Sari la conținut

Discutii Despre Orice...


kawa_z750
 Share

Postări Recomandate

Pirateria electronică este legală

Românii vor putea de acum descărca liniÂştiți de pe internet filmele preferate, cu condiția ca acestea să fie folosite doar pentru uz personal Âşi să nu fie comercializate.

Această decizie a venit în urma votului acordat de forurile europene la sfârÂşitul lunii septembrie, în cazul unui pachet de legi care arată că nu se pot impune restricții asupra drepturilor utilizatorilor de internet fără un ordin judecătoresc. Acest pachet afectează serios proiectul de lege emis de guvernul francez, care stipulează că descărcările ilegale de fiÂşiere pot fi pedepsite cu întreruperea furnizării de internet, proiect susținut atât de Sarkozy, dar Âşi de furnizorii de servicii de internet. În acest sens, preÂşedintele Franței a depus o contestație împotriva amendamentului parlamentului european, cerând respingerea acestuia. Datele oficiale arată că 68% dintre softurile folosite pe piața românească sunt contrafăcute, iar pagubele aduse companiilor IT de pirateria din România se ridică la aproximativ 3,5 milioane de euro de la începutul acestui an.

 

Cu toate acestea, autoritățile afirmă că nu au existat cazuri în care utilizatorii care folosesc în scop personal materialele descărcate de pe internet să fie puÂşi sub urmărire sau chiar condamnați, această acțiune îndreptându-se împotriva rețelelor de piratare care câÂştigă bani de pe urma internetului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Un fata a adevarului, cam dureroasa ce-i drept:

 

Intr-un satuc de campie, a venit un investitor american particular, insotit de asistentul lui. A batut la prima usa intalnita si i-a spus proprietarului: Uite, eu sunt colectionar de broscute. Daca imi aduci o broscuta, am sa iti dau pe ea 10 euro. Taranul a fugit repede in padurea din spatele casei si a luat o broscuta. I-a dat-o investitorului, si-a luat cei 10 euro si le-a spus vecinilor despre ce afacere a facut. A doua zi, fiecare taran s-a dus la investitor cu cate o broscuta, pe care a vandut-o cu 10 euro.

 

Dupa cateva zile, investitorul le-a spus satenilor: Vad ca afacerea merge. De azi, pentru fiecare broscuta am sa va platesc cate 20 de euro. Taranii au dat fuga in padure, au cules broscute si le-au predat pentru 20 de euro/bucata, investitorului. Dupa alte cateva zile, acesta s-a intors in SUA presat de afacerile de acolo, lasandu-l pe asistentul lui sa vina cu broscutele dupa cel mult o saptamana. Inainte de a pleca, le-a spus:” Dragii mei, sunt nevoit sa ma intorc urgent in State. Va promit insa ca la intoarcere am sa cumpar de la voi broscutele cu 60 de euro bucata”. Si a plecat, in uralele satenilor fericiti de pleasca ce a dat peste ei. A doua zi, asistentul investitorului a adunat satenii si le-a spus: ”Fratilor, m-am gandit la o afacere pentru voi. Seful meu se va intoarce peste doua saptamani si va va plati cate 60 de euro/broscuta. Daca vreti, vi le vand eu inapoi pentru 35 de euro bucata, iar voi le veti vinde cu 60. Profitul vostru va fi frumusel. Ce spuneti?”

 

Satenii, s-au adunat la sfat si au decis ca o asa afacere nu mai prind ei degraba. Au pus mana de la mana, s-au imprumutat pe la cunoscuti, pe la banci, care pe unde a putut, si au cumparat broscutele inapoi cu 35 de euro bucata. Asistentul investitorului a luat banii, a plecat in SUA, iar pe sateni nu i-a mai cautat nimeni, niciodata. Au ramas cu banii dati, cu imprumuturi scumpe la banci si fara sa detina niciun activ in plus fata de ceea ce aveau inaintea afacerii.

 

Aceasta este povestea crizei subprime, pe intelesul celor care nu au deprins cotloanele businessului bancar.

 

tare explicatia asta :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un fata a adevarului, cam dureroasa ce-i drept:

 

Intr-un satuc de campie, a venit un investitor american particular, insotit de asistentul lui. A batut la prima usa intalnita si i-a spus proprietarului: Uite, eu sunt colectionar de broscute. Daca imi aduci o broscuta, am sa iti dau pe ea 10 euro. Taranul a fugit repede in padurea din spatele casei si a luat o broscuta. I-a dat-o investitorului, si-a luat cei 10 euro si le-a spus vecinilor despre ce afacere a facut. A doua zi, fiecare taran s-a dus la investitor cu cate o broscuta, pe care a vandut-o cu 10 euro.

 

...............

 

Aceasta este povestea crizei subprime, pe intelesul celor care nu au deprins cotloanele businessului bancar.

Iar o aparut Bin Laden, sau cine poate fi luat la raspundere??? :unsure: :rock: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DANCE PARTY "MATRIMONIAX"

Poate ar trebui sa organizam si nou ceva... sa dam o mana de ajutor. Pacat ca nu prea avem cluburi cu specific moto pe aici, pe care sa ne putem baza ... o colaborare, sustinere ar fi fost ceva. Poate deschide careva totusi un bar/club/terasa de bikeri. :rock: Sa ne organizam si noi oleac mai in largul nostru. Ar fi ceva. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si asa vin sarbatorile .. ar fi cazul sa organizam ceva.Strangem haine, jucarii.. tot ce nu mai folosim, si apoi le ducem la un plasament sau casa de copii.RSO tace si face :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super gest :D ... Mirela ii fata care o avut accident si pt care so strans bani de operatie nu ? acol unde ai fo si tu

Yep, ea e. :unsure:

 

tradu ,sau fii mai explicit ,sper k nu ai scris ceea ce inteleg eu

Erau niste urale... nu mai tin minte in ce context se foloseau/ sau cine... :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alo gixxere nu tu ai fost duminica dupa masa prin felix....cred ca pe tine te-am salutat........uite ca am scris pe alt topic sa nu mai saritzi hahahahahha

am fost da... dar tu unde erai? :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost da... dar tu unde erai? :disappointed:

Am fost doua bucatzi.....un gixer alb cu xenon(asa sa ma dau mare) si un cbr ca si al tau portocaliu.....in fine ....nu vreau sa ma bag in seama...doar ziceam si eu asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...