Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pic și eu pe aici cu o reclamă...pentru mine. :D

Pe bd. Iuliu Maniu, lângă Student Pub, am deschis un magazin acum ceva vreme și am băgat și partea de piese pentru moto și scutere. Lucrez cu 3 importatori de căciulă, deci sper că pot găsi cam orice ar fi nevoie.

Dacă aveți nevoie de ceva aruncați cu mail-uri pe contact@zetmag.com sau sunați-mă la 021.367.48.77

Asfalt uscat și mai puțin fierbinte :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine doreste sa participe la traseul propus este rugat sa anunte pana Luni 13.08 , inclusiv, deoarece marti 14.08 doresc sa negociez camerele iar miercuri sa efectuam plata prin virament (nu vreau sa avem surprize, asa sunt eu-mai prevazator !). Cine se trezeste dupa se descurca singur !

PS: pana acum lista ar fi:

1.iO

2.Ciorap+1

3.Raul+1

4.Suzy

5.Kosh+1 (asteptam confirmare ferma !)

6.svetlana (asteptam confirmare ferma !)

7.....

lista ramane deschisa pana Luni, dupa cum v-am rugat !

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine doreste sa participe la traseul propus este rugat sa anunte pana Luni 13.08 , inclusiv, deoarece marti 14.08 doresc sa negociez camerele iar miercuri sa efectuam plata prin virament (nu vreau sa avem surprize, asa sunt eu-mai prevazator !). Cine se trezeste dupa se descurca singur !

PS: pana acum lista ar fi:

1.iO

2.Ciorap+1

3.Raul+1

4.Suzy

5.Kosh+1 (asteptam confirmare ferma !)

6.svetlana (asteptam confirmare ferma !)

7.....

lista ramane deschisa pana Luni, dupa cum v-am rugat !

 

Eu si Teo venim sigur. Pana la urma vine cineva diseara? sa stiu daca ma mai misc de acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yo vin sigur cu moto ...

Daca mai e loc in masina, ar vrea si Lili sa vina...

 

PS: Vin azi, la MC Brancoveanu

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yo vin sigur cu moto ...

Daca mai e loc in masina, ar vrea si Lili sa vina...

 

PS: Vin azi, la MC Brancoveanu

 

Vin si Lordu si Raul pregatiti de plimbare, probabil va veni si AllenC. Deci ne vedem la 19.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Portia de km pe ziua de azi mi-am luat-o... ba pe tot weekend-ul...

 

Pentru ca s-a ivit sa am drum "catre" si "dinspre" Braila azi... zic sa merg cu moto. In sfarsit am prins curaj la primul drum lung solo. Am avut si companie pe drum... o albinuta s-a intins la o conversatie chiar pe obrazul drept. Ce mai, cateva sute de metri am fost bune partenere de conversatie dar dupa ce a devenit prea cicalitoare am poftit-o afara prin viziera. :bounce:

 

La dus am luat-o prin Buzau si pe o portiune de 100 de km pana la Braila unde vedeai benzinarii din 50 in 50 de km ma intrebam cati km mai pot face pe rosu!!! :rolleyes: Visam la o benzinarie mai ceva ca cei din desert care delireaza dupa o oaza.

 

Ajungem si in Braila si m-am crucit de cum se conduce acolo... e mai rau ca in Bucuresti... si mie totusi imi place sa conduc in traficul din bucurestean.In Bucuresti mai esti precaut, din cand in cand si ceilalti... ca nah, mai trece un nebun... acolo,in Braila... nebunii ar face mai bine sa respecte regulile de circulatie si prioritatea, altfel... gresesti... esti luat din plin. :banana:

 

Nu stiu cum se face ca drumul "spre" este tot timpul mai entuziasmant,indiferent unde ai merge! :scratch:

 

La intoarcere o iau spre Drajna...si pe A2. La un moment dat pe la jumatatea autostrazii... tot vedeam ca ma depasesc masini de Constanta, m-am speriat crezand ca am luat-o invers... doamne fereste... cum sa ajung la mare... nu mi-am luat costumul de baie!!! :rusinica:

 

Pe la km 60 vad niste descarcari electrice pe cer... si dai si roaga-te sa nu inceapa ploaia decat cand ajung la bloc. (Sper ca pe voi sa nu va fi prins ploaia in seara asta)

Noroc si cu vantul din lateral care pe autostrada m-a terminat... 2 zile nu mai am nevoie de sala de fitness.

 

 

Pentru ca nu am poza ... o sa va recomand sa va imaginati un 125 pe care se vede doar o casca si un rucsat... am fost ca un actipild pe motor, de ziceai ca merge motoreta teleghidata. Doar doar sa prind si eu un considerabil 130. N-a fost sa fie decat 125 constant.

