Sari la conținut

Cauciucuri cross


Adi P
 Share

Postări Recomandate

Salut!

Dupa tura de duminica, am ajuns la concluzia ca trebuie sa-mi cumpar cauciucuri de cross. Problema este ca nu gasesc de spate pe 17.

Aveti idee de unde se pot cumpara cauciucuri de 21 - fata si 17 - spate? Mitas, nu din alea scumpe (ex. Dunlop spate = 60 euro). Imi trebuie 2 seturi. Imi trebuie ieri. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mitas are pe 17 ENDURO TRAIL profil E-09 care aduc ca profil cu ale de cross dar cu astea poti sa mergi si pe strada.

Sau ENDURO FIM profil EF-05

Sau CROSS profil C-02 dar ca profil sunt mai naspa ca celelalte

Editat de DCSAN20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti pe site la MITAS

 

Eu am C12 si sunt beton, mai bune ca Pirelli-urile cu care a venit moto in original.

 

Vorbeste la Bucuresti direct cu importatorul, firma Chemtraders. Numarul de tel. la informatii. Ei stiu cel mai bine ce au pe stoc si cand vine transportul.

 

EF-05 este Enduro FIM, adica sunt conforme cu normele Federatiei Internationale de Motociclism, care spun ca un cauciuc Enduro trabuie sa fie "street-legal" prin urmare crampoanele nu au voie sa depaseasca 13mm. EF-05 e un cauciuc bun, dar C12 si C10 il bat in teren greu, pentru ca au crampoanele mai mari.

 

Problema la Mitas e ca nu face decat un singur cross pe 17 anume C02, care este mai slab in noroaie. Enduro FIM pe 17 nu fac deloc. Mai ramane E-09, care si ala este mai slabut in noroaie. In aceste conditii eu ti-as recomanda C02.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Dupa tura de duminica, am ajuns la concluzia ca trebuie sa-mi cumpar cauciucuri de cross. Problema este ca nu gasesc de spate pe 17.

Aveti idee de unde se pot cumpara cauciucuri de 21 - fata si 17 - spate? Mitas, nu din alea scumpe (ex. Dunlop spate  = 60 euro). Imi trebuie 2 seturi. Imi trebuie ieri. B)

Mitas pe 21 gasesti in magazinul din Ghencea, mai gasesti enduro pe 18 si cros pe 19

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...