Sari la conținut

Zona Rahova - Ferentari - Magurele


Postări Recomandate

nu vreau alt Ducati ci un furtun de ambreiaj nou daca nu un Harley Davidson :D

 

Daaaaaaaaaaaa!!!!!! Uraaaaaaaaaaa!!! Am si eu cu cine sa visez la harley... un night rod... am un prieten de suferinta...

Mesaj completat

ie' da la reumatism ......

 

nu e numai de la reumatism.... e si de la lipsa... vitamine, alea-alea... ;)

Mesaj completat

nu vreau alt Ducati ci un furtun de ambreiaj nou daca nu un Harley Davidson :P

 

 

Uite de ce un harley...

 

Why A Harley Davidson Motorcycle

 

There are several manufacturers of motorcycles around the world. The BMW for one, builds performance driven motorcycles for years. Japan-made Honda, Kawasaki, and Yamaha also have race winning motorcycles. Ducati is another motorcycle brand that is very popular around the world. But why a Harley Davidson?

 

Why is Harley-Davidson so popular around the world? Why is that when a Harley rolls on the road, everyone will turn their heads for a glance? Why is it that when one talks about motorcycle, the very first brand in mind is the Harley-Davidson?

 

Finding answers to these questions will give us 3 words: name, quality, and pride.

 

Name – When you hear the word "Harley-Davidson", the first thing that might pop out from your mind is a "one hell of a machine". Hearing the name "Harley-Davidson" would also easily gives you the impression of a great motorcycle company that set a great legacy throughout history. The name can be synonymous with toughness, quality, speed, and versatility. The name itself will set itself on the top of your mind.

 

Quality– Whether it is a CVO (Custom Vehicle Operations), Dyna, Sportster, Softail, Touring, or VRSC model, it is a Harley-Davidson. And when we say Harley-Davidson, we mean quality that is built over the years. Each Harley-Davidson motorcycle is made in superiority from the engine parts to the decals and finishing touches. Harley-Davidson motorcycles are made not only to sell but to live for a lifetime as well.

 

Pride – Harley-Davidson has been manufacturing motorcycles for over a century. And with a company that survived this long, owning one is like owning a piece of history of the company. Harley-Davidson motorcycles have gained so much respect over the years and it has set the trend for the motorcycle industry in the United States. Any Harley-Davidson motorcycle owner would say that they are proud to have at least one great motorcycle in their possession.

 

What would you feel if you are riding a motorcycle with the name "Harley-Davidson"? Surely, you feel proud. Proud as if you have your first baby; proud as if you have owned a brand-new house; and proud as if you have realized your dream. Indeed, owning a Harley-Davidson can be a dream come true for most. As the price of a Harley motorcycle does not come cheap, owning one can be hard. But if you do, you feel fulfilled and you somehow feel you have your life complete.

 

How about you? Why are you dying to have a Harley-Davidson motorcycle? The answer is in you…

Editat de inascorpio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma Ina eu vreau un Harley pt. un motiv ...... sa-l vand si sa-mi iau 3 motoare misto ;)

acum serios , Harley este un motor ( ma refer doar la motorul in sine ) cu caracter cu personalitate ....... si eu asta vreau

 

 

Ps. si ducati are personalitate ( ar mai fi si BMW si atat )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut lumea de pe aici :D ce mai faceti?...vad ca va plimbati nu gluma... care se baga sa imi repar si eu moto??? sau recomandari ceva ;))

 

salut macule!!!!

te-ai facut bine?? la cap, ma refer.... :P

poti sa suni la emil (militari) pt service moto 0729777222

sau la nicu profesoru' (la chirigiu) 0726369201

 

Mesaj completat

...

acum serios , Harley este un motor ( ma refer doar la motorul in sine ) cu caracter cu personalitate ....... si eu asta vreau ...

 

Mi-a trimis lope link-ul de la open season chopper academy...

pe cine intereseaza....

daca mergem mai multi, poate ma bag... dar doar asa...

 

/index.php?showtopic=647942

Editat de inascorpio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

QUOTE (wtf? @ Apr 14 2011, 01:18 PM)

L-a dat pe wtf la TV )

http://neatza.a1.ro/faze-tari/Materian-Dut...-2011_6019.html

 

Singuru "biker" la care ii doresc ca dea cu dintii de asfalt dupa ce ia o groapa ii personaju de la min 1:20 ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singuru "biker" la care ii doresc ca dea cu dintii de asfalt dupa ce ia o groapa ii personaju de la min 1:20 :laugh:

Iar? Ce rautacios esti mai bre :))

;)) De ce nu i-ai zis ca trebuie sa se dea pe o roata ca sa fie cul? Sau in termeni motosticlistici = sa faca uili!

