Sari la conținut

Zona Rahova - Ferentari - Magurele


Postări Recomandate

nu tinere ......nu vreau un muc !!! :lol: dar tu vrei un servetel ?? nu am nimic cu cei care vor sa se faca vazuti si auziti de catre pitzipoance , sau sa-si evidentieze barbatia cu o toba marcata NOT FOR ROAD USE , dar aici incep sa iti recit din carti de psihologie...... :lol:

2 la mana , poate ca vin prea des la intanliri si poate de asta sunt deranjat si chiar rusinat cand amicii mei de drum dau rateuri in fata Mc.-ului la nici 20 m de locul de joaca pt. copii iar saracii oameni se uita oripilati la noi si inghit in sec ......

3 la mana fiind in postura de motociclist si parinte ghici ce primeaza in atentia mea ???

4 la mana poate ca respectul fata de cei din jurul tau e ceva nou pt. tine ..... incearaca asta de cateva ori si poate o sa ai surpriza sa fii respectat . de cate ori ai multumit unui sofer care ti-a lasat spatiu sau ti-a facut loc , si asta nu ca sa scape de galagia tobei tale racing .....

5 asa cum tu nu ai dreptul legal sa folosesti acea toba , cei din jurul tau au dreptul la o viata linistita si somn linistit

 

daca vrei pot sa fac un referat de 60 - 70 de pagini pe tema asta .......dar pana atunci Respect tinere !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fromoase vorbe despre noi, se vede ca vii din an in Pasti la intalniri.

Din punctul tau de vedere, noi cei cu tobe galagioase, suntem mucosi. Inteleg. Vrei un muc?

 

Mic si afurisit!!!!! :lol:

 

Florine, nu va luati la cearta ca nu aveti de ce.

Adolf are dreptate in felul lui, iar tu esti prea mandru sa recunosti.

Te rog sa citesti ce am scris eu mai sus si sa intelegi...

Si nu cred ca Adolf s-a referit la tine. De ce sari tu sa-i aperi pe cei din generatia ta? Crezi ca merita? Iti spun eu ca nu.

Mie imi e tare drag de tine, iar si numai pentru felul in care mi-ai dat motocicleta ta, no comment! Multumesc ca ai avut incredere in mine atunci si te rog sa ai incredere si acum.

 

Si eu incercam sa ma fac mica in spatele lui Catalin (desi, dupa cum stiti, nu prea am succes), cand plecam de la mac... si voi faceati burn-out-uri. Pur si simplu imi e rusine in momentele alea, din mai multe motive: ca totusi imi pasa de oamenii de acolo, care sunt asa incantati sa vada gramada de motociclisti, iar cand e sa plecam stricam toata placerea, incantarea si buna lor dispozitie (desi noi ne intalnim pentru noi, nu pentru altii, asa-i?)... ca vad copiii cum stau cu gura cascata de incantare la inceput, iar la sfarsit fug plangand in brate la parinti... ca se presupune ca suntem catusi de cat o mica comunitate, ca ne intalnim de placere si pentru placerea de a discuta, de a ne plimba impreuna... iar toate astea presupun in primul rand respect intre noi.

Asadar, te rog sa nu te simti avizat si sa fii cu noi si pentru noi, sa intelegi si punctul nostru de vedere (noi, batranii), asa cum si noi vom incerca sa va intelegem (pe voi, tinerii). Si noua ne e mai usor, pentru ca se presupune ca am trecut de etapa "tanar si nelinistit".

Vorba lui Adolf, putem sa scriem o carte depre o gramada e subiecte si sa le dezbatem din toate punctele de vedere si cu argumente solide... dar devine plicticos...

Eu sunt pentru fapte, nu vorbe.

Asa ca, va rog, sa n-o mai lungim!

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imaginea motociclistului...Se duce de rapa, treptat, o data cu inmultirea motociclistilor, dar in egala masura creste si atentia celorlalti fata de noi, pentru ca in curand toti o sa aiba un prieten, ruda, vecin, care sa aiba un vehicul pe doua roti. Tinand cont de soselele mici, de locurile inexistente de parcare, motocicleta devine o necesitate pentru multi. In alta ordine de idei, rapoartele politiei pun in aceiasi oala motociclistii cu scuteristii care majoritatea n-au nici o treaba cu legislatia si implicit cu motociclismul.

In ce priveste toba galagioasa, am si eu si n-am de gand sa o schimb. De ce? Pentru ca am observat de la volanul masinii, ca motoarele care se aud, sunt observate mai repede. Daca auzi un claxon, nu te gandesti ca vine de la o motocicleta, ci de la vre-un sofer grabit. Eu unu, chiar nu vreau respect...Ar fi suficient ca legile sa fie respectate, ca de-aia-s legi. Vreau ca prioritatea sa fie prioritate si semafoarele semafoare, linia continua deasemenea la fel. Dar cum legea nu se respecta si noi avem de suferit mai mult decat soferii in caz de accident, cersim asa zisul respect prin campanii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vreau sa fluier fluier :lol:))) ....

