Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

Mai tarziu, voi pleca catre Alexandria (Bucuresti - Alexandria - Vartoape) cu niste treaba ...

Doreste sa ma insoteasca cineva ? Sunt aprox. 250km dus-intors.

 

Mers lejer de ploaie, ne intoarcem in seara asta ...

 

As vrea ca pe la cel tarziu, 16.30 sa iesim din Bucuresti, asa ca, doritorii sa se anunte...

post-33250-0-08814300-1344766292_thumb.jpg

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

maine seara va dau un raspuns sigur :)

 

il asteptam !...sper sa fie pozitiv !

 

Analizand traseul propus, am constatat ca vom avea o portiune de 150km pe care nu vom gasi benzinarii (cel putin nu statii serioase, excludem de aici statiile partenere), ca atare vom lua la noi o canistra de 20 L cu benzina ca sa evitam neplaceri !

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il asteptam !...sper sa fie pozitiv !

 

Analizand traseul propus, am constatat ca vom avea o portiune de 150km pe care nu vom gasi benzinarii (cel putin nu statii serioase, excludem de aici statiile partenere), ca atare vom lua la noi o canistra de 20 L cu benzina ca sa evitam neplaceri !

 

Adica ce am vb si vineri. Pana una alta, s-ar putea sa mai vina 2 prieteni cu noi si iti dau raspunsul sigur maine seara pt rezervarea lor la pensiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il asteptam !...sper sa fie pozitiv !

 

Analizand traseul propus, am constatat ca vom avea o portiune de 150km pe care nu vom gasi benzinarii (cel putin nu statii serioase, excludem de aici statiile partenere), ca atare vom lua la noi o canistra de 20 L cu benzina ca sa evitam neplaceri !

 

Vin si eu cu o canistra, adica inca 10l.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baaai m-am decis,vin si euuuuuuuuuuuu :bounce: ,aduc si eu un spray de pana,un spray cu piper si un cablu de ambreiaj in caz ca il lasa pe careva :) ,decat deloc sunt bune acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelent!

deci:

01. Lordu

02. Eu + Teo

03. Raul + Andreea

04. Suzy

05. Kosh + Lili

06. Chellaru (pe tine te fumez eu cand vii la intalniri?)

07. Sonyy

08. Sveta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelent!

deci:

01. Lordu

02. Eu + Teo

03. Raul + Andreea

04. Suzy

05. Kosh + Lili

06. Chellaru (pe tine te fumez eu cand vii la intalniri?)

07. Sonyy

08. Sveta

 

LISTA FINALA ! Maine rezerv camerele iar seara trec pe la voi sa dati banu sa platesc Miercuri prin banca. Vineri seara facem cumparaturile necesare asa ca pronuntati-va asupra bauturii si mancarii altfel veti consuma ce se va crede de cuviinta. Avem in plan gratar Sambata seara si dejun Duminica, asta la mancare, evident cafea, si bautura ce doreste fiecare. Asteptam doleantele voastre alaturi de cantitatile dorite.

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti da vina pe mine la judecata ca ti-am dat iarba diavolului :))))) . Pana atunci ne vom inalta ,in week-end, fo' 2000 de metri spre cer,nu?

 

:friends: sa renunti la Camel - treci pe Marlboro :grinbandit:

 

Vineri o sa vin eu cu masina pt a merge la cumparaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vis-a-vis de partea mea materiala am sa te rog Lordule sa ma contactezi te rog la nr. 0724295242 caci eu am program bagabond si nu stiu cand scap.Daca e ne intalnim prin cartier. Iar daca dau birul o sa vin sigur si nu am sa caut o scuza vineri ca nu vin : nu ma lasa parintii,sunt obosit,a intervenit ceva,am febra etc :))))))))) . Vis-a-vis de tigari am sa scriu cu marker-ul pe tigareta ,dar s-ar putea sa nu scriu tot cuvantul. Tigari Marlbo nu fumezi? :))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine asa, la 19:00-20:00,dati un tell pe 0765 444 105,ca sa stiu ce fac,ca dupa munca ma duc la sala si sa stiu ori vin direct ori vin dupa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca in Voineasa, Ranca si alte cateva localitati invecinate NU EXISTA LOC LIBER de cazare, singura varianta salvatoare a fost in Brezoi la Pensiunea Ramona pe care am luat-o toata. Aveti link pt imagini : http://www.turistinf...ona-c64510.html. Maine dimineata trebuie sa platesc 450 ron (5 camere a cate 70ron si apartament a 100ron). Deci ne vedem diseara la Mc la ora 20:00 pentru plati !

