Sari la conținut

Zona Rahova - Ferentari - Magurele


Postări Recomandate

Discutie pe mess,eu si BeerBelly ;)

 

Lucian Matra: da acuma ideea e ca pe xt-u o sa ne cam bata vantu si facem 1000 de ani can u fuge asa tare

Lucian Matra: da parca mai bine ma simt eu cand merg cu motoru meu

moto poopy: mie imi e indiferent ca o sa ma echipez bine

moto poopy: am costum de neopren

Lucian Matra: pfff bine ma

Lucian Matra: eu imi iau hamletzi

moto poopy: ce draq is aia man?

Lucian Matra:

Lucian Matra: hamletzii nu stii ce sunt ?

Lucian Matra: izmene

moto poopy: )

moto poopy: nu stiam...da suna bine)

moto poopy: ia-ti dres)))

Lucian Matra: d-ala cum purtaqm la gradinitza

moto poopy: eu nu purtam nici atunci

Lucian Matra: io purtam ca ma obliga mama

moto poopy:

moto poopy: ce minte au si parintii

moto poopy: acum daca te vede in dres crede ca eshti gay

Lucian Matra: ))))) DA

Lucian Matra: cum ar fi sa iau dresu lu mama =)

Lucian Matra: sa ma vada cu el pe mine

moto poopy: )))))

moto poopy: as da orice sa vad asta

Lucian Matra:

Lucian Matra: cat dai ?

moto poopy: pun discutia pe forum))))))))))))))))))))))

Lucian Matra: ))

Lucian Matra: tengura viatza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Discutie pe mess,eu si BeerBelly :(

 

Lucian Matra: da acuma ideea e ca pe xt-u o sa ne cam bata vantu si facem 1000 de ani can u fuge asa tare

Lucian Matra: da parca mai bine ma simt eu cand merg cu motoru meu

moto poopy: mie imi e indiferent ca o sa ma echipez bine

moto poopy: am costum de neopren

Lucian Matra: pfff bine ma

Lucian Matra: eu imi iau hamletzi

moto poopy: ce draq is aia man?

Lucian Matra:

Lucian Matra: hamletzii nu stii ce sunt ?

Lucian Matra: izmene

moto poopy: )

moto poopy: nu stiam...da suna bine)

moto poopy: ia-ti dres)))

Lucian Matra: d-ala cum purtaqm la gradinitza

moto poopy: eu nu purtam nici atunci

Lucian Matra: io purtam ca ma obliga mama

moto poopy:

moto poopy: ce minte au si parintii

moto poopy: acum daca te vede in dres crede ca eshti gay

Lucian Matra: ))))) DA

Lucian Matra: cum ar fi sa iau dresu lu mama =)

Lucian Matra: sa ma vada cu el pe mine

moto poopy: )))))

moto poopy: as da orice sa vad asta

Lucian Matra:

Lucian Matra: cat dai ?

moto poopy: pun discutia pe forum))))))))))))))))))))))

Lucian Matra: ))

Lucian Matra: tengura viatza

 

 

;) :blbl: ;)

 

Se poate incerca si varianta port'jartier. E mai simplu la pishu. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne-am gandit deja si la varianta cu port jartier =))))) uite aici bucata de conversatzie =)))

 

 

el magnifico : itzi prind shaua de pasager in asa fekl incat sa te pierd pe drum

moto poopy:

moto poopy: na-i cum)))

moto poopy: au incercat si altzii

el magnifico :

el magnifico : se gaseste cum

moto poopy: imi iau portjartier si ma prind de clamele de unde se leaga plasa

moto poopy: ca tot vorbeam de dresuri si chestii gay)

el magnifico : )))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stati ca m-ati pierdut si eu sunt blonda.

 

cine e pedro? ;)

 

Nu stiu daca lai cunoscut,dar daca veneai si tu mai des pe la Mc.il cunosteai sigur,dar scuze si eu am cam lipsit in ultimul timp.Ce-ti mai face mobra,ca nu te-am mai vazut cu ea?Cea noua achizionata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CUM FRATE ASA CEVA ? ??? / ??

