Sari la conținut

Dilema...


andrew
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

 

Mai nou m-am hotarat si eu sa-mi iau un scuter (FARA PERMIS - 50cc), insa nu ma pot hotari intre 4 modele:

1. YAMAHA Aerox 2007 (2373 euro)

2. PEUGEOT JET FORCE RCup (aprox 3000 euro)

3. PEUGEOT SpeedFight 2 (aprox 2500 euro)

4. KYMCO Grand Dink 50 (2290 euro)

 

ce vreau sa stiu:

- raportul calitate/pret

- cat de usor gasesc/se aduc in tara piese de schimb pt ele

- fiabilitate

- confort (de ex m-am simtit super pe Kymco)

 

P.S. Precizez ca nu ma intereseaza pretul, chiar daca, sincer, nu ma dau banii afara din casa. Totusi, daca unu dintre acestea 4 merita cu prisosinta, platesc pretul, no problem. Rugamintea mea este sa va referiti numai la aceste 4 modele, fiindca altfel imi complic existenta mai mult decat este cazul si, in acelasi timp, vreau sa "aud" pareri de la oameni oarecum avizati, care chiar stiu ce e cu jucarelele astea. :D

 

Multzam frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din lista pe care ai scris-o tu aeroxul si speedfight 2 ti le recomand.. mai sunt si alte scutere bune...intereseaza-te despre Aprilia SR 50, Piaggio NRG etc etc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din lista aia a ta + ce au mai propus tinerii astia p`aicea iti zic asa : poti alege aerox daca vrei sa te distrezi cu el , e un scuter usor cu care poti face multe trick-uri si pe care il poti "tuna" relativ usor , iar daca vrei un scuter confortabil,mare,stabil,FRUMOS si ai si dorinte "sportive" (curbe,circuite nebune si alte dastea) alege jetforce ... nu se compara niciun scuter la stabilitate in general si pe curbe cu jetforceu , in schimb este mai greu ca restu (lucru care poate fi simtit cica la demaraj ...eu unu nu l-am simtit cand m-am "tras" cu alte scutere ...(tare asta cu trasu la scutere :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...