Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

Conu' Alexxx, Sanatate Maxima. Sper ca ti-a placut porcaiala prin noroi, e tare si pe 4 roti. Mai nasol e azi, ma dor locuri in care nu credeam ca poate exista durere.

 

Multam inca o data de ajutor la ridicat iapa din musetel, ca sa inteleaga si ceilalti ieri mi-am luat botezul... nu mai sunt motociclist care urmeaza sa cada. :D Am descoperit si de la ce am luat a doua tranta, mi se inmuiau genunchii cand am ajuns acasa si am avut surpriza sa ma impiedic si indoors.

 

Site-ul cu pricina este www.fc-moto.de .

 

Are si varianta in engleza pentru cei certati cu Germana (like me) si costurile de livrare sunt minore. Au avantajul ca poti aduce mai multe lucruri o data si pretul ramane la fel. Pe intrebate la producator la Schubert, Caberg, Shoei, Dainese masurile sunt aceleasi cu cele care se exporta la noi. La restul nu am mai trimis mailuri ca deja le cumparasem. (am avut surpriza cu un site spaniol sa aiba masuri US, si nu se pupau). Avantaj este ca se pot proba la United (Schubert spre ex.) si se pot comanda, vin de obicei intr-o sapt, plata ramburs, no credit card needed.

 

 

Spor la treaba celor care lucra azi, spor la friuinduit celor care sunt in concediu.

 

 

P.S. tocmai am dat o privire si nu mai au spuper mega reducerea la S1, dar tot e redus de la 499 la 299. la United era acu doua sapt ceva la 450-470

 

 

Domne, sa traiesti, tranta a fost una lejera, as putea spune. Si oricum, mai bine cazi in musetel decat printre masini.

Multam pentru site, dupa ce am intrat mi-am amintit ca de fapt il stiu .. :D dar la etatea mea am inceput sa uit cam multe .. :P

S1 din pacate mai au doar XS. Spun asta pentru ca doar atat pot selecta in momentul in care vreau sa trimit comanda de pe site. Pt mai multa siguranta voi da si un mail.

 

Iar cu tractorasele e super distractie, abia mi s-a deschis apetitu ... :jump:

 

... Eliza in schimb l-a luat pe al ei la 1200 euroi, cel putin asa zice :P si e mai nou ca al meu si cu mai putini km...

 

 

1200 ??? :jump: :jump:

 

Dupa cate beri ti-a zis suma asta ? :ok:

 

Revin insa cu marea intalnire:

 

11-12-13 IULIE la Sighisoara si imprejurimi, maestrul Susagus va veni in curand cu cateva oferte de offroad si cazare ... nu dati inapoi ca deja mi-am luat liber si va jur ca daca nu mergeti va caut pe fiecare si ... :jump:

 

:jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sal tuturor.

Luni, 30 jun, probabil ca-mi voi cumara si io un FreeWind.

Am insa nevoie de niste pareri de la voi.

Motoru-i din 2003, are 32000 km si costa 2100 eur. Mi se pare cam ieftina.

Din fotografii, pare ok, insa stim cu totii ca alta poate fi realitatea. Am vazut doar ca-i lipseste aparatoarea roata spate.

Vanzatorul mi-a mai spus prin telefon, ca mai trebuie schimbat kit-ul de lant; din ce-am citit p'aici costa cam 130 euro., si mi-a garantat ca are uleiul si filtrul schimbate (oricum, pt linistea mea le voi schimba personal).

In afara de aparatorile pt maini nu mai are nimic extra pus pe ea.

Ce parere aveti de pret? E chiar asa mic cum mi se pare si mie? E vreo pacaleala ?

Din pacate io-s din CT, iar motoru-i la AR. Si nu cred c-ati vrea sa fiti in locul meu si sa constatati ca ati facut degeaba 900km * 2.

Pls help.

 

sal !

Al meu e din 2002 si a fost 2850eur. Pretul e mic intr-adevar...cere mai multe poze cu rezolutie mare si eventual pune le aici sa ne dam cu parerea.

Poate omul vrea sa se scape repede de el...Freewindurile sunt rare si nu prea cautate....

 

numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al meu e din '98, si la 29240 km l-am luat cu 2250 euroi... Eliza in schimb l-a luat pe al ei la 1200 euroi, cel putin asa zice :jump: si e mai nou ca al meu si cu mai putini km...

 

oricum, merita...