 

am iesit de pe pricipatele unite(in spate la mitropolie), am facut stanga sa ies spre unirii si am lovit un porumbel in plin cu casca... mi s-a f... viziera si PORUMBELUL A FUGIT DE LA LOCU ACCIDENTULUI!!!!! .... cine poate oferi detalii despre ciulama... pardon ;) despre porumbel e rugat sà-mi dea PM.... fmm de porumbel ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) nu i-ai luat ma nr. de inmatriculare ?? bai frate ce sa intamplat nu ti-a acordat prioritate ???

 

man ...................radem radem da ne trezim cu armata peste noi ca ai zgariat MIG-ul !!!

 

iar despre ...dresuri si pojartiere .......!!???? ma nebunilor maine , poimanine va prind in Mall ca va cumparati cd-uri cu Celine Dion :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CUM FRATE ASA CEVA ? ??? / ??

 

am iesit de pe pricipatele unite(in spate la mitropolie), am facut stanga sa ies spre unirii si am lovit un porumbel in plin cu casca... mi s-a f... viziera si PORUMBELUL A FUGIT DE LA LOCU ACCIDENTULUI!!!!! .... cine poate oferi detalii despre ciulama... pardon ;) despre porumbel e rugat sà-mi dea PM.... fmm de porumbel ....

 

sigur zburai prea jos. ;)

Cauta-l si fa-i analizele sa nu fie cumva bolnav de gripa aviara. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

radem, glumim, ... dar am facut ochii ca de melc in seara asta de la frig ;) ... am prins viziera provizoriu cu scoci .... si e friiiiiiiiiiiiiig.... ca daca o prindeam inchisa nu mai vad nimik ca deh.,. se abureste asa are loc sa bata vantu =))))))

 

 

LOL L.E. ca mi-am adus aminte : nu mi-e frica de caini acuma mi-e frica de porumbei !!! :blbl:))))))

Editat de BeerBelly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

radem, glumim, ... dar am facut ochii ca de melc in seara asta de la frig ;) ... am prins viziera provizoriu cu scoci .... si e friiiiiiiiiiiiiig.... ca daca o prindeam inchisa nu mai vad nimik ca deh.,. se abureste asa are loc sa bata vantu =))))))

 

 

LOL L.E. ca mi-am adus aminte : nu mi-e frica de caini acuma mi-e frica de porumbei !!! :blbl:))))))

Nu ti-e frica de caini? ;) Iti dau meci cu Hera cand mai vi pe la mine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate cine zicea ca pe strazile din bucuresti e o jungla a avut dreptate.... si bineinteles ca si in povestea asta e legat porumbelu de ieri ...

 

totu bine si frumos plec din terasa, baietzii imi ureaza SA AM GRIJA LA LILIECI ca cine stie e seara, acuma porumbeii dorm. Ma opresc la bloc la un prieten (la 10 minute de casa), il sun zice ca nu coboara, bag telefonu pe speaker si il bag in casca sa mi-o iau usor spre casa in timp ce vb la tel. M-a intrebat de PORUMBELU de ieri si in timp ce ii explicam io lui cum a fost treaba IMI SARE SUB ROTZI UN SHOBOLAN .. MARE ... F MARE .... ZICI CA ERA PISICA IN PLM DE SHOBOLAN.....de l-am simtzit sub rotzi ... ba da DIRECT bam... sub rotzi...

 

am zis ca de acuma imi iau cu mine, plasa antiinsecte, aparate antililieci, boabe de grau sa scap de gaini, un ciomag pentru magari(ciomagu ar merge si pt magarii de taximetristi :( ) si ma mai gandesc eu ce protectzii antimamanatura mai gasesc ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate cine zicea ca pe strazile din bucuresti e o jungla a avut dreptate.... si bineinteles ca si in povestea asta e legat porumbelu de ieri ...

 

totu bine si frumos plec din terasa, baietzii imi ureaza SA AM GRIJA LA LILIECI ca cine stie e seara, acuma porumbeii dorm. Ma opresc la bloc la un prieten (la 10 minute de casa), il sun zice ca nu coboara, bag telefonu pe speaker si il bag in casca sa mi-o iau usor spre casa in timp ce vb la tel. M-a intrebat de PORUMBELU de ieri si in timp ce ii explicam io lui cum a fost treaba IMI SARE SUB ROTZI UN SHOBOLAN .. MARE ... F MARE .... ZICI CA ERA PISICA IN PLM DE SHOBOLAN.....de l-am simtzit sub rotzi ... ba da DIRECT bam... sub rotzi...