 

ina... mie nu mi-e rusine nici sa dau pacanele nici sa turez motoru in parcare la mec :lol: .... cand vin sa ma simt bine, vin sam a simt bine punct....

 

daca vor liniste si pace sunt jdemii de locuri in care nu o sa dea de mine sau sa se duca in mall la ultimu etaj ... asta e sunt un cocalar si scuipa lumea in spatele meu cand plec ... da macar eu ma simt bine si nu apuca sa imi dea cu flegme pe spate ca deja am plecat :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

toata treaba asta se poate stabilii cu o intrebare DE CE V-ATI FACUT MOTOCICLISTI ??? si cu un raspuns sincer

 

.....am sa raspund eu primul : pt. senzatia de libertate !!

 

Hai sa mai facem un topic cu intrebarea ta... :lol:

La mine cred ca e genetic... :lol: sunt dependenta de condus! este singurul meu hobby, viciu, placere...spuneti-i cum vreti!

 

 

Mesaj completat

daca vreau sa fluier fluier :)))) ....

 

ina... mie nu mi-e rusine nici sa dau pacanele nici sa turez motoru in parcare la mec :) .... cand vin sa ma simt bine, vin sam a simt bine punct....

 

daca vor liniste si pace sunt jdemii de locuri in care nu o sa dea de mine sau sa se duca in mall la ultimu etaj ... asta e sunt un cocalar si scuipa lumea in spatele meu cand plec ... da macar eu ma simt bine si nu apuca sa imi dea cu flegme pe spate ca deja am plecat :lol:

 

 

Sa fii sanatos!

Eu am zis ca mie imi este rusine!

Fiecare se simte si face ce vrea, e dreptul fiecaruia.

Ca daca nu imi placea sa fiu cu voi...sa ne intalnim si sa ne plimbam, nu veneam.

Sau vi se pare ca sunt vreo fitoasa, cumva?

 

Iar cum zice puppy ca nu vrea respect.... adica daca unul ma injura , eu sa ma fac ca nu aud si sa nu-i dau una peste ochii?

N-am nevoie sa se dea nimeni din calea mea, dar nici sa ma scuipe degeaba, din cauza altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vreau sa fluier fluier :lol:))) ....

 

ina... mie nu mi-e rusine nici sa dau pacanele nici sa turez motoru in parcare la mec :lol: .... cand vin sa ma simt bine, vin sam a simt bine punct....

 

daca vor liniste si pace sunt jdemii de locuri in care nu o sa dea de mine sau sa se duca in mall la ultimu etaj ... asta e sunt un cocalar si scuipa lumea in spatele meu cand plec ... da macar eu ma simt bine si nu apuca sa imi dea cu flegme pe spate ca deja am plecat :lol:

 

 

auzi, dar daca niste manelisti cu casetofoanele pe umar ar veni la mac si ti-ar canta vreo ora in cap "o, viata mea", ti-ar placea?

 

sau smecherasii aia cu loganuri tunate, de care radeti voi, ar ambala motorul vreo ora, asa smecheri, cu ochelarii de soare, geamurile lasate, mana atarnand ostentativ, lantzul de 1 kil si 3 sud est urland din boxele date la maximum...

 

sau juma de terasa plina de microbisti, care stau cu ochii beliti la un meci si se apuca sa urle sau sa injure cand se da vreun gol

 

si asta doar asa, ca se simt ei bine.... si tot acolo, la mac-ul de la trafic greu

si tot vineri seara la orele 20.00...

 

cum ar fi?

 

si mai sunt o multime de alte categorii care ar putea sa vina si sa se manifeste zgomotos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai e in felu urmator :lol:)) da nu merge cu bataia ma duc in alta parte :lol:))

 

da noi nu turam motoarele o ora ... ca daca dau pacanele o ora mai bine il arunc de pe acum :lol:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai e in felu urmator :lol:)) daca nu merge cu bataia ma duc in alta parte :lol:))

 

da noi nu turam motoarele o ora ... ca daca dau pacanele o ora mai bine il arunc de pe acum :)))

 

stai ca nu inteleg.... e vorba de bataie aici?... adica vrei sa spui ca poate sa vina unul de pe acolo caruia nu-i convine de noi si sa ma ia la bataie?

si voi sa fugiti, in loc sa-mi sariti in ajutor, nu? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok , de auzit in trafic te auzi , conservaru` sigur te va auzi in trafic cand vii tu din spate cu 100 la ora printre masini.

