Sari la conținut

Un Text Care M`a Ingrozit :|


Postări Recomandate

Din perspectiva unui « speed-er »

 

Ajung acasa,sa fi fost frig afara? Mainile imi sunt sloi. Incerc sa scot cheia din buzunarul pantalonului intre doua degete,reusesc.In hol frig,ma trece un fior cel simt in sira spinarii si pentru o secunda realizez ca ceva nu este ok.In timp ce duc cheia catre iala, zambesc in coltul gurii gandindu-ma la ce super iesire am avut cu baietii.Baieti de baieti,prietenii mei de ani si ani.Toti motociclisti,toti hotarati, toti tari pe motor, zambesc si mai mult realizand ca de fapt eu sunt cel mai bun dintre ei.Cum se uitau la mine in timp ce mergeam pe o roata... ce priviri mirate aveau cand au vazut cum pun genunchiul jos.. i-am spart,stiu sigur.

 

Introduc cheia in iala,sunt curios daca discuta despre mine.Sigur discuta despre mine !

Sunt bun,deschid usa.Frumos a fost la mare.Drumul super liber la intoarcere.Viteza frate,viteza.Si a lui Gigi a mers,dar nu ca a mea.Gigi 200,........eu 210.Gigi 250,.......eu 270.Gigi a cedat la 290.Stiam ca nu poate mai mult.Ce surpriza pe fata lui cand a vazut ca trec pe langa el cu 300.L-am spart.Mergeam asa tare ca nici nu imi mai aduc aminte cand am ajuns in bucuresti.Rad in sinea mea.Cred ca nici nu au ajuns de fapt.Sunt bun.

 

Intru in sufragerie.O vad pe mama.E suparata.Trece pe langa mine fara sa ma bage in seama.Ce o fi cu ea? Probabil ca e suparata ca am iesit iar cu motorul cand ea ma tot roaga sa nu mai ies.Ce stie ea...,habar n-are.Senzatii tari, sunt bun ! Incerc sa ma impac spunandu-i : Buna mama,ce faci? ce s-a intamplat? Se uita prin mine si nu-mi raspunde.Insist.Intr-un final raspunde: Gigele,de ce mi-ai facut una ca asta? De ce Gigele? ,de ce?

Nu inteleg. Ce am facut? Intru in sufragerie, mainile tot reci.Masa ca de obicei in mijlocul sufrageriei.Vad ceva acolo,dar nu percep.Incep sa ma sperii.Vad un sicriu.Doamne,cine a murit? in casa foarte frig.

Mama striga din bacatarie..........Gigele mama,de ce ne-ai parasit? Ma vad in sicriu.Vad masina.Franez.O pierd.Lumina,multa lumina.Aud in departare:Gigelele,de ce m-ai parasit baiatu' mamii................?

Eram cel mai bun.NU CREDEAM ca mi se poate intampla si mie.

 

 

Atentie, viteza ucide !

 

 

Cand va venii ziua care zici ca vei dobora propriul tau record de viteza, citeste mai intai textul asta.

 

 

 

 

stiu ca nu e cazul nostru(300 km/h) dar si la 100km/h se moare f usor :) :scratch: nush ce parere avetzi voi dar pe mine m`a cam ingrozit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Flame slabut.

Poate merge la un nou venit de 16 ani pe forum care nu stie nici unde e schimbatorul. WTF !?. Sunt obosit, maine merg la lucru si nici nu am chef de scandal cu nimeni.

 

Ca sa fiu on-topic :

Frate-meu face scoala moto zilele astea (ma bucur mult de tot pentru el). Duminica deja ii pleaca motorul din Germania spre Romania (aici ma bucur si mai mult).

NU neg iminenta mortii in pasiunea noastra, insa inclin sa cred ca astia de varsta lui sunt mai destepti decat "Gigele, ce mi-ai facut mama?" si ca trebuie sa facem apel la ratiune si la argumente nu la texte din astea, mai ales nici daca nu avem minimul de habar despre ce inseamna speeder si posibilitatea reala de a ajunge la 300 km/h in Romania.

 

Hai noroc, sa fim sanatosi si sa nu credeti ca am cautat scandal.

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune-l si la forumul de mai sus cu doua etaje(vitezistii) daca nu l-ai pus inca.Aia-s mai Kamikaze decat noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Cum spuneam. Iote "flameu".

 

Aia-s mai Kamikaze decat noi

 

Decat care noi ? Cunosc destui cu enduro/supermoto care "mucifica" traficul in Timisoara, mai ales la orele de varf. Partea interesanta e ca merg beton, de ti-e mai mare dragul.

Da, domne, speederistii astia !!! Niste kamikaze toti. Ma intreb cine ar rezista la o acceleratie de sesar, macar la inceput, pana i se mai limpezeste materia cenusie. Hai sa dam cu pietre si sa punem topice despre 300km/h in subforum de enduristi. Ca si cum i-as invata io pe baietii aia de la choppere cu ce se mananca felia lor de pizza. Hai sa ne dam fiecare cu parerea despre ce stim si sa o lasam balta cu idei din astea fixe.

Puahaha. Mama ce ne mai plictisim. Inchideti topicul asta la prima ora, va rog !

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene dar ce imaginatie ai......

Nu cred ca topicul asta va avea efectul pe care credeai tu ca-l va avea atunci cand l-ai scris.

Sinistru. Dupa 5 min de cand l-am citit inca nu stiu ce a tezit in mine.....

Scuze dar nu prea ii vad rostul.

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Textul asta eu l-am cules de pe alt forum, l-am corectat PUTIN, n-am stat de el, am mai adaugat eu de la mine foarte putin.. l-am pus intr-un word si am dat send pe la prieten cu ajutorul messenger-ului . Ma bucur ca l-au citit mai multi si ca acum a ajuns si pe forum :)

 

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Textul asta eu l-am cules de pe alt forum, l-am corectat PUTIN, n-am stat de el, am mai adaugat eu de la mine foarte putin.. l-am pus intr-un word si am dat send pe la prieteni cu ajutorul messenger-ului . Ma bucur ca l-au citit mai multi si ca acum a ajuns si pe forum :)

 

:scratch:

Editat de Cracky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru +200km/h, nu cred ca are vreo importanta in ce vehicul (terestru), te aflii ! In caz de ,,Doamne fereste !", rezultatul este acelasi fie ca te aflii pe o Haiabusa, ori intr-un Porsche, ori intr-un Iveco de GP !

 

Toti suntem constienti de lucrul asta, insa unii au mai multa nevoie de adrenalina si asta poate dauna celor din jur ! Altfel ........ run safe ! :scratch:

 

@petrica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...