Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

Daaaaaaaaaaaaa :)

11 12 13 iulie la Sighisoara cum va suna? O sa ii anunt si pe cei din Arad si Timisoara.

 

k.............in principiu e ok 11 12 13 iulie , cine se mai inscrie ?

Care e traseul ?

Unde ramanem ?

Cine vine cu pasager si cine nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si pt mine e ok 11-13 iulie

 

poate vin cu pasagera, inca nu stiu...

Editat de pHa_King
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

xx

 

Vom fi un grup al posesorilor de freewind sau vor veni si altii ?

Trebuie sa stabilim traseul si distanta de parcurs in fiecare zi..........trebuie sa luati in calcul faptul ca daca vreti sa mergem in grup, grupul se va deplasa cu viteza celui mai slab.

Astept sugestii............Ura ........ :)

 

Pana acum pt 11-13 iulie

1.Eliza

2.King

3.Alexxx

4.Susagus

 

Altii ?

Editat de susagus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu ma bag si eu in 11-13 iulie :rock:

de la Brasov incerc sa-l aduc si pe celalalt freewindist

 

o sa fie distractie :cheers: :)

 

Pana acum pt 11-13 iulie

1.Eliza

2.King

3.Alexxx

4.Susagus

5.spd1

 

Altii ?

Ce traseu va fi ???????????

Toata lumea sa-si ia o camera pt fata si una pentru spate............mai avem nevoie de o trusa de scule.........si de Asfalt Uscat!!!!!!!........... :(

Editat de susagus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie un traseu misto in zona Sighisoara ? Ma refer la ceva offroad. Propuneti si facem o harta, ceva. Eu as pleca de joi seara, sa innoptez undeva in Brasov si apoi vineri dimineata sa plec mai departe. Susagus, doar noi doi suntem din Bucuresti pana acum, ce zici ?

 

Viteze maxime: localitate 70, afara 120, offroad ... cat ma tine capra :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie un traseu misto in zona Sighisoara ? Ma refer la ceva offroad. Propuneti si facem o harta, ceva. Eu as pleca de joi seara, sa innoptez undeva in Brasov si apoi vineri dimineata sa plec mai departe. Susagus, doar noi doi suntem din Bucuresti pana acum, ce zici ?

 

Viteze maxime: localitate 70, afara 120, offroad ... cat ma tine capra :)

 

sunt oarecum de acord cu vitezele...........cu toate ca merge si un 130 afara si un 78 in localitate, cat sa nu ne ia permisul............:cheers::):rock:

Dar nu pot pleca de joi seara.............oricum mai vorbim despre asta.........Mai important este traseul, trebuie sa gasim un traseu frumos, pana la Targu Mures e un traseu frumos cu multe curbe, splendid...............sa ne ajute cei din Mures, Cluj, Bistrita...........poate stiu ei ceva.................Asteptam sugestii............ :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brasov - Tg Mures este superb ! Pe ruta asta mi-am adus primul motor acasa.

 

Cu vitezele nu prea negociez, la mine sunt MAXIME, peste chiar nu ma simt ok.

 

Diseara ma uit pe harta si ma gandesc la un traseu.

 

Oricum joi nu cred ca pot ..........asa ca o sa ne vedem vineri in Sighisoara.............cum intri in Sighisoara, venind de la Brasov undeva pe partea stanga e un Rompetrol dotat cu terasa................Propun sa ne strangem acolo.............cei care vin din Mures o sa-l gaseasca aproape de iesirea spre Brasov pe partea dreapta............Asteptam sugestii de traseu...........All the best!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As veni si eu dar sa vad cum rezolv si serviciu :( ca eu lucrez doar sambata si duminica si nu situ dak pot sa-mi iau liber ...

oricum pana atunci mai vb si poate mai aduc pe cineva cu mine ... ( are motor)

cu traseu... inca nu m-am gandit dar as putea sa ma uit de unu ... va anunt dak am gasit ceva interesant :cheers: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu o sa fac tot posibilu sa vin de vineri ca am un loc de munca mai atipic.

