Sari la conținut

Unde Repar Carena?


Postări Recomandate

Salut ! Am un suzuki SV 650 N pe care l-am tavalit un pic. Urmare : aripa fata sparta de la imbinari si jumatate mototolita, carena dr spate putin polizata. Cam cat m-ar costa aripa (nu stiu daca reconditionata se poate sau doar sa o refaci complet)

 

Multam

 

Trebuie sa vad despre ce e vb ..suni ,programez si vb .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Salut,

 

CBR F4-ul meu e tavalit putin pe partea dreapta la viteza mica (cateva zgarieturi si o gaurica de dimensiunea unei boabe de mazare). Stricaciunea este doare pe o singura bucata de carena - cea mare, care cred ca se desface foarte usor. Acum, sa cumpar una noua de la Honda costa 2550 lei (25 milioane!!!) un pret un pic cam exagerat :blbl:). In schimb doresc sa o fac ca noua, la un atelier serios, adica se intelege: sa nu se vada ca a fost reparata, vopseaua sa iasa ca noua, fara defecte, si identica cu cea de pe stanga :) . Aptipildurile trebuie sa le cumpar de la Honda, si poate o sa le monteze chiar la atelier.

 

Va rog sa imi recomandati un atelier profesionist, care sa imi faca carena "tzutz". Eu ma gandeam sa ma duc la vre-un service de reprezentanta, gen Ford, poate au atelier de tinichigerie bun. Ce parere aveti? Daca-mi recomandati ceva, spuneti-mi va rog si zona, adresa, ceva, nu prea cunosc prin Bucuresti.

 

Multam mult!

 

Bogdan.

da' de ce nu pui tu mana singur la treaba?

e o operatiune foarte simpla :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...