 

Da e adevarat l-am luat cu 1250 euro motor din 2001 si 11000 de kilometri dar avantajul meu a fost ca m-am dus personal dupa el in Italia si la pretul de pe contract se adauga transportu si inmatriculatu. In rest ce sa spun il iubesc mult si in 3 luni am facut 5500 km, am cazut de 5 ori si duminica ne-am plimbat pa vale Ariesului prin 4 judete 450 km. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domne, sa traiesti, tranta a fost una lejera, as putea spune. Si oricum, mai bine cazi in musetel decat printre masini.

Multam pentru site, dupa ce am intrat mi-am amintit ca de fapt il stiu .. :D dar la etatea mea am inceput sa uit cam multe .. :P

S1 din pacate mai au doar XS. Spun asta pentru ca doar atat pot selecta in momentul in care vreau sa trimit comanda de pe site. Pt mai multa siguranta voi da si un mail.

 

Iar cu tractorasele e super distractie, abia mi s-a deschis apetitu ... :jump:

 

 

 

 

1200 ??? :jump: :D

 

Dupa cate beri ti-a zis suma asta ? :ok:

 

Revin insa cu marea intalnire:

 

11-12-13 IULIE la Sighisoara si imprejurimi, maestrul Susagus va veni in curand cu cateva oferte de offroad si cazare ... nu dati inapoi ca deja mi-am luat liber si va jur ca daca nu mergeti va caut pe fiecare si ... :jump:

 

:jump:

 

Salutare tuturor,

Pe data de 11 iulie pana la ORA 12 va asteptam in Rompetrolul din Sighisoara.De acolo mergem in Targu Mures unde prietenul Sebi (endurist local si prieten bun) ne va prezenta mai multe oferte de cazare si trasee offfff . Avand in vedere ca nu avem prea mult timp la dispozitie ar fi bine ca vineri la ora 12 sa fie toata lumea la locul de intalnire.Sper sa veniti cat mai multi...........Va rog sa confirmati prezenta in zilele urmatoare.URRRRRRAAAAAAAAA :jump:

Editat de susagus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa fac tot posibilul sa ajung intrebarea e sa iau sau nu cortul cu mine? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa fac tot posibilul sa ajung intrebarea e sa iau sau nu cortul cu mine? :P

 

Nu acceptam asemenea confirmari cu grad mare de risc..........:jump::):jump::):jump::)

Reformuleaza cam asa............ in data de 11 iulie la orele 12 voi fi pe terasa Rompetrolului din Sighisoara..........Mult mai bine......... :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tulai Doamne, de cand am devenit noi organizatori ? :P

Taiem si bilete ? :jump:

 

Hei, voi, enduristilor

 

Lucrurile stau cam asa:

Vineri la pranz ne vedem in Sighisoara, plecam la Tg Mures unde avem mai multe variante de cazare, de la vila cu piscina la pret de 80 ron/noapte la campare in spatele casei lui Sebi gratis...........:jump::):jump:

Trasee de endoro de la forestier pana la hard enduro sunt pe langa Tg Mures cate vreti............Astept confirmarile si propunerile celor care vor participa...........All the best!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci alexxx.

Mi-ai confirmat ceea ce banuiam.

Oricum, n-o sa scapati de mine, ca acum am pus ochii pe unul din BUC. E mai simplu si mai ieftin drumul de la CT la BUC comparativ cu cel catre AR.

Daca nu-mi place o sa pierd 30 L motorina si 6 ore de drum.

Sper ca maine sa se realizeze "jonctiunea".

 

PS . Cric pe mijloc trebuie cumparat sau se poate confectiona?

 

Am fost Duminica in BUC dupa motor.

L-am vazut, l-am incalecat, arata ca in poze (nici mai bine nici mai rau). Aveam si banii la mine. Ce mai ; vroiam sa-l cumpar.

Dupa ce am pierdut o zi in BUC, in care vanzatorul ma tot amana " ca stai putin ca am un examen si facem actele dupa ora 13.00", dupa ora 13. n-a mai raspuns la telefon, am mai asteptat pana la 16.00 si apoi m-am intors plin de nervi si oboseala acasa in CT.

Azi m-am enervat si mai tare. Acelasi motor, "B-71-EMU", este la vanzare tot pe net cu 2500 euro. Adica mai scump cu 300 de euro fata de pretul initial cu care ne inteleseseram.

Daca tot e prost (vanzatoru)si nu stie cat vrea pe motor, mai este si nesimtit si ma pune pe drumuri, si-si bate joc de timpul si banii mei.

