Sari la conținut

Imi Trebuie O Piesa Care Regleaza Cablul De Ambreiaj


Postări Recomandate

Salutare. Ma poate ajuta si pe mine cineva cu o piesa la fel ca asta? Sau macar sa-mi spuneti de unde o pot cumpara, chiar dc. trebuie sa iau maneta cu totul....... Este de la un Marauder Vz 800, dar este comuna la forte multe motoare si totusi nu am gasit pe nicaieri... :) Asfalt uscat si daca o repar ne vedem Vineri la Ploiesti :scratch:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a facut cineva piesa dintr-un surub gaurit pe mijloc cu bormasina si taiat apoi longitudinal cu bomfaierul.

 

Daca gasesti pe cineva cu bormasina de banc e floare la ureche, daca nu, se poate si cu surubul prins in menghina si bormasina in mana, dar cu atentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.si eu am patit acelasi lucru-mi-am pierdut 'prostia' aia.nici eu nu am gasit ceva asemanator sa i-mi intind cablu-dar i-am pus o valva mecanica (are filet pe ea )-numai ca am taiat-o de-a lugu pt a putea introduce cablu.aAceasta valva este folosita la tractoare si are intr-un capat un guler care blocheaza plasticul-permitand astfel intinderea cablului de ambreaj.Se infileteaza capatul cu filet un gaura manerului de la maneta de ambreag,iar prin srangere/destrangere se regleaza modul in care sa prinda ambreaju.

Eu asa am facut si nu mai am treaba de atunci.Daca nu gasesti originalu-poti sa faci asa sau cum a scris colegu mai sus(cu un surub gaurit-care i aceiasi treaba-numai ca valva mecanica are deja gaura facuta in interior).

asfalt uscat-fara incidente.pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca-ti trebe ACUM, ia-ti unu d-ala de bicla ca iti trebuie sa-ti tina distantza ; reglezi piulitza (care teoretic e contrapiulitza) dar asa e distantier si gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot respectul pt moto adventure, cu o zi in urma mi-au zis ca au in magazin pe stoc bujii,iar daca nu au in magazin in 2-3 ore ajung din depozit.. a doua zi sun, nici nu mai stia nimeni nimic ce sa intamplat cu o zi in urma, si mai mult de atat, dureaza 3 zile sau chiar mai bine sa ajunga altele in magazin.

 

Pt o casca trebuia sa-mi ajunga ceva pe 30.. sau INTAI CEL TARZIU, am fost sa verific comanda.. ajunge pe 15 domne !

 

Scuze de off-topic dar nu m-am putut abtine.

 

Referitor la maneta, incearca ce a zis radu101 sau fa-ti alta la strung !

 

bafta :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...