 

am zis ca de acuma imi iau cu mine, plasa antiinsecte, aparate antililieci, boabe de grau sa scap de gaini, un ciomag pentru magari(ciomagu ar merge si pt magarii de taximetristi :( ) si ma mai gandesc eu ce protectzii antimamanatura mai gasesc ....

Si nu uita de prezervativ...ca nu se stie ce pasarica mai lovesti :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ beerbelly maaaaaa.....................tu incerci sa te faci remarcat de astia de la Discovery !!!! pana una alta du' mobra la biserica si zii la preot sa-i faca o slujba poate ies blestemele taximetristilor din ea :(

..................nu e de glumit , daca lovesti in fiecare zii cate un animal in curand o sa scape Bucurestiul de maidanezi sobolani tantari etc. .......................dar dupa aia cine urmeaza ????si totusi sunt in ceata ieri vb. de purtat dresuri si pojartiere acum de prezervative !!..........ati ajuns cumva la baza urmatoare ?? :(

 

propun ca pentru intanlirile de vara viitoare sa facem un concurs de cel mai trasnit costum de biker ....pe care bineinteles sa-l purtam la o plimbare ??? VA PROVOC !!!! :lol:

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ beerbelly maaaaaa.....................tu incerci sa te faci remarcat de astia de la Discovery !!!! pana una alta du' mobra la biserica si zii la preot sa-i faca o slujba poate ies blestemele taximetristilor din ea :(

..................nu e de glumit , daca lovesti in fiecare zii cate un animal in curand o sa scape Bucurestiul de maidanezi sobolani tantari etc. .......................dar dupa aia cine urmeaza ????si totusi sunt in ceata ieri vb. de purtat dresuri si pojartiere acum de prezervative !!..........ati ajuns cumva la baza urmatoare ?? :(

 

propun ca pentru intanlirile de vara viitoare sa facem un concurs de cel mai trasnit costum de biker ....pe care bineinteles sa-l purtam la o plimbare ??? VA PROVOC !!!! :lol:

Bai nene...eu aveam cel mai traznit costum,dar aseara m-a calcat un motociclist...Eram imbracat in sobolan,da chiru nu m-a vazut ca avea viziera lipita cu scochi...

Trecand peste asta,observ ca postez din ce in ce mai des...Ce face plictiseala din om :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ adolf o sa ma vezi la vara in costumu lu adam pe motor :()))

 

@ poopy pai bine mha nu te-a invatzat nimeni ca nu e bine sa traverserzi noaptea strada in fuga fara sa te asiguri cand vezi ca traverseaza un mociclist care vorbeste la telefon ?:())

