Sari la conținut

VINERI: AMERICAN CHOPPER !


RENEGADE
 Share

Postări Recomandate

Am scris cam tot in titlu B) Dupa aceea mai vedem ce si cum! Vizionare placuta si nu cumva sa uitati! Ah, este pentru cei din Romanica. Orele difera de la fus la fus! Calculati si voi. Bafta!

 

ps: deci, vineri, azi adica, la 24.00 sau 00.00 (la miezul noptii) pe Discovery, American Choppers cu Orange County Choppers, fam. Teutul!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amu' te-ai trezit ? e de vreo cateva luni. Acum au mai schimbat si ei telenovela, au adus-o pe blonda aia de raspunde la telefoane, pe tipul blond l-au mai bagat si ei in seama  B)

E na, ce blonda?

Nu m-am mai uita la TV de mult...

Tipul blond e fratele lu' tinichigiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, stiu povestea ca urmaresc si eu telenovela asta (zic "telenovela" pentru ca prea au dat-o in diverse, cu certurile dintre ei, cu ce mai face ala, ce simte ala pentru celalalt - parca prea s-au indepartat de subiect, adica motoarele).

 

Tipul blond stiu ca-i fratele, pana acum raspundea la telefoane si dadea cu matura; acum l-au promovat la munca de sus, in sensul ca i s-a "dat voie" sa-si construiasca un motor cum vroia el (Blues Bike), la care evident c-a iesit cu scandal: tata Teutul zicea "pune rezervorul ala", frate-sau zicea "nu pune-l p-asta ca e mai misto", si cei doi se luau evident pentru a nustiucata oara la cearta :what:

 

Asadar, blondul e in echipa tehnica si blonda raspunde la telefoane B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Blonde si blonzi! What the fu..ck? Da la motoare nu va uitati?

Mishto scula asta Snap-on! Ce idei super mai ales la roti, ghidon si transmisia. E super motocicleta. Cred ca costa o avere. E genial Paul jr. Dar taica-su parca are arici in poponeata! Se leaga de toate amanuntele de parca aia numai la asta se gindesc. Trebe si curatenie in atelier dar asta de cite ori vine numai asta zice?

Imi place ce aparate au pentru sudura. Sunt cu plasma, nu? Unde se poate gasi asa ceva? Sunt si la noi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

renegade am o intrebare....chestiile date pe discovery le ai cumva pe cd sau dvd

daca le ai si ai putea sa mi le trimiti si mie aici in barcelona....platesc dublu numai sa mi le trimiti...dami un raspuns daca se poate

mersi mult roby B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

renegade am o intrebare....chestiile date pe discovery le ai cumva pe cd sau dvd

daca le ai si ai putea sa mi le trimiti si mie aici in barcelona....platesc dublu numai sa mi le trimiti...dami un raspuns daca se poate

    mersi mult roby B)

Nu le am dar de ce nu urmaresti ca Discovery e si la voi doar ca e cu ceva mai devreme, cred ca ora 22.00. Reluarea este simbata dimineata la 09.00 bora Bucurestiului. Am incercat sa le caut la cineva dar nu le-am gasit. Te tin la curent daca apare ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana asta m-a enervat mai tare ca oricand samanta de scandal pe care o tot uda Paul sr. si Paul jr. ... este foarte obositoare. Ideea de chopper care sa includa piesele fabricate Snap-on a fost chiar mishto. Totusi, nu prea m-a incantat ideea de rosu cu alb... parca era jucarie... Janta pe care au pus-o pe spate m-a topit complet... B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am vazut emisiunea, care-i treaba cu piesele astea Snap-On ?

 

In ce priveste jantele, intr-una din emisiunile vechi (cand au facut Black Widow) au aratat cum se fabrica una... vine discul plin din aliaj, invelit frumos, si este taiat de o masina cu comanda numerica. Iese bijuterie, nu alta B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chopperul fusese comandat de o firma care fabrica scule de diverse tipuri... Chei fixe, inelare, imbusuri.. ma rog, imagineaza-ti toate felurile de scule pe care le-ai putea folosi. :laugh: Snap-On era chiar numele firmei (sau m-am sclerozat eu?.. B) ). Mi s-au parut originale doua idei. Una - cea a jentilor, a doua - prinderea ghidonului. Le merge mintea, fir-ar sa fie... Da' - intre noi fie vorba - au si cu ce.. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cadrul si motorul au fost comandate. Asa cum le stim... Nimic deosebit (astia au contract cu 2 firme, daca am inteles eu bine). Pe cadru, jante, handle-bar si celelalte au fost sudate (argon, presupun), prinse, you-name-it, diverse chei. Chiar si handle-bar-ul a fost facut dintr-o tzava cu profil hexagonal... O minunatie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu aproape toate episoadele TV-Rip (720 X 576), calitatea semnalului bunicica (atata cata imi da Astralu pe tzava de cablu) codate Xvid daca nu ma insel. In afara de primele doua (Jet Bike si Biketoberfest) le am full. 1 cd / episod. Pana acum am strans 15 (cred).

 

Care le vrea, vedem cum ne intalnim, imi dati blankuri si vi le parlesc in cateva zile. Mai am pe un miniDV Mania motocicletelor cu tipul ala de e stranepotul lui Jesse James. Inca nu am bagat-o in compizder pt prelucrare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu aproape toate episoadele TV-Rip (720 X 576), calitatea semnalului bunicica (atata cata imi da Astralu pe tzava de cablu) codate Xvid daca nu ma insel.  In afara de primele doua (Jet Bike si Biketoberfest) le am full. 1 cd / episod. Pana acum am strans 15 (cred).

 

Care le vrea, vedem cum ne intalnim, imi dati blankuri si vi le parlesc in cateva zile. Mai am pe un miniDV Mania motocicletelor cu tipul ala de e stranepotul lui Jesse James. Inca nu am bagat-o in compizder pt prelucrare.

Daca vin miercuri la Arc aduc cu mine 15 blancuri pentru ars.OK?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Renegade, din pacate nu am tangentza cu Arcul. Nu mai vorbesc ca am probleme la electrica la Simson si nu am lumini B) deci seara is out of question.

Ne putem vedea oriunde in oras pana la ora 18:00 ca plec la antrenamente pe urma. Numai sa nu le vrei de pe o zi pe alta, ca are si Plextorul asta o varsta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....fratolir!...am lucrat in tv-cinema .e.tc....totul e REGIZAT.....scandalele, crizele lu al batran...in spatele lor sunt o gramada de sponsori, multi multi bani....la americani prinde f bine...ca sunt cam pampalai...e adevarat!...ce fac ei e frumos...dar mai sunt o gramada prin SUA care au firme de genul asta....si nu fuck atata circ....totul este pentru

 

.....si la bugetul pe care-l au...e si normal. daca-r fii abi, si la noi s-ar putea face!.." nimik nu e nou sub soare"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io nu cred ca e vreunul care sa nu isi dea seama de circul inerent din showul asta.

Dar in acelasi timp nu cred ca e vreun fan al telenovelelor care sa se uite la cearta alora. Ne uitam la ce piese scot aia.

 

La cat se cearta aia si cum se arata de incapatanati, iesea de mult pancratziu pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...