 

ps silviule nu te mai lua ma de johonson.ce crezi ca el nu stie ca kava e constructor de vapoare.??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vapoarele alea care aduc milioane de Honde in Europa?

Mi-ar place k6-le tau, daca s-ar apropia cat de cat de performantele de la 636, dar ce sa-i faci daca 36 cmc fac diferenta? Designul imi place, dar e cam soft pt gusturile mele. Stai linistit ca si eu astept Serresul ca si tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place tipu asta Johnson.... :lol: ...

Apropo de vapoare Kawasaki mai face avioane si trenuri si foarte probabil robotii care asambleaza legendarele honde sunt tot kawasaki... :lol:

Mi-a placut faza cu vapoarele aduc honde ahahhahah...super...

Am citit cu mare atentie disputa dintre Johnson pe care il apreciez fiind fan kawasaki si Silviu mai vechea mea cunostinta...care dintr-un motiv numai de el stiut continua sa sustina cu incapatanare sau cinism firma honda cu toate ca e constient ca nu exista diferente intre japoneze care sa merite acest efort de incapatanare fortata.

O fi honda cea mai mare vanzatoare de motoare dintr-un anumit motiv da ala sigur nu e calitatea superiara fata de celelalte competitoare.

Daca ar fi asa restul ar da faliment. :lol: piss

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place tipu asta Johnson.... :lol: ...

Apropo de vapoare Kawasaki mai face avioane si trenuri si foarte probabil robotii care asambleaza legendarele honde sunt tot kawasaki... :lol:

Mi-a placut faza cu vapoarele aduc honde ahahhahah...super...

Am citit cu mare atentie disputa dintre Johnson pe care il apreciez fiind fan kawasaki si Silviu mai vechea mea cunostinta...care dintr-un motiv numai de el stiut continua sa sustina cu incapatanare sau cinism firma honda cu toate ca e constient ca nu exista diferente intre japoneze care sa merite acest efort de incapatanare fortata.

O fi honda cea mai mare vanzatoare de motoare dintr-un anumit motiv da ala sigur nu e calitatea superiara fata de celelalte competitoare.

Daca ar fi asa restul ar da faliment. :lol: piss

Ai putea sa te uiti la calitatea finisajelor ,asta ,asa ,ca un prim aspect...la asta se pricepe oricine...doar sa doreasca sa observe acele diferente :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...