PS: Ca atare traseul din Ziua_1 se lungeste cu 40km rezultand 390km de parcurs, iar pentru ziua _2 raman doar 210km.

 

Conform discutiilor avute cu fiecare din participanti s-a mutat plimbarea pt data de 25.08, astept raspuns de la Ciorap(el fiind singurul care nu a confirmat participarea pe data mentionata). Ne vedem diseara la 20:00 la Mc D, asa cum era stabilit !

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Am un BMW K75 din '86 si am de facut niste reparatii la racire. Am mai intrebat la un service si mi-au spus ca ei nu se baga ca e vechi modelu si nu se pricep. Stiti cumva vreun service in Bucuresti unde se pricep mai bine la BMW-uri mai vechi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va povestesc cum era sa ma imprastie unul de dimineata ...

 

Ma indreptam linistit spre munca azi de dimineata, majoritatea soferilor fiind in concediu, mergeam relaxat. Ajung in Dragomiresti, 55 km/h (chill ca nu ma grabeste nimeni la munca), drumul face o curba la dreapta - eu dupa el. La mijlocul virajului, observ pe o straduta in dreapta o Dacie Nova asteptand sa intre. Din instinct ma dau mai spre mijlocul soselei (just in case ca iese ca boul). Cum ajung la 10 metri de el, se infinge in acceleratie si iese sa faca stanga. Practic totul s-a intamplat intr-o secunda, manevra lui de iesire coincizand cu a mea de a ma muta spre mijlocul soselei. Singura mea reactie a fost sa trag mai tare stanga sa il evit prin fata, ajungand astfel pe contrasens - si de aici incepe show-ul. Din fata veneau 2 masini; ma dau mai pe stanga si ajung pe marginea drumului pe pietris amestecat cu nisip - mi se funda rotile si incep sa dansez cu ea. Initial am vrut sa franez, dar pe suprafata aceea nu as fi avut nici o sansa sa o tin pe doua roti. Am oprit pana la urma franand din cand in cand usor.

 

Cand am oprit si m-am uitat dupa idiot - plecase, nu au oprit decat cei de pe contrasens. Cred ca se asteptau sa ma vada pe jos cand i-am evitat prin sant.

 

Gandind la rece, nu as fi avut nici o sansa sa franez pana il el, sau sa il evit prin spate. Bine ca mergeam relativ incet si ca am mai iesit cu motocicletele pe camp si nu m-am panicat pe pietrisul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand vad tupeisti din astia ivinduse de dupa cotitura... nu trec prin fata lor pana nu am stabilit contact eye to eye si atunci incetinesc si ma uit cu jind la ei, ca poate mai au chef de distractie!

 

Bine ca esti ok!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va povestesc cum era sa ma imprastie unul de dimineata ...

 

Ma indreptam linistit spre munca azi de dimineata, majoritatea soferilor fiind in concediu, mergeam relaxat. Ajung in Dragomiresti, 55 km/h (chill ca nu ma grabeste nimeni la munca), drumul face o curba la dreapta - eu dupa el. La mijlocul virajului, observ pe o straduta in dreapta o Dacie Nova asteptand sa intre. Din instinct ma dau mai spre mijlocul soselei (just in case ca iese ca boul). Cum ajung la 10 metri de el, se infinge in acceleratie si iese sa faca stanga. Practic totul s-a intamplat intr-o secunda, manevra lui de iesire coincizand cu a mea de a ma muta spre mijlocul soselei. Singura mea reactie a fost sa trag mai tare stanga sa il evit prin fata, ajungand astfel pe contrasens - si de aici incepe show-ul. Din fata veneau 2 masini; ma dau mai pe stanga si ajung pe marginea drumului pe pietris amestecat cu nisip - mi se funda rotile si incep sa dansez cu ea. Initial am vrut sa franez, dar pe suprafata aceea nu as fi avut nici o sansa sa o tin pe doua roti. Am oprit pana la urma franand din cand in cand usor.

 

Cand am oprit si m-am uitat dupa idiot - plecase, nu au oprit decat cei de pe contrasens. Cred ca se asteptau sa ma vada pe jos cand i-am evitat prin sant.

 

Gandind la rece, nu as fi avut nici o sansa sa franez pana il el, sau sa il evit prin spate. Bine ca mergeam relativ incet si ca am mai iesit cu motocicletele pe camp si nu m-am panicat pe pietrisul ala.

de ce nu te-ai dus dupa el Gion sa-i explici "teoria chibritului"?

 

bine ca esti ok

p.s vii la arc deseara..sau..veniti la arc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...