 

Sumarizare:

230 km dus prin Buzau - 110 km/h - 2.30 h - 8 l consum

230 km intors prin Drajna - 125 km / h - 2.30 h - 8 l consum

 

 

Noapte buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nope... am plecat cu un rezervor pe 3 sferturi plin (din 10 l) si la plecare, in sfarsit am putut sa ii bag full de 10 l (plina ochi - pana la inel)!!! Pana acum full-ul era de 7 l - nu intra mai mult! :rolleyes:

 

Are un consum nesimtit de mic! :crack:

 

Rezonabilul loc 6 din clasament Svetei ii convine!

 

Sa imi recomande cineva cu ce sa vin pregatita (ma refer la ne/pregatirea pt.moto - nu la x-tra optiunile de pe marginea drumului :rusinica: pe acelea le-am adnotat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Portia de km pe ziua de azi mi-am luat-o... ba pe tot weekend-ul...

 

 

 

Noapte buna!

Sa stii ca ai talent, ai putea sa scrii o carte despre motociclisti :).

 

Pe noi ne-a prins ploaia, n-am ajuns decat pana la Branesti, dar a fost frumos.

Deci, vii pe Transalpina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca ai talent, ai putea sa scrii o carte despre motociclisti :).

 

Pe noi ne-a prins ploaia, n-am ajuns decat pana la Branesti, dar a fost frumos.

Deci, vii pe Transalpina?

 

Vine, pentru ca altfel o dam afara din "clubul" nostru :crack:

Cbeta.......nu ai nevoie de cine stie ce......eventual ii poti propune mamei tale sa mearga cu cine........crezi ca te va refuza? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine, pentru ca altfel o dam afara din "clubul" nostru :crack:

Cbeta.......nu ai nevoie de cine stie ce......eventual ii poti propune mamei tale sa mearga cu cine........crezi ca te va refuza? :crack:

Vezi, incet incet incepe sa-ti placa ideea de club :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca ai talent, ai putea sa scrii o carte despre motociclisti :).

 

Pe noi ne-a prins ploaia, n-am ajuns decat pana la Branesti, dar a fost frumos.

Deci, vii pe Transalpina?

 

 

 

Dap... i-am intrebat pe mai marii forumului si mi-au dat unda verde pe Transalpina! :rolleyes:

 

Vine, pentru ca altfel o dam afara din "clubul" nostru :crack:

Cbeta.......nu ai nevoie de cine stie ce......eventual ii poti propune mamei tale sa mearga cu cine........crezi ca te va refuza? :crack:

 

 

Glumesti!?! Ar fi prima pe lista, nici nu ii mentionez de plecare! (a prins curaj la batranete!) :bike-037:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reluam lista de participanti confirmata la zi:

0.masina pt bagaje(haine, bautura,mancare etc...) si insotitori: Lili, Teo,Raul/Andreea

1.iO

2.Ciorap

3.Andreea/Raul

4.Suzy

5.Kosh

6.cbeta

Lista ramane deschisa pana Luni !

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reluam lista de participanti confirmata la zi:

0.masina pt bagaje(haine, bautura,mancare etc...) si insotitori: Lili, Teo,Raul/Andreea

1.iO

2.Ciorap

3.Andreea/Raul

4.Suzy

5.Kosh

6.cbeta

Lista ramane deschisa pana Luni !

Super, deja sunt 6 motoare. Esti un organizator bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt aproape sa ma decid si eu ,dar singura ingrijorare este ce facem daca ploua? Weekendul asta a fost cam urat,desi a fost buna ploaia :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt aproape sa ma decid si eu ,dar singura ingrijorare este ce facem daca ploua? Weekendul asta a fost cam urat,desi a fost buna ploaia :)

 

Daca ploua - te uzi. Conform accuweather week end-ul viitor va fi soare atat in zona Valcea (31-33 grade) cat si in zona Pitesti-Bucuresti (33 -36 grade)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt aproape sa ma decid si eu ,dar singura ingrijorare este ce facem daca ploua? Weekendul asta a fost cam urat,desi a fost buna ploaia :)

 

Vinerea trecuta (da, pe ploaia aia) doua dintre fetele noastre au mers pe motoare (ca sa vezi, nu le-a fost teama)..........ce dreaq ma, esti barbat sau ce?......(fata nu poti fi ca ele pe ploaie merg cu moto) :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vinerea trecuta (da, pe ploaia aia) doua dintre fetele noastre au mers pe motoare (ca sa vezi, nu le-a fost teama)..........ce dreaq ma, esti barbat sau ce?......(fata nu poti fi ca ele pe ploaie merg cu moto) :banana:

 

 

Eu acum am cu ce... ca e pus cauciucul pe spate cum trebuie!!! :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...