M-am gandit ca vor sari astia pe mine daca zic de uilii :)) :wacko:

Editat de wtf?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adolfule!!! M-a cautat si pe mine garda ieri sa se intereseze de caine... Doar ca in cazul meu au aflat de la vecinii binevoitori :laugh:

pe mine m-am cautat iar sapt asta , i-am intampinat cu : sunt contagios iesiti afara !!! m-au rugat sa ma prezint maine la sectie pentru ca domnul sectorist si-a luat sanctiune din cauza mea pentru ca nu m-am prezentat in fata organului' , asta daca lenea mea sa vindecat ( ca de varsat de vant nu mai sunt de o saptamana :wacko: )

asa ca merg maine sa discut cu ei ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mine m-am cautat iar sapt asta , i-am intampinat cu : sunt contagios iesiti afara !!! m-au rugat sa ma prezint maine la sectie pentru ca domnul sectorist si-a luat sanctiune din cauza mea pentru ca nu m-am prezentat in fata organului' , asta daca lenea mea sa vindecat ( ca de varsat de vant nu mai sunt de o saptamana :laugh: )

asa ca merg maine sa discut cu ei ...

Au terminat de arestat infractorii din zona si acum cauta animale...Sunt curios cum o sa le puna catusele :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa ma caute si pe mine ?

stai bre linistit , au venit la mine pt. ca sunt unul din cei mai cunoscuti crescatori si <<dresori>> ( adica antrenori :laugh: ) din zona ..... am avut exemplare inscrise la asociatia chinologica si ma au in evidenta , bla bla bla ....

 

am un intreg dosar la sectia 18 pentru caini si comportament periculos si cica trebuie sa mai faca curat in el ca nu mai au bani de hartie igenica :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Antrenor de ce? :wacko:) Inveti cainii sa fuga dupa pasari negre din Ferentari?=)) Daca da, am si eu niste caini in cartier...multi :laugh:)

Cateaua mea ataca la comanda "tiganul" :) Un caine se antreneaza pentru doua lucruri, unul din ele este pentru lupte din pacate. Animalele considerate agresive, defapt nu-s asa periculoase cum se crede. Fiind puternice si capabile sa ucida, au fost crerscute in scopul asta si de aici ideile preconcepute si teama. Un animal puternic cere educatie, multi dintre detinatorii de astfel de caini habar nu au despre cum se dreseaza, invata, educa, dat fiind ca ei si-au luat animalul ca "da bine". Deasemenea, fiind animale foarte afectuase, se ataseaza de copii si nu numai, considerand drept familie oamenii care se ocupa de el. Din familie, cainele recunoaste un singur stapan, ca "sef de haita" daca vrei, pe care-l asculta si respecta. E mult de vorbit despre cum se creste si se educa un caine, cu atat mai mult cu cat personalitatea animalului este diferita de la caine la caine si nu doar de la rasa la rasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateaua mea ataca la comanda "tiganul" :wacko: Un caine se antreneaza pentru doua lucruri, unul din ele este pentru lupte din pacate. Animalele considerate agresive, defapt nu-s asa periculoase cum se crede. Fiind puternice si capabile sa ucida, au fost crerscute in scopul asta si de aici ideile preconcepute si teama. Un animal puternic cere educatie, multi dintre detinatorii de astfel de caini habar nu au despre cum se dreseaza, invata, educa, dat fiind ca ei si-au luat animalul ca "da bine". Deasemenea, fiind animale foarte afectuase, se ataseaza de copii si nu numai, considerand drept familie oamenii care se ocupa de el. Din familie, cainele recunoaste un singur stapan, ca "sef de haita" daca vrei, pe care-l asculta si respecta. E mult de vorbit despre cum se creste si se educa un caine, cu atat mai mult cu cat personalitatea animalului este diferita de la caine la caine si nu doar de la rasa la rasa.

aleluia........

perfect adevarat

caini mei nu au fost dresati sa atace pe cineva anume , au fost dresati sa atace la comanda dar stiau pe cine anume :laugh:

Kat daca cumva acei multi caini arata asa cred ca pot lucra cu ei :) , nu stiu daca se observa ca e o noua rasa de caine , rasist !!

post-18663-1303105291_thumb.jpg

si uite ca am gasit si o poza mai veche cu Tatal lor , Adolf In persoana

post-18663-1303105306_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata s-a rezolvat , am mers la sectie am dat declaratie ca mi-a murit specimenul cu seria de tatuaj xxxxx ......... era sa se lase cu amenda de 100 lei

 

ps.am intrebat care e treaba si mi-a spus ca au fost trimisi de asociatia chinologica la care eram inscris

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut lumea de pe aici ;) ce mai faceti?...vad ca va plimbati nu gluma... care se baga sa imi repar si eu moto??? sau recomandari ceva :wacko:)

 

wolf moto - 0755 961 230 :laugh: din punctu meu de vedere sunt za best :) si nici nu te lesina la bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in rest cu ce se mai lauda lumea pe aici bre' inafara de colesterolul din Mcpulisor ....

Mesaj completat

ciorap.jpg scoateti bani de la ciorap ca sa scumpit mielu' :wacko: eu unul m-am aprovizionat ............ cu mult vin !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...