Sari la conținut

Accidente Cu Scooteru


*adytza*
 Share

Postări Recomandate

Lucky :wave:

Si eu faceam cerculetze si mi-a scapat scooteru,pagume mici,oglinda zgariata(p dreapta),zgariat p langa toba(tot dreapta)si in zona und s tin picioarele....cand l-a vazut tata a zis k l-am zgariat,nu s-a gandit k am cazut :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 508
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Un bun prieten de al meu a facut accident cu scuteru merge cu vreo 50 si un idiot cu o dacie s-a bagat pe contrasens sa taie curba ca a zis k e la raliu si a intrat in prietenu meu care a zburat putin si a aterizat zgarianduse foarte serios(abdomen, genunchi, tot bratul drept si antebratul stang)> Prostu cu dacia s-a oprit l-a vazut p asta k e viu, s-a suit in masina si a plecat durandu-l fix in cot d asta :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica,iar pt sofer :wave: :lol: :lol: :lol:

 

de ce totul se rezuma la " :cheers: " ? Gandeste-te ca atunci cand "am depasit o masina am depasit si a 2a si a 3a", masina care a facut dreapta nu se astepta ca un pusti teribilist sa ii apara pe partea stanga care venea cu viteza si a depasit 2 masini. Atentie mare ca nu sunteti singuri pe sosea.

 

 

apropo... se scrie fa-o si nu fao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce totul se rezuma la " :wave: " ? Gandeste-te ca atunci cand "am depasit o masina am depasit si a 2a si a 3a", masina care a facut dreapta nu se astepta ca un pusti teribilist sa ii apara pe partea stanga care venea cu viteza si a depasit 2 masini. Atentie mare ca nu sunteti singuri pe sosea.

apropo... se scrie fa-o si nu fao

Reply kre l-am dat cu :lol: era pt ala d deasupra nu pt cel kre a facut multe accidente,pala l-ai citit???sa vezi c s intampla? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am cazut inca niciodata, nici nu imi doresc. Mi s-ar rupe sufletul de scuter si de abia apoi o mana sau ceva... SUnt insa sigur ca la multe din accidente suntem de vina noi scuteristii. Din fericire am condus foarte mult in italia si franta, pe coasta de azur... ma refer ca am condus masina. E acolo sunt la fel de multe scutere ca si masinile. SOFERII NU NE OBSERVA!!! Si asta nu pentru ca nu vor! Eu ma uitam fest in oglinzi... si dracu stie de unde tot apareau. Numa ii vedeam cum trec ba pe dreapta ba pe stanga pe langa mine si se bagau direct in fata. Si asta nu la stop in coloana ci peste tot. Poate ca soferii de acolo sunt mai obijnuiti de cat cei de aici.

 

Ca sfat:

 

Hai sa gandim noi si pentru soferii de masini!

Exemplu:

Adica sa avem grija si sa avem in gand ce viraj ar putea sa faca si cum. Sa te intrebi mereu daca iti vede semnalizarea la stop.. daca nu mai du-te 2 m mai in fata.

 

Daca te lasa sa treci printr-o intersectie, desi aveai prioritate mulumeste-i din cap sau cu mana. Multi dintre ei cred ca strada e a lor si te lasa poate din obligatie. Iar cel ce e constient ca trebuie sa te lase si te lasa. ca asa e moral si etic in fond, se va simti bine daca ii multumesti. Si uite asa ii educam noi pe ei. Nu e greu! :lol:

Daca suntem noi disciplinati si ii respectam, cu timpul vor deveni si ei si vor invatza sa ne respecte. Doar suntem impreuna parteneri in trafic. Poate e mai greu de pus aceste idei in practica in unele orase.. stiu si eu Bucuresti de exemplu. Stiu ca acolo de iadul pe strazi.. poate mai sunt si alte orase in aceeasi situatie. In Cluj de exemplu, desi e haos mare, nu mi s-ar parea foarte greu. Mai ales ca am intalnit soferi foarte cumsecade si atenti.

 

Asfalt uscat si fara evenimente! :wave: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wave:

 

Dar despre aia care stau la coltzu intersectiei pe un drum fara prioritate se uita la tine si apoi intra in intersectie fara pic de obraz ... pe primu care il prind ca mai face asta dau drumu la scuter direct in masina lui si ii cer 2000 euro ... aia ma enerveaza pe mine ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu Bogdan! Mai ales ca io sunt si costica patitu'! Blondele astea... Da sa schimbe banda, nici nu semnalizeaza, nici nu se asigura si buf imi f**e una de am mana in ghips, imi sparge prag si oglinzi la scuter si apoi incepe sa planga! Rezolvam cumva cu 3 bulioane k sa nu mergem la politie (mie mi-a convenit) carnet n-am, numar nici atat cat despre revizia R.A.R. nu mai zic! N3cks are totusi dreptate! Ca multi soferi cu un simplu salut de mana echivalentul uni "mersi" ii mai schimbi, se mai autocorijeaza! post-20825-1184165962_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wave:

 

Dar despre aia care stau la coltzu intersectiei pe un drum fara prioritate se uita la tine si apoi intra in intersectie fara pic de obraz ... pe primu care il prind ca mai face asta dau drumu la scuter direct in masina lui si ii cer 2000 euro ... aia ma enerveaza pe mine ..