DAR de ce trebuie sa ambalezi motorul in prostie la semafor , in parcare la mec , samd.. , aici nu ma refer numai la tine..sa nu crezi ca am ceva cu tine.

E problema mea cu ce viteza merg, ca merg cu 100 sau 260 km/h eu mor nu tu. Poate nu ai vazut, dar cand merg printre masini, merg uneori si pe 1 roata, atat de inconstient sunt. Si daca vreau sa ambalez motoru, il ambalez, daca facand asta ma simt bine, o fac din nou. Poate simt nevoia cand plec de la munca plin de nervi si stres sa ma relaxez, si ala e felul meu de a o face. Niciodata nu am sa schimb asta, pana nu ma va deranja pe mine.

La mine in bloc, la etajul 3 este o familie cu bebelus, cand ajung acasa, indiferent de ora, opresc motoreta pe strada, si o imping pana la garaj ca sa nu il deranjez, poate doarme.

 

4 la mana poate ca respectul fata de cei din jurul tau e ceva nou pt. tine ..... incearaca asta de cateva ori si poate o sa ai surpriza sa fii respectat . de cate ori ai multumit unui sofer care ti-a lasat spatiu sau ti-a facut loc , si asta nu ca sa scape de galagia tobei tale racing .....

Vorbesti de respect cu lejeritate, dar tot mucosi ne`ai facut, asa zisi "amici de trafic" cum ai spus tu.

Fii mai temperat cand scrii, mai ales pe forumurile publice.

75% din motorete au evacuare libera, asta ma incalzeste, pentru ca suntem o comunitate maaare de mucosi.

 

 

Mic si afurisit!!!!! :lol:

 

Florine, nu va luati la cearta ca nu aveti de ce.

Adolf are dreptate in felul lui, iar tu esti prea mandru sa recunosti.

Te rog sa citesti ce am scris eu mai sus si sa intelegi...

Si nu cred ca Adolf s-a referit la tine. De ce sari tu sa-i aperi pe cei din generatia ta? Crezi ca merita? Iti spun eu ca nu.

Mie imi e tare drag de tine, iar si numai pentru felul in care mi-ai dat motocicleta ta, no comment! Multumesc ca ai avut incredere in mine atunci si te rog sa ai incredere si acum.

 

Nu ma cert, dar am dreptul la replica, pentru ca m-am simtit incadrat in descrierea lui.

Nu ma intereseaza daca motociclistii noi merita sau nu apararea mea, m-a deranjat faptul ca m-a jicnit si pe mine odata cu ei.

Sa faca domnu` Adolf un subiect pe forum daca are curaj, numit "Mucosii cu tobe sport" sa vedem cum reactioneaza comunitatea?

Acum 2 ani, si jumate chiar, ma plimbam cu casca in mana prin tranvai, venind la intalniri, pe vremea aia la fantana de la parcul Carol, de unde tu m-ai luat pasager, dupa care am mers la OMV-ul de langa mec, sa spalati motoretele, era si Mr. ORL in ziua respectiva. Acum stii de ce ti-am dat`o pe Sofia :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am frati, sunt singur la parinti, dar pot fi prieten cu cine merita si ma respecta.

Un lucru e clar, nu o sa imi faca placere prezenta ta in jurul meu Adolf pentru ce ai zis, macar de ai recunoaste ca ai gresit facand afirmatiile alea, si ti-ai cere scuze.

Asa mucos cum sunt, ma suna baietii zilnic sa ii insotesc la plimbare, asta inseamna ca le face placere, iar daca te deranjeaza toba mea vinerea la intrunire, te poti intalni cu tine :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am frati, sunt singur la parinti, dar pot fi prieten cu cine merita si ma respecta.

Un lucru e clar, nu o sa imi faca placere prezenta ta in jurul meu Adolf pentru ce ai zis, macar de ai recunoaste ca ai gresit facand afirmatiile alea, si ti-ai cere scuze.

Asa mucos cum sunt, ma suna baietii zilnic sa ii insotesc la plimbare, asta inseamna ca le face placere, iar daca te deranjeaza toba mea vinerea la intrunire, te poti intalni cu tine :lol:

si daca vin , iti iei jucariile si pleci acasa ?? promiti !! eu promit ca vin .

 

hai Ignore !!

 

 

ANUNT : duminica 6 mai , ora 09:00 cafea la Mc. apoi plimbare pe Cheia ......cine nu ma haleste poate sa isi bea cafeaua acasa !!! m-am obisnuit sa beau cafeaua singur !! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca vin , iti iei jucariile si pleci acasa ?? promiti !! eu promit ca vin .

 

hai Ignore !!

