Sari la conținut

Zona Rahova - Ferentari - Magurele


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa fiti voi sanatosi ;) ca io ma tot dau cu mobra ;)

 

Am trecut ieri prin fata pe la pravalia voastra, in viteza ce`i drept :angryfire:

Mesaj completat

si eu am crezut ca sunt singurul nebun...:)poate o sa mai vedem zile dastea pana la zapada

si daca ninge, mai cobor presiunea la roti, si tot merg, pe 2, nu pe una :D

Editat de wtf?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

~1800 da ieuro :angryfire:

La bani astia gasesti un hornet frumos ;) , apropo..sa`ti mai lasi niste banuti si pentru echipament..si daca poti sa`l cumperi in iarna asta ca sunt reduceri bune , bafta la cautat si cand te duci sa`l vezi du`te cu cineva care stie cat de cat..sa se mai uite de una , alta.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare: GSF 500 inseamna gs 500f,adica carenat?(scuza si tu cacofonia).Uita-te si la gpz-uri.Am avut eu unul si daca nu s-ar fi facut pilaf,nu as fi renuntat la el.Dca gasesti un exemplar in stare buna, fa o proba cu el.In ture mici e bland de tot, iar in ture mari, oricum are mai multu nervi decat gs-ul sau cb-ul.Adauga si protectia semicarenelor,si te indragostesti instantaneu.Ai insa grija la starea motorului.

Mesaj completat

Crede-ma 60 de cai sunt suficienti pentru inceput.Acuma na,fiecare isi cumpara ce-i place,eu doar mi-am dat cu parerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai uite cum sta treaba :P M-am gandit asa...Sa nu imi iau ceva prea puternic (sa nu aud ca 100 cp nu sunt "destui"...poate nu sunt pentru cineva cu minim 4-5 ani de motociclism...dar pentru mine sunt prea multi, asa ca ma limitez undeva la 50-60 cp. Dar in ultima instanta daca nu gasesc ceva care sa ma multumeasca posibil sa iau un Hornet in cazul in care gasesc. Mie imi placea tare mult GSF 500...arata asa a sportiva, nu e urat are motorul foarte simplu, fiabilitate dovedita. Na...Automat cam 400 eur bag intr-un minim de protectie (o casca, o geaca, manusi si daca mai raman bani->daca nu, mai strang si pentru genunchere si protectii de tibie). Eu am zis ca atunci cand ma duc sa iau motorul vreau sa iau pe cineva care stie sa faca si un test de compresie ( in cazul in care se poate face pe loc si nu e nevoie de cine stie ce aparate). Deh acum...voi cum ati fost cand va cautati primul motor? ;)) Hai, sa auzim povesti. Eu nu mai dorm noaptea...dupa ce am luat permisu' visam ca ma dadeam pe un coclau cu un mt-03 (de parca coclaul are legatura cu mt-03) da na...era funny :D)).

 

 

Si inca o chestie...am eu un fix cu "Sa fie dupa 2000, cat mai nou"...nu ma intrebati de ce ca nu stiu.

cu 400 iti iei costum din 2 piese si casca din fibra .... :angryfire:

Mesaj completat

Intrebare: GSF 500 inseamna gs 500f,adica carenat?(scuza si tu cacofonia).Uita-te si la gpz-uri.Am avut eu unul si daca nu s-ar fi facut pilaf,nu as fi renuntat la el.Dca gasesti un exemplar in stare buna, fa o proba cu el.In ture mici e bland de tot, iar in ture mari, oricum are mai multu nervi decat gs-ul sau cb-ul.Adauga si protectia semicarenelor,si te indragostesti instantaneu.Ai insa grija la starea motorului.

Mesaj completat

Crede-ma 60 de cai sunt suficienti pentru inceput.Acuma na,fiecare isi cumpara ce-i place,eu doar mi-am dat cu parerea.

fata de 47 ai GS-lui e diferenta !! eu cred ca motorul trebuie ales dupa

 

1 categorie / gust : chopper . naked . sport si supersport , la fiecare categorie mai sunt subcategorii

2 dupa corp : inaltime , greutate , pregatire fizica , dizabilitati ( valabil macar pentru primul motor pana afli ce e ala centru de greutate )

3 buget disponibil

4 oferta pietii

5 noroc

 

va pupa tata .... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da la Suzuki GS 500F ma refer, mi se pare o motocicleta super frumoasa pentru categoria ei...In alta ordine de idei, am o cunostinta care are un GPZ 600r din 1987 cu vro 70 cp. Motorul este impecabil, are 70.000 km,...zici ca e scos din tipla. Mi-a zis daca vreau sa il cumpar ca el vrea sa isi ia o honda CBR 929 parca din 91. Desi l-am vazut si m-a cam speriat cand am tras putin de acceleratie. Tipul e maniac cu ingrijirea lui (colectioneaza tot felul de chestii vechi si le restaureaza...probabil ca de aici i se trage). El l-a luat de la altcineva care a schimbat tot in motor, a verificat compresia si e ok. Acum ma gandesc si la varianta asta tinand cont ca pot sa il iau pe la 1300 eur

Mesaj completat

 

 

*headache*...Nu din nou...