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bei nene dupa cum vad,trebuie sa facem cateva analize la rece,ca tot a venit frigul,Luci a inceput cu animalele,pardon cu pasarile si pe urma cu animalele,e scene de discavery,Poopy cu costumatia de halowin,nu stiu cine de dresuri,sa nu ne injure mamele sau nevestele,ca le furam din vestimentatie si s-a mai vorbit si de prezervative,de ce sa-i faci, ne trebuie protectii full,dar ce ziceti sa facem si niste fapte mai fierbinti,adica care este dornic sa ma ajute si pe mine sa terorizam niste profesori de la Bolintineanu,ca imi terorizeaza baiatul ptr.ca nu vrea sa poatre uniforma de la ei,Luci si Poopy stie ca am vorbit cu ei despre povestea asta,treaba sta cam asa:Baiatul meu este la liceul din Rahova"Bolintineanu",acolo cica se poarta uniforma,cand am auzit despre uniforma m-am dus la liceu si am vorbit cu Directoarea (ca eu nu suport uniforma,cand aud de asa ceva mi se ridica parul de pe picioare de nervi ca nu am suportat niciodata uniformele)si ce sa vezi a bagat niste vorbe dastea,comuniste cum ar fi ,ca toti parinti au vrut uniforme si copii la fel au fost de acord,cea ce nu imi vine sa cred,si a mai spus ca sa nu intre copii straini in scoala si bla,bla,bla,am uita sa va spun ca uniforma consta in(un tricou cu maneca scurta,unul cu maneca lunga,si un hanorac cu gluga,care csta 250 Ron)dupa ce a spus ea ce a avut de spus,i-am spus eu clar ca nu sunt de acord ca copilul meu sa poarte uniforma,care nu mai este obligatorie prin legea invatamantului si ca sa nu uite ca legile trebuiesc respectate,ca invatamantul este gratuit,iar ei cer bani ptr.uniforme,si ca sa nu uite ca si copii au si ei niste drepturi si trebuie respectate,ea imi spune ca e o lege in aceasta scoala,care este aprobata de majoritatea parintilor si copiilor,iar eu iam spus clar ca nici un parinte nu voteaza ptr.copilul meu,nu poate nimeni sa-mi dicteze cum sa-mi cresc copilul si nu pot sa-mi oblig copilul sa poarte ce vor altii,are si el un cuvant de spus si trebuie ascultat,ea imi spune ca majoritate a votat si trebuie sa ma supun,la care i-am spus,ca nu majoritatea parintilor imi dicteza mie cum sa-mi cresc si sa-mi educ copii,dupa mai multe contraziceri iam spus ca copilul meu este santajat cu absente si scaderea notei la purtare daca nu aduce banii ptr.uniforma,si nu mai este lasat sa intre in scoala,iar ea mi-a spus ca trebuie sa platesc uniforma care a fost comandata,si mai mi-a spus ca sunt nonconformist,la care eu iam spus,si care este problema dv.sunt liber sa fiu cum vreau si sa ma port cum vreau eu ca daia este democratie si ca traiesc intr-o tara libera si ca deaia este legea "dreptirile omului"sa fie respectate,dupa care am plecat ca am vazut ca nu am cu cine sa discut,ca ea este cu mentalitati invechite si binenteles ca are de castigat din aceasta uniforma ca firma care le face este a ei si trbuie sa castige de pe urma noastra,a si am uitat sa va mai spun ca spre final iam zis "bine doamna sunt de acord cu dv.ca sa nu-mi luati copilul la ochi ii cumpar eu de unde vreau aceasta uniforma, ca pe banii mei nu comanda nimeni"si ce mi-a zis ea"ca nu-mi da voie sa cumpar din alta parte,si trebuie sa aduc banii la scoala,sa cumpar de acolo",la care am plecat zicandui ca niciodata nu voi face cum vrea ea sau altcineva.Dupa ceva timp imi spune copilul acasa in fiecare zi ca este amenintat si stresat de profesori,ca daca nu aduce banii ii pune absente,si nu mai il lasa in scoala,si este ascultat in fiecare zi de uni profesori,le spune la copii sa stranga bani ptr. el ca este amarat si nu are,adica vrea sa-l umileasca si sa-l streseze incat copilul imi zice ca nu mai vrea sa se duca la scoala,ca este terorizat in fiecare zi de prof. de fizica,de romana,de sport,de mate.si de inca cativa,invatatima si pe mine ce sa mai fac,sau poate mergem cateva motoare pe acolo si sa ii terorizam si noi pe ei,ce ziceti,sau poate cineva sa ma ajute prin ceva legal ca sa fac ceva ptr. aceasta scoala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu, fiecare scoala are voie la un regulament intern si poate stabili ce reguli vrea ea in plus fata de regulamentul scolar general, atata timp cat astea doua nu sunt in contradictie.

Legal, nu cred ca ai ce face.

Cred, totusi, ca nu-ti pot impune sa cumperi uniforma de la ei.

 

Cu o gasca de motociclisti violatori de babe nu cred ca rezolvi ceva, poti cel mult sa strangi foarte multi parinti de partea ta si sa faceti o petitie prin care sa cereti scoaterea uniformei. Nu stiu daca are sanse de succes dar poti incerca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici cu petitii nu rezolvi nimic. va trebui sa te conformezi si sa dai banii pe mizeria lor de uniforma. cand vine vorba de lucruri din astea nu prea ai ce sa faci. eu, de exemplu, aveam in clasa copii evrei sau catolici care erau obligati sa stea la ora de religie. se duceau parintii la directoare si degeaba. acuma ca e si vorba de banii ei, nu prea cred ca ai sorti de izbanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luci A.K.A. BerrBelly a avut azi accident,detalii nu cunosc insa motocicleta era praf.am inteles ca nu are fracturi dar are rani deschise,insa nu-s sigur...cum aflu mai multe revin cu amanunte. Cea mai urata toamna din punct de vedere al acidentelor moto :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...