Am vorbit cu Aradu care si-a confirmat prezenta si azi incerc sa dau si de Timisoara. Vin singura si sunt de acord cu vitezel numai ca o sa ma cam pierdeti pe curbe. Din pacate nici la traseu nu va pot ajuta :( dar avand in vedere ca sunt fetita astept deciziile barbatilor. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu o sa fac tot posibilu sa vin de vineri ca am un loc de munca mai atipic.

Am vorbit cu Aradu care si-a confirmat prezenta si azi incerc sa dau si de Timisoara. Vin singura si sunt de acord cu vitezel numai ca o sa ma cam pierdeti pe curbe. Din pacate nici la traseu nu va pot ajuta :( dar avand in vedere ca sunt fetita astept deciziile barbatilor. :)

 

Cati sunt din Arad si cati din Timisoara.....?......nu-ti face probleme vei merge prima si vei stabili viteza grupului...........All the best!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu voi pleca din Brasov sambata dimineata(vineri nu pot).........sper ca in jur de 12 sa fiu in Sighisoara

In legatura cu traseul pe care il putem face in jurul Sighisoarei, eu propun sa mergem pana la Sovata - sunt vreo 80 de km, se mananca bine si putem face si o baie :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu voi pleca din Brasov sambata dimineata(vineri nu pot).........sper ca in jur de 12 sa fiu in Sighisoara

In legatura cu traseul pe care il putem face in jurul Sighisoarei, eu propun sa mergem pana la Sovata - sunt vreo 80 de km, se mananca bine si putem face si o baie :crack:

 

Nu e cam scurt ?..........80 km.....?.....Am reusit sa-mi pun parbriz...........daca stiam ce presupune nu mai inlocuiam nimic.............a trebuit sa demontez jumatate de carena..........:crack:

Alexx, ai studiat harta..........???.............King, un traseu frumos spre Bistrita ??????????

Eu propun sa mergem pe traseul Tg Mures-Odorheiul Secuiesc-Gheorgheni-Lacul Rosu- Cheile Bicazului-Bicaz-Piatra Neamt si de aici sa gasim o varianta de intoarcere .............Astept pareri..........Ura.... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e cam scurt ?..........80 km.....?.....Am reusit sa-mi pun parbriz...........daca stiam ce presupune nu mai inlocuiam nimic.............a trebuit sa demontez jumatate de carena..........:crack:

Alexx, ai studiat harta..........???.............King, un traseu frumos spre Bistrita ??????????

Eu propun sa mergem pe traseul Tg Mures-Odorheiul Secuiesc-Gheorgheni-Lacul Rosu- Cheile Bicazului-Bicaz-Piatra Neamt si de aici sa gasim o varianta de intoarcere .............Astept pareri..........Ura.... :crack:

 

Deci chiar ma inervezi ! Eu urlu dupa parbriz si tu ... Zi repede de unde l-ai luat si cu cat. :crack:

 

Secundo, mie drumul pana la Sighisoara e un traseu un sine, nu stiu cand mai putem face inca 400-500 km in 2 zile. Am cautat ceva pe harta dar nu am gasit inca vreo varianta offroad. Mai caut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci chiar ma inervezi ! Eu urlu dupa parbriz si tu ... Zi repede de unde l-ai luat si cu cat. :crack:

 

Secundo, mie drumul pana la Sighisoara e un traseu un sine, nu stiu cand mai putem face inca 400-500 km in 2 zile. Am cautat ceva pe harta dar nu am gasit inca vreo varianta offroad. Mai caut.

 

Am luat parbrizul de la un prieten care-l tinea degeaba prin casa............daca mai gasesc unul, te am in vedere...........in al doilea rand.........daca suntem la 10-11 in Sighisoara cu totii mai avem la dispozitie 2 zile si jumatate...........despre traseu off road ma voi descurca eu ......... am un prietem din Mures endurist..........trebuie sa stie ceva.........Mergem pana la Sapanta daca vreti............:crack::):crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi iau parbriz, merg si pana la Sighetu Marmatiei ! :crack:

 

Stai ca nu inteleg, de la 10-11 (sambata) cum mai avem 2 zile jumate ? Ca cei mai multi ajung sambata in Sighisoara.

 

Sa inteleg ca ne vedem sambata la Sighisoara...........?

