Sari la conținut

Cel Mai Frumos Ural


zyautune
 Share

Postări Recomandate

as vreau si eu sa fac un ural sa arate ca cel de mai jos...si ma intereseza unde pot sa gasesc:

1. cauciucuri de dimensiunile alea, adica 4.00x18'', sau 4.50x18''

2. manetele de frana

3. modelul de sa.....atat fata cat si spate

 

M-am indragostit de modelul asta de moto si nu ma las pana nu imi fac si eu unul asemanator, asa ca va rog, ajutati-ma.

post-19810-1181391979_thumb.jpg

post-19810-1181392005_thumb.jpg

post-19810-1181392019_thumb.jpg

post-19810-1181392032_thumb.jpg

post-19810-1181392042_thumb.jpg

post-19810-1181392063_thumb.jpg

post-19810-1181392080_thumb.jpg

post-19810-1181392097_thumb.jpg

post-19810-1181392113_thumb.jpg

post-19810-1181392127_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e Ural, e Chang Jiang 650 cu roti de Ural.

Rotile de Ural sau de Chang sunt de 19". Asa ca tu ori cauti cauciucuri 3.75 sau 4.00x 19 cum aduce Gaspar, model rusesc Uralshina, sau vrei un profil modern pentru un solo, dar nu prea ai de unde sa alegi.

 

Pune poze cu Uralul si completeaza-ti profilul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema e ca cel mai frumos Ural este un Chang Jiang autentic. anvelope 4/18 are heidenau un model asemanator. mie imi plac ca model. saua o cumperi de la Uralmoto, comenzile de la boxermotor.de

 

intrebarea ar fi pe ce le pui..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AVETI DREPTATE E UN CJ...:)

M-A INDUS IN EROARE FAPTUL CA PE WWW.EBAY.DE (CA DE ACOLO SUNT LUATE POZELE) ERA PREZENTAT CA UN URAL.

 

CAUCIUCURI DE 19'' AM CAUTAT SI NU GASESC.....ASA CA SINGURA SOLUTIE AR FI SA SCHIMB JANTA CU TOTUL...ASA CUM ZICE CA A FACUT SI PROPRIETARUL MOTOCICLETEI CU PRICINA...PROBLEMA E CA NICI ASA CEVA NU GASESC...DIMENSIUNILE JANTEI FIIND 3.5X18...SI PE LANGA ASTA MAI E VORBA SI DE COST..... :scratch: ...DAR N-AM INCOTRO CA NU IMI PLAC DELOC ROTILE ALEA ORIGINALE.......

 

COMENZILE ALEA LE-AM GASIT PE CJ750.NET...LE-AM DAT UN MAIL DAR NU RASPUND......

 

AAA.....SI INCA CEVA POATE PUTETI SA IMI RECOMANDATI UN MECANIC BUN IN BUCURESTI CA INCA NU MA BAG SA UMBLU SINGUR LA MOTOR...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce probleme ai la Dnepr? Pune niste poze cu fierul.

 

Alte jante pe care poti sa le pui, cum sunt cele din poza sunt tot pe 19, de M72 sau de Ural, dar nu cunosc pe nimeni acum sa vanda, daca as cunoaste m-as pricopsi io cu ele...Mai poti sa pui roti noi originale Ural 2007 care sunt cam 400Euro bucata.

 

 

Pentru reglaje carburatie, aprindere, culbutori, mecanica care sa nu ia timp la Dnepr sunt disponibil. Pentru mecanica aprofundata dupa sesiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce probleme ai la Dnepr? Pune niste poze cu fierul.

 

Alte jante pe care poti sa le pui, cum sunt cele din poza sunt tot pe 19, de M72 sau de Ural, dar nu cunosc pe nimeni acum sa vanda, daca as cunoaste m-as pricopsi io cu ele...Mai poti sa pui roti noi originale Ural 2007 care sunt cam 400Euro bucata.

Pentru reglaje carburatie, aprindere, culbutori, mecanica care sa nu ia timp la Dnepr sunt disponibil. Pentru mecanica aprofundata dupa sesiune.

Mai am vre-o 2-3 roti de K 750 si 8 roti de M 72.Toate pe 19".As putea sa ma lipsesc de 2 roti de M 72 dar nu le dau decat la schimb pe 2 roti de Emw,tot pe 19.Pun si poze daca vrea cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se gasesc si cauciucuri pe 19, bani sa fie, cele mai ieftine sint de la maxxis (modelul classic) cu insertie alba (talon alb) astea sint cam 2 milioane bucata, eu mi-am luat avon si le-am pus pe roti de m72 refacute, arata foarte bine :scratch:. astea sint cauciucuri cu profil de strada, mai modern, care cam strica din aerul motocicletei. daca vrei ceva cu adevarat clasic gasesti si asa dar cu preturi de la 250 euro in sus.... eu n-am de unde.

iar de mecanic... bagat-te ca nu e greu, e un motor foarte simplu, daca ai manual, scule si nu esti batut in cap merge treaba.

Editat de bubaq
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM GASIT CAUCIUCURI....230 LEI BUCATA...CAM SCUMP.....CRED CA RAMAN LA ASTEA CLASICE PANA IN IARNA:))..SI APOI MAI VEDEM....

 

ALEKO ....MERCI MULT DE OFERTA.....POATE MAI VORBIM DUPA SESIUNE CA SI EU AM DE DAT LICENTA ACUM...:scratch:

 

se gasesc si cauciucuri pe 19, bani sa fie, cele mai ieftine sint de la maxxis (modelul classic) cu insertie alba (talon alb) astea sint cam 2 milioane bucata, eu mi-am luat avon si le-am pus pe roti de m72 refacute, arata foarte bine :). astea sint cauciucuri cu profil de strada, mai modern, care cam strica din aerul motocicletei. daca vrei ceva cu adevarat clasic gasesti si asa dar cu preturi de la 250 euro in sus.... eu n-am de unde.

iar de mecanic... bagat-te ca nu e greu, e un motor foarte simplu, daca ai manual, scule si nu esti batut in cap merge treaba.

 

 

TRIMITE-MI SI MIE TE ROG O POZA CU ROTILE TALE....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

M-am indragostit de modelul asta de moto si nu ma las pana nu imi fac si eu unul asemanator, asa ca va rog, ajutati-ma.

 

 

Este cu siguranta un motor de care mas indragosti si eu :) .imi plac motoarele boxer si pe cardan si mai ales sunetul pe care il produce.Ce sa spun e intretinut si chiar miar placea sa am unu.Cred k as iesi rar cu el k si mananca mult combustibil. Da c sa facem nu le putem avea pe toate.(din pacate)

Oricum eu iti doresc succes si Asfalt UScat!!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fck...nu trebuie sa mai intru pe forum dimineata pana nu ma trezesc de tot...

am citit in loc de titlu "cel mai frumos ORAL" :lol:

stiu, sunt obsedat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...consum...? Cand iti iei ural,mai ales k ala din poza consumul e ultima grija...Te fura sunetul shi nu mai tii cont :moto: :lol: asfalt uscat

 

 

:) Asa am patito si eu....am fost lasat furat de senzatii si sunete pana am ramas in drum.Oricum...nu ma plang stiu ca nu va fi ultima :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...