Nu stiu de ce v-am spus si voua. Poate sa ma descarc...... poate imi dati voi solutii sa-l pedepsesc..... vreau razbunare......

Editat de ysofix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost Duminica in BUC dupa motor.

L-am vazut, l-am incalecat, arata ca in poze (nici mai bine nici mai rau). Aveam si banii la mine. Ce mai ; vroiam sa-l cumpar.

Dupa ce am pierdut o zi in BUC, in care vanzatorul ma tot amana " ca stai putin ca am un examen si facem actele dupa ora 13.00", dupa ora 13. n-a mai raspuns la telefon, am mai asteptat pana la 16.00 si apoi m-am intors plin de nervi si oboseala acasa in CT.

Azi m-am enervat si mai tare. Acelasi motor, "B-71-EMU", este la vanzare tot pe net cu 2500 euro. Adica mai scump cu 300 de euro fata de pretul initial cu care ne inteleseseram.

Daca tot e prost (vanzatoru)si nu stie cat vrea pe motor, mai este si nesimtit si ma pune pe drumuri, si-si bate joc de timpul si banii mei.

Nu stiu de ce v-am spus si voua. Poate sa ma descarc...... poate imi dati voi solutii sa-l pedepsesc..... vreau razbunare......

 

Nu cred ca e nevoie sa te razbuni, asta e, mai sunt si oameni de rea credinta incearca sa gasesti un alt Freewind.................Mult succes !!!!!!!

 

Am fost Duminica in BUC dupa motor.

L-am vazut, l-am incalecat, arata ca in poze (nici mai bine nici mai rau). Aveam si banii la mine. Ce mai ; vroiam sa-l cumpar.

Dupa ce am pierdut o zi in BUC, in care vanzatorul ma tot amana " ca stai putin ca am un examen si facem actele dupa ora 13.00", dupa ora 13. n-a mai raspuns la telefon, am mai asteptat pana la 16.00 si apoi m-am intors plin de nervi si oboseala acasa in CT.

Azi m-am enervat si mai tare. Acelasi motor, "B-71-EMU", este la vanzare tot pe net cu 2500 euro. Adica mai scump cu 300 de euro fata de pretul initial cu care ne inteleseseram.

Daca tot e prost (vanzatoru)si nu stie cat vrea pe motor, mai este si nesimtit si ma pune pe drumuri, si-si bate joc de timpul si banii mei.

Nu stiu de ce v-am spus si voua. Poate sa ma descarc...... poate imi dati voi solutii sa-l pedepsesc..... vreau razbunare......

 

Daca vrei si un alt tip de motor, am un prieten in Targu Mures care vrea sa vanda o Yamaha Diversion.Am vazut motorul , stare perfecta, omul nu se ocupa cu vanzarea de motociclele si e de toata isprava, pretul motocicletei este unul mai mult decat rezonabil si omul garanteaza pentru motocicleta.Daca esti interesat te rog sa ma anunti si te voi pune in legatura cu el.

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost Duminica in BUC dupa motor.

L-am vazut, l-am incalecat, arata ca in poze (nici mai bine nici mai rau). Aveam si banii la mine. Ce mai ; vroiam sa-l cumpar.

Dupa ce am pierdut o zi in BUC, in care vanzatorul ma tot amana " ca stai putin ca am un examen si facem actele dupa ora 13.00", dupa ora 13. n-a mai raspuns la telefon, am mai asteptat pana la 16.00 si apoi m-am intors plin de nervi si oboseala acasa in CT.

Azi m-am enervat si mai tare. Acelasi motor, "B-71-EMU", este la vanzare tot pe net cu 2500 euro. Adica mai scump cu 300 de euro fata de pretul initial cu care ne inteleseseram.

Daca tot e prost (vanzatoru)si nu stie cat vrea pe motor, mai este si nesimtit si ma pune pe drumuri, si-si bate joc de timpul si banii mei.

Nu stiu de ce v-am spus si voua. Poate sa ma descarc...... poate imi dati voi solutii sa-l pedepsesc..... vreau razbunare......

 

Foarte urat ! ... :bigstar: nu se face asa ceva ...

 

mine!

am reusit in sfarsit sa uploadez niste poze.

 

 

Sa-l stapanesti sanatos ! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OAMENI BUNI ! SUNTEM PE DATA DE 3 IULIE 2008 ... DE MAINE INTR-O SAPTAMANA AVEM MAREA INTALNIRE ! HAIDETI SA CONFIRMAM CINE MERGE LA SIGHISOARA ...