Ma innebunesti cu parbrizul...............eu nu vad nici o diferenta.............sincer..............:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, eu incerc sa ajung vineri, am spus ca plec joi seara. Dar nu stiu cine mai ajunge vineri acolo ?

 

Pai ai mers cu ea afara de cand l-ai pus ? La 110-120 ? Ce model este ? (cu cat e mai mare decat cel standard ?)

 

Este si mai lat si mai inalt.............cred ca e mai inalt cu aproximativ 5 cm dar e mai lat.............am cam 50 km cu el la 130-140 km/h si nu am vazut o mare diferanta...........sper sa mai gasesc unul ca sa-ti treaca de parbriz.........Al meu cred ca e un Mra dar nu stiu dimensiunile..............:crack::):crack:

 

Pt ceilalti:

Va rog sa spuneti cine ajunge vineri la Sighisoara ?

 

 

Alexxxxxxxxx, am aflat ca omul asta /index.php?showtopic=217311&mode=linearplus aduce parbrize MRA pentru orice tip de motocicleta..................Vorbeste cu el..........:crack:

Editat de susagus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super, mersi mult de link. Acum, din site-ul MRA (link aici) am aflat ca pt Freewind au un parbriz touring mai inalt decat cel standard cu 7,5 cm (mi se pare cam putin).

 

King, am o rugaminte mare la tine. Poti te rog masura parbrizul tau (am inteles ca e Givi) ? PLS !!! :crack:

Ca sunt pe la acelasi pret.

 

Susagus, daca sunt doar 7 cm e normal sa nu se simta mare lucru.

 

Uite aici ce are Givi: link (inaltime 39,8 cm) deci mai mare cu 11,8 cm decat cel standard.

E ca sunt cam nebun ? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super, mersi mult de link. Acum, din site-ul MRA (link aici) am aflat ca pt Freewind au un parbriz touring mai inalt decat cel standard cu 7,5 cm (mi se pare cam putin).

 

King, am o rugaminte mare la tine. Poti te rog masura parbrizul tau (am inteles ca e Givi) ? PLS !!! :crack:

Ca sunt pe la acelasi pret.

 

Susagus, daca sunt doar 7 cm e normal sa nu se simta mare lucru.

 

Uite aici ce are Givi: link (inaltime 39,8 cm) deci mai mare cu 11,8 cm decat cel standard.

E ca sunt cam nebun ? :crack:

 

k.......incerc sa vad cine aduce Givi, poate gasim pe cineva............:crack::):agree:

Pai eu nu mai inteleg nimic, tu pleci joi, eu plec vineri si restul vin sambata..................Ce e asta ?

In cazul asta eu renunt......................All the best!

 

 

k.......incerc sa vad cine aduce Givi, poate gasim pe cineva............:lol::):lol:

Pai eu nu mai inteleg nimic, tu pleci joi, eu plec vineri si restul vin sambata..................Ce e asta ?

In cazul asta eu renunt......................All the best!

 

Alexxxxxxx, am luat legatura cu unii din Cluj care aduc parbrize la comanda...........parerea unanima este ca MRA, rupe mult mai bine aerul decat Givi chiar daca este mai putin inalt.........astept o oferta de preturi de la ei si vedem ce putem rezolva...........Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce e aia sa renunti ? :crack: Plecam amandoi vineri, numai spune daca iti poti lua liber ca sa putem sa plecam de dimineata.

 

Am stat azi noapte pana la 2 sa citesc pe forumul nemtesc de XF pareri despre MRA si Givi, se pare ca foarte importanta este si inaltimea pilotului. Dar MRA este insa mai lat, intr-adevar, s-ar putea sa "sparga" mai bine aerul. Mi-e doar sa nu ma trezesc ca-mi vine tot vajul direct in casca cu MRA-ul. Ca am asa o casca "silentioasa" ... :crack:

 

Alexxxxxxx, am luat legatura cu unii din Cluj care aduc parbrize la comanda...........parerea unanima este ca MRA, rupe mult mai bine aerul decat Givi chiar daca este mai putin inalt.........astept o oferta de preturi de la ei si vedem ce putem rezolva...........Toate cele bune!

 

 

Thanks ! :crack: Al tau cred ca e tot MRA. Eu am gasit doar 3: MRA, Givi si Puig.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...