 

 

ANUNT : duminica 6 mai , ora 09:00 cafea la Mc. apoi plimbare pe Cheia ......cine nu ma haleste poate sa isi bea cafeaua acasa !!! m-am obisnuit sa beau cafeaua singur !! :lol:

Pare mai degraba un post de copil mic, da ma rog, eu sunt "tanar" de unde sa stiu.

P.S. sa iti iei un prieten imaginar in ghiozdan, sa nu bei cafeaua singur duminica :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Acum 2 ani, si jumate chiar, ma plimbam cu casca in mana prin tranvai, venind la intalniri, pe vremea aia la fantana de la parcul Carol, de unde tu m-ai luat pasager, dupa care am mers la OMV-ul de langa mec, sa spalati motoretele, era si Mr. ORL in ziua respectiva. Acum stii de ce ti-am dat`o pe Sofia :lol:...

 

ma gandeam eu... dar si pentru ca ai avut incredere ca nu ti-o busesc, asa-i? :lol:

 

 

 

Mesaj completat

pana acum am fost frati de plimbari si acum?.....voi sunteti normali?......love is in za air "bre"! nu va prostiti acum!

 

 

chiar asa.... acum v-ati gasit????????????? cand vine vara???????????

si, in primul rand, CAND IMI IAU EU MOTORUL????????????

 

pai pun mascatii pe voi sa va adune, mai baieti, daca ma suparati si faceti fitze!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba daca va mai certati mult p-aici va F in gurita de va ia draciiiiiiiiiii

 

Daca mai sunt unii cu idei sau suparari etc.. rog a se inventa COMUNITAEA IDEILOR sau DOLEANTELOR, aici discutam probleme serioase nu certuri sau alte alea. Daca are cineva de comentat mai bine nu ca-mi sare tandara OK???

 

:lol:

 

Poate va prind pa astia 2 ca nu va pupati la MC ca va rup cu.ru cu tobele de o sa fiti frati de galagie extrema, si va ia militia talonu si permisu de veniti la MC cu tramvaiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai trebuie sa mergem pe cheia duminica sa ma invatati si pe mine sa iau o curba ca un motociclist normal nu ca batrani

si nu va mai certati ca incep sa plang si nu mai ma opresc din plans

 

 

tu esti sigur ca ai scris corect? "ca un motociclist normal"... poate ai vrut sa spui ca un motociclist anormal.

:lol:

:lol:

Mesaj completat

Ba daca va mai certati mult p-aici va F in gurita de va ia draciiiiiiiiiii

 

Daca mai sunt unii cu idei sau suparari etc.. rog a se inventa COMUNITAEA IDEILOR sau DOLEANTELOR, aici discutam probleme serioase nu certuri sau alte alea. Daca are cineva de comentat mai bine nu ca-mi sare tandara OK???

 

 

Opa!!

Daca e Pitbull la mac, nu mai mi-e frica ca ma bate altul... :)

Dar ca tu rogi sa se inventeze ceva nu e tot o doleanta??? :)

 

Ietete bre....

 

Hai ca eu am terminat pe ziua de azi... ca piticul chitaie de foame...

V-am pupat pe portofel!!!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Beeeeeiiiii ce ma, va mananca,va mananca?

vedeti cum va scarpinati intre coarne,dar cu degetul mic de la piciorul stang,ca

altfel nu va trece, dar sper ca v-ati impacat si vati si pupat nu? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok hai ca am lamurit-o si pe asta ....

 

wtf .....ce zici de o cafea duminica satanist mic ?? :lol: :lol:

 

ia gata ca m-a invitat la cafea :))

daca pot, merg si pe Cheia, sa iei o franghie cu tine, sa te remorchez, nu vreau sa te astept ca pe urechiusa :)

Mesaj completat

Ba daca va mai certati mult p-aici va F in gurita de va ia draciiiiiiiiiii

 

Daca mai sunt unii cu idei sau suparari etc.. rog a se inventa COMUNITAEA IDEILOR sau DOLEANTELOR, aici discutam probleme serioase nu certuri sau alte alea. Daca are cineva de comentat mai bine nu ca-mi sare tandara OK???

 

 

Poate va prind pa astia 2 ca nu va pupati la MC ca va rup cu.ru cu tobele de o sa fiti frati de galagie extrema, si va ia militia talonu si permisu de veniti la MC cu tramvaiu.

 

 

Beeeeeiiiii ce ma, va mananca,va mananca?

vedeti cum va scarpinati intre coarne,dar cu degetul mic de la piciorul stang,ca

altfel nu va trece, dar sper ca v-ati impacat si vati si pupat nu? :lol:

 

 

Sa se pupe Dan cu pitbulu ! hahahahaahah

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...