 

1. SUSAGUS

2. ALEXXX

3 ...

 

Alex,

Exact asa arata si parbrizul meu. Jar, este un MRA de turing ?

 

 

Nu, mie imi pare a fi PUIG, ceea ce caut si eu. Pare cel mai misto ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu din pacate am o nunta sambata viitoare de la cere nu pot lipsi si de care am uitat cu desavarsire, pot ajunge doar duminica dimineata in Sighisoara si eventual ne intoarcem impreuna pana la Brasov :crack:

 

apropo, vine cineva la concert la ROMEXPO maine seara? .......la Cypress Hill ? :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OAMENI BUNI ! SUNTEM PE DATA DE 3 IULIE 2008 ... DE MAINE INTR-O SAPTAMANA AVEM MAREA INTALNIRE ! HAIDETI SA CONFIRMAM CINE MERGE LA SIGHISOARA ...

 

1. SUSAGUS

2. ALEXXX

3 ...

 

 

 

 

Nu, mie imi pare a fi PUIG, ceea ce caut si eu. Pare cel mai misto ...

 

Din pacate nu o sa pot veni ...:bigstar: eventual duminica daca mai sunteti prin zona ( jud mures ... sau prin apropiere)

o intrebare... cine vrea sa vina de luni pana joi sau vineri cu noi ( eu si inca 2 prieteni cu motoarele) pe un traseu .. tg mures-transfagarasan-bucuresti-constanta-brasov-mures?

si pt ce-i din Buc. ne-am putea intalni marti prin bucuresti , atunci o sa ajung pe acolo si eventual sa ne scoateti din Buc :crack:

numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu o sa pot veni ...:bigstar: eventual duminica daca mai sunteti prin zona ( jud mures ... sau prin apropiere)

o intrebare... cine vrea sa vina de luni pana joi sau vineri cu noi ( eu si inca 2 prieteni cu motoarele) pe un traseu .. tg mures-transfagarasan-bucuresti-constanta-brasov-mures?

si pt ce-i din Buc. ne-am putea intalni marti prin bucuresti , atunci o sa ajung pe acolo si eventual sa ne scoateti din Buc :blbl:

numai bine!

 

Va scoatem cu toata placerea .......... numai sa iesiti marti seara din Bucuresti..............:crack::):laugh::)

Alexxxxxxxx, crezi ca putem ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mine!

am reusit in sfarsit sa uploadez niste poze.

 

Foarte frumos sa il stapanesti sanatos si sa te bucuri de el.

Pai no mai baieti si eu sunt ocupata in perioada respectiva da vin ma si daca e sa fug de la lucru ca nu e nimic mai important decat motociclismul si apoi eu sunt ca si motoru meu "libera ca vantu" si nu ma tine nimic departe. O sa imi pun cortu in spate si o sa vin chiar de e sa fim numai doi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos sa il stapanesti sanatos si sa te bucuri de el.

Pai no mai baieti si eu sunt ocupata in perioada respectiva da vin ma si daca e sa fug de la lucru ca nu e nimic mai important decat motociclismul si apoi eu sunt ca si motoru meu "libera ca vantu" si nu ma tine nimic departe. O sa imi pun cortu in spate si o sa vin chiar de e sa fim numai doi.

 

Eliza, suntem cel putin 3......................Vii singura ?

Sa-ti iei cortul ca ai unde sa-l pui..................Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu vin singura ci cu Serghei (motorul meu) ca nu detin prieten, iubit sau cum i se mai spune acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai facem cunostinta lui Serghei al tau cu Suzy a mea :crack:

 

 

 

:laugh: se complica lucrurile.........Serghei, Suza, love..............

 

 

Pai nu vin singura ci cu Serghei (motorul meu) ca nu detin prieten, iubit sau cum i se mai spune acum.

 

Cand am intrebat daca vii singura nu intrebam daca vii cu iubitul ci daca vii cu alti prieteni motociclisti..............Oricum, tare numele motorului.......... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu acceptam asemenea confirmari cu grad mare de risc..........:lol::):laugh::):P:)

Reformuleaza cam asa............ in data de 11 iulie la orele 12 voi fi pe terasa Rompetrolului din Sighisoara..........Mult mai bine......... :kiss:

 

OK n data de 11 iulie la orele 12 voi fi pe terasa Rompetrolului din Sighisoara :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...