70.0000km in 23 de ani?Esti sigur?In fine...

Gpz-ul de 600 nu e motocicleta de incepatori.Am avut ocazia sa ma urc pe un GPX(care e un fel de sora-sa).E masiva,greoaie si sa stii ca sunt pretentioase.Plus ca are ciclistica la nivelul anului 1987

dar daca nimeresti una in stare buna, sa stii ca aflu unde stai si ti-o fur :angryfire:.ca-s invidios din fire

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar dc draq te incurci cu un 600? ( fie el si din 87 )

iati draq un 1000 "neaparat dupa 2000" ca sa te si citez :angryfire:

 

Pune mana i-ati frumos un 500 naked.... ( fie el si din 87 ) daca dai cu el de pamant sa nu te doara nici capu nici buzunaru prea tare:)invata sa il tii sub tine... si cand ajungi sa te dai cu el in bucuresti sa ii inchizi gumele inseamna ca esti tatic... opoti sa iti iei ceva mai mare;)

 

ai grija de tine si asfat uscat... si 60 de cai sub poponeata;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia ceva ce iti place tie si crezi ca te descurci cu el , daca nu esti sigur pe tine..i`ati mai mic..dar parerea mea e ca se poate incepe si pe hornet daca esti cu capul pe umeri :angryfire: si i`ati te rog gandul de la gpz`u ala din 87..chiar daca o fi schimbat ce ai zis tu acolo..totusi sunt 23 ani , oricum conteaza sa`ti placa tie si sa te simti tu bine , e ok sa asculti si sfaturile altor persoane..dar pune in fata parerea ta..nu te lua dupa lume..;) bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar dc draq te incurci cu un 600? ( fie el si din 87 )

iati draq un 1000 "neaparat dupa 2000" ca sa te si citez ;)

 

Pune mana i-ati frumos un 500 naked.... ( fie el si din 87 ) daca dai cu el de pamant sa nu te doara nici capu nici buzunaru prea tare:)invata sa il tii sub tine... si cand ajungi sa te dai cu el in bucuresti sa ii inchizi gumele inseamna ca esti tatic... opoti sa iti iei ceva mai mare;)

 

ai grija de tine si asfat uscat... si 60 de cai sub poponeata;)

 

 

zi-le Loredana ...... ;) bai ai vorbit exact ca un batran intelept , si barbos :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar dc draq te incurci cu un 600? ( fie el si din 87 )

iati draq un 1000 "neaparat dupa 2000" ca sa te si citez :angryfire:

 

Pune mana i-ati frumos un 500 naked.... ( fie el si din 87 ) daca dai cu el de pamant sa nu te doara nici capu nici buzunaru prea tare:)invata sa il tii sub tine... si cand ajungi sa te dai cu el in bucuresti sa ii inchizi gumele inseamna ca esti tatic... opoti sa iti iei ceva mai mare;)

 

ai grija de tine si asfat uscat... si 60 de cai sub poponeata;)

 

 

buahahahahaha ;)))))))))))

 

 

parerea mea ... nu te arunca la un motor vechi doar pt ca e ieftin, intr`un motor vechi o sa bagi la bani cat nu face, indiferent de starea in care e. Legat de km, fa un calcul

 

eu am facut intr`un an de mers cu motor aproximativ 27 000 km -> cati crezi ca are un motor de minim 10 ani ?

 

iati xx ;))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preafericitul si atoatestiutorul nostru lucii a grait.... nu crezi ca ti-a ramas cam mic xx-u ala?? io zic sa pui bani de o busa... ca u inchizi gumele in orash cu xx-u:)

 

 

Nu nu inseamna "sa ii dai cox" poate ne invita lucii la o demonstratie.... sa vada tot poporu ce inseamna sa inchizi gumele;) ( sau sa le dai la capat )

 

GoodKat a inchide gumele= a baga mobra in santu cu apa;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in cazul lui Geo a inchide gumele inseamna a da cu evacuarea de asfalt ........ si in unele cazuri a face dauna totala ! :angryfire:

 

inchideti-ma frate ca am luato razna , sau inchideti forumul asta pana nu ne scade IQ-ul pana pe negativ ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...