Sari la conținut

Yamaha Fan Club


alby
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 451
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu de cand l-am luat , i-am pus doar odata apa normala ca sa fie la nivel. inainte sa fac chestia asta , apa nu trecea de 70 de grade , acum dupa 15 min de mers incepe sa fiarba . in cartea tehnica scrie "use high quality ethylene glycol coolant" . dupa lungi cautari am gasit un produs de la MOTUL( Motocool Expert) , care zice ca-i pe baza de ethylene glycol. problema e ca nu stiu de unde sa cumpar asa ceva :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu de cand l-am luat , i-am pus doar odata apa normala ca sa fie la nivel. inainte sa fac chestia asta , apa nu trecea de 70 de grade , acum dupa 15 min de mers incepe sa fiarba . in cartea tehnica scrie "use high quality ethylene glycol coolant" . dupa lungi cautari am gasit un produs de la MOTUL( Motocool Expert) , care zice ca-i pe baza de ethylene glycol. problema e ca nu stiu de unde sa cumpar asa ceva :burnout:

ia antigel, gasesti in orice peco. amestecu se face jumate jumate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca fierbe apa dupa cam 15 min de mers e garnitura de la quloasa si al meu e la reparat tot asa fierbe apa si am auzit ca e garnitura de la quloasa da e tata in italia plecat si astept sa vina sa mil faca :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gasit problema la al meu. Ieri , cand am desfacut "fata" la el ca sa ii pun antigel si apa distilata , bidonul era gol. Am desfacut suruburile de la pompa de apa ca sa las sa curga tot , si nici 200 ml nu au iesit din tot sistemul. Cand i-am pus antigelu' si apa....surpriza! Era bidonul spart. Astazi il desfac si o sa incerc sa acopar gaura cu poxipol sau ceva. Sper sa mearga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau si eu cateva pareri...vreau sa-mi revopsesc Aerox-ul k s-a cam zgariat la montare... :agree: ...eu ma gandeam sa-l vopsesc un albastru ROSSI :smoke: ,cu rotile galben fluorescent...am cumparat deja si niste stickere cu 46,the doctor si altele....astept pareri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cei care aveti yama aerox am si eu o intrebare, in acte scrie 50 cmc adica iti trebuie A1 pentru ea sau poti merge doar cu cursu de legislatie si daca dai de garcea nu zice nimic ca ai cursu?

 

frate la "Yama" Aerox al meu ,in acte scrie 49cc.... :smoke: ...deci... :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut,

 

stie cineva ce bujie recomanda producatorul pentru modelul Yamaha MBK (Aerox)? Sau macar pentru orice alt model Yamaha de 50 cc.

 

merci.

 

--- Mesaj completat în 13 Sep 2007 08:49 -------------

Salut,

 

stie cineva ce bujie recomanda producatorul pentru modelul Yamaha MBK (Aerox)? Sau macar pentru orice alt model Yamaha de 50 cc.

 

merci.

 

 

Am gasit aici:

bujii NGK pentru motoare Yamaha

 

--- Mesaj completat în 13 Sep 2007 08:50 -------------

Salut,

 

stie cineva ce bujie recomanda producatorul pentru modelul Yamaha MBK (Aerox)? Sau macar pentru orice alt model Yamaha de 50 cc.

 

merci.

 

 

Dupa ceva cautari am gasit aici:

bujii NGK pentru motoare Yamaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

the_doctor_46 Posted Aug 22 2007, 07:38 PM

vreau si eu cateva pareri...vreau sa-mi revopsesc Aerox-ul k s-a cam zgariat la montare... ...eu ma gandeam sa-l vopsesc un albastru ROSSI ,cu rotile galben fluorescent...am cumparat deja si niste stickere cu 46,the doctor si altele....astept pareri...

 

 

Ca taraniii :lol: vai de capu tau :) ;)

Editat de AnDreas01
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

the_doctor_46 Posted Aug 22 2007, 07:38 PM

vreau si eu cateva pareri...vreau sa-mi revopsesc Aerox-ul k s-a cam zgariat la montare... ...eu ma gandeam sa-l vopsesc un albastru ROSSI ,cu rotile galben fluorescent...am cumparat deja si niste stickere cu 46,the doctor si altele....astept pareri...

 

 

Ca taraniii :lol: vai de capu tau :) ;)

taci ma ingerash :) :D ...oricum m-am sucit,nu mai vreau albastru :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...