 

 

Te inteleg. Dar reactie gresita.. eventual daca vrei alt scuter :lol: Sau asa vrei tu sa ii educi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau alt scuter ... si pe asta in continuare si sa se invetze minte pe data viitoare sigur da prioritate la toti care is pe 2 roti :lol:) si la bicicleta :lol:

 

 

Poi atunci pe ala sa il inatlnesc si eu, ca il salut dupa ce ma lasa sa trec si dupa ce iti da tie un scuter nou. :lol:

 

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
:cheers: ...eu iar am cazut!....dar de data asta am avut noroc ca am polizato si pe partea cealalta.....spun ca am avut noroc pentru ca umarul drept nu este complet vindecat......si acum sunt cu amandoi in pioneze!.....plus cot sold si genunchi exact ca data trecuta......asa ca iar urmeaza o mica pauza de scuter :o
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: ...eu iar am cazut!....dar de data asta am avut noroc ca am polizato si pe partea cealalta.....spun ca am avut noroc pentru ca umarul drept nu este complet vindecat......si acum sunt cu amandoi in pioneze!.....plus cot sold si genunchi exact ca data trecuta......asa ca iar urmeaza o mica pauza de scuter :o

Naspa frate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: ...eu iar am cazut!....dar de data asta am avut noroc ca am polizato si pe partea cealalta.....spun ca am avut noroc pentru ca umarul drept nu este complet vindecat......si acum sunt cu amandoi in pioneze!.....plus cot sold si genunchi exact ca data trecuta......asa ca iar urmeaza o mica pauza de scuter :o

 

 

 

de aici inteleg sa inteleg ca ai cazut din vina ta?? de cate ori ?? mai bine i`ati frate o bicicleta si gata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tu ai fi urat,crezi ca eu ti-as recomanda sa te operezi?.......nu frate!....te-as lasa in treaba ta.....si nu-ti mai da cu parerea daca nu stii adevarul.....

 

 

frumosule ...de aia am si intrebat daca e din vina ta... si da ma bag... cand vad ca unii "nu prea au treaba" cad se julesc.. dar mai continua... acuma e normal sa continui exersezi ..dar totusi sa nu o patesti mai rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu te-ai gasit sa vorbesti de experienta?......pai tu ai treaba cu scuterele?.....daca esti asa de experimentat poate imi faci si mie o demonstratie live.......cat de curind,smechere :o

 

 

Da de ce sari asa pe el? Are dreptate... si de pe scuter poti pica si de multe ori o geaca sau o cotiera sau asa iti poate salva oasele.. mai ales ca stim ca multe din scutere sunt delimiatte, si deci impactul e mai mare ca normal..

DUpa cum vezi am scuter si nu e delimitat, si ma bate gandul sa imi iau o geaca cat de cat, chiar daca nu de speed.. dar sa imi tina oasele laolalta.

 

Asfalt uscat si fara evenimente. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu te-ai gasit sa vorbesti de experienta?......pai tu ai treaba cu scuterele?.....daca esti asa de experimentat poate imi faci si mie o demonstratie live.......cat de curind,smechere :cheers:

 

 

 

acuma bati apropo`uri la ce ma gandesc si yo ??? cum adik "pai tu ai treaba cu scuterele" ...yo zic ca am si totusi am scuter din luna Mai .... si nu am cazut deloc din vina mea..sau ca au fost unii prosti(conservari... sa nu ai impresia ca sunt expert... sunt incepator dar m`am descurcat bine pana acuma cu toate ca am unele zile in care merg ca un handicapat ...sar gropi, fac countersteering`uri la greu cand nu`s atent ...si uite ca n`am cazut.... unii invata mai greu..alti mai usor... unii reactioneaza altfel fata de altii in caz de ceva ...dar totusi ..tine minte ce`am spus mai sus in legatura cu bicla....pare mai penibil..dar poate te ajute ...

 

 

 

PS: acuma vad ca in timp ce scriam au fost inca 2 posturi....acuma nu stiu la cine te refere`ai dar totusi in caz ca te referi la mine....acest post e pt u :*:*

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va bateti cu ciomegele,sabiile,ak-47,lansatoare de rachete etc...ca sunteti scuteristi,deci suntem colegi de suferinta....dusmani sunt altii care ne considera o leapsa,ciuperca nefolositoare,elemente inutile pe drumurile publice,trotinetari,ca deh,drumurile "este" ale lor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cam ce fel de demonstratie te-ar interesa??? ...eu doar am spus parerea mea ..poate ca pt mine conteaza sa nu am julituri sau mai te miri ce semne care in viitoar pot sa afecteze,e problema fiecaruia daca vrea sa poarte sau nu e decizia lui

nu la tine m-am referit!......cascadorul din constanta era tinta......si nu zice hop pana nu sari.....ca vara este lunga......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...