Sari la conținut

Zona Rahova - Ferentari - Magurele


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@GoodKat : poate doar sa traga cu ceva infundatura aia..ca altfel..o tai si bati in ea sau cum?=))) dar daca e cum zici..nu mi se pare mare chestie..si tu esti dala sa fie impecabila mobra..fara nici o zgarietura?:laugh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt de parere ca e desfacuta pentru schimbat bujii , filtre si ulei si aerisit racirea daca tot a dat radiatorul jos ...... aaaaaa si aerisit franele

daca vrea poate sa schimbe si filtrul de benzina ......

cred ca putea sa scoata filtrul de ulei si fara sa demonteze radiatorul

 

 

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Adolf..gresit

Am desfacut`o pentru ca trebuia sa umblam la capacu de la ghiulasa pe unde pierdea ulei..cand l`am desfacut..pe sus..am gasit problema , un surub rupt in filet si nu mai etansa bine..nu era de la garnitura , si ca sa scoata surubul pentru ca era in partea stanga si nu avea loc de cadru sa bage sa scoata surubul rupt a trebuit sa dam galeriile si radiatorul ca sa culcam motorul in jos sa se poata ajunge la surub. Melteanu care a mai desfacut capacul inainte a strans prea tare si s`a rupt ala acolo , pana la urma l`am scos..am dat cu silicon pe garnitura care era ca noua..si acuma e ok..si motoru sus inapoi :laugh: , mai sunt de pus radiator , galerii , cablaraie , carene , schimbat uleiu , filtru , antigelu si e cam gata..cred ca azi o iau. Am mai schimbat si ambreiaju si anume placutele discurile si arcurile care erau arse..negre..muci..cum vreti voi , nu stiu ce i`a facut ala inainte de a ajuns asa ambreiaju..acuma e ready to go..bafta all.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai in fiecare dimineata pe Ferentari , numa' ai grija sa nu faci vreo intindere la gat :laugh: ..... glumesc , poate vin zilele astea prin Victoriei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Adolf..gresit

Am desfacut`o pentru ca trebuia sa umblam la capacu de la ghiulasa pe unde pierdea ulei..cand l`am desfacut..pe sus..am gasit problema , un surub rupt in filet si nu mai etansa bine..nu era de la garnitura , si ca sa scoata surubul pentru ca era in partea stanga si nu avea loc de cadru sa bage sa scoata surubul rupt a trebuit sa dam galeriile si radiatorul ca sa culcam motorul in jos sa se poata ajunge la surub. Melteanu care a mai desfacut capacul inainte a strans prea tare si s`a rupt ala acolo , pana la urma l`am scos..am dat cu silicon pe garnitura care era ca noua..si acuma e ok..si motoru sus inapoi :laugh: , mai sunt de pus radiator , galerii , cablaraie , carene , schimbat uleiu , filtru , antigelu si e cam gata..cred ca azi o iau. Am mai schimbat si ambreiaju si anume placutele discurile si arcurile care erau arse..negre..muci..cum vreti voi , nu stiu ce i`a facut ala inainte de a ajuns asa ambreiaju..acuma e ready to go..bafta all.

Bre! Ai dat cricul jos? hai ca pe tine te astept...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt singurul motociclist ne-monden de nu vin pe victoriei? :)))

lasa ca poate fi si mai rau unii nu merg nici la Mc. ....... :laugh: io sunt mai Emo bre' imi place sa merg pe intuneric de unul singur ,iar daca Victoriei e asa departe de o saptamana o ard noapte de noapte pe tronsonul Panduri - sos. Viilor ca ne-au facut asti pista in cartier .... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre! Ai dat cricul jos? hai ca pe tine te astept...

salutare domnilor am auzit si eu k este cineva de prin rahova care face tobe din carbon un anume vasc sau vsc ceva de genu ma poate ajuta cineva sa il gasesc pe individ . va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am scos mobra, maine poate ne vedem pe la un mec

salut Florine ma bucur sa vad ca mai traiesti , poate o ardem maine pe la Ursu ca in vremurile bune ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am incotro decat sa cumpar 2 L ulei Repsol, asa ca cei care aveti, sau ati fost la concurs si il mai aveti, anuntati`ma si pe mine.

Mesaj completat

N-am incotro decat sa cumpar 2 L ulei Repsol, asa ca cei care aveti, sau ati fost la concurs si il mai aveti, anuntati`ma si pe mine.

Vand 1 set Neoane undercar Verzi, 100 ron

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...