Sari la conținut

Cum Reactionam In Trafic?


Grigu
 Share

Postări Recomandate

Problema e ca cei cu msinile sunt si prea nesimtiti cateodata oricum cel mai sigur inainte sa intri intro intersectie mai mica fara semnalizare ...preventiv un mic claxon

:) eu prefer o mica frana, o mare asigurare si apoi ma bag...

nu toti cu masinile sunt chiori sau nesimtiti asa cum nici toti cu motocilete / scutere nu sunt niste "zei"...

am intalnit si soferi ...civilizati, atenti :moto: ( cu toate ca pot sa-i numar pe degetele de la o mana)

ochii in 14 anyway

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 104
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sfatul meu e sa circulati mereu cu luminile aprinse si sa stati in asa fel incat soferul sa va observe in oglinda.Soferii in Romania...tarani,sunt multi asa,dar mai sunt si cu bun-simt.Putini dar exista.Acu o ora am bagat scuterul in garaj fiindca nu se mai poate cu traficul asta.Mi s-a ridicat si acul de la apa la jumatate la cate ori am frecat saracu scuter din cauza traficului.Iar cand circulati pe vreo strada si sunt viraje la dreapta aveti grija,dati-va un pic mai stanga fiindca ies unii cu masina pana la mama dracu si este riscu sa va atinga.In rest...numai bine :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi circulam pe un bulevard din Ct,dasta cu cate 4 benzi de circulatie pe sens,ma incadrez corect pe banda 4 sa fac stanga la semafor,si asteptam linistit la semafor sa imi vina verde...astept astept...trece un bou cu o rabla plina de rugina pe langa mine si imi striga "dute ba cu trotineta ta pe trotuar,ce circuli pe drumurile publice"...mentionez ca respect toate regulile de circulatie,si cu respectivu nici macar n-am avut vreodata vreo sicanare pe sosea sau sal pun in dificultate etc....apoi mi-am dat seama de un lucru care ma roade de ceva vreme de circulat pe sosele,pt ca nu a fost caz singular...mi-am dat seama ca scuteristii\motociclistii sunt priviti ca dusmani pentru ei,sunt stapaniti de o ura continua si care deseori refuleaza,de parca ar fi stapanii soselelor ei,astia cu masina,si altcineva nu mai are voie sa circule...sunt de acord sa fie injurat unu care nu respecta regulile de circulatie,care a facut o greseala,dar nu asa din senin si fara motiv...pai bagamias si scoteamias picioarele ca ma cuprins si pe mine furia si am inceput sa vorbesc singur din cauza la tot felul de imbecili de pe sosea care cu indulgenta ai pot numi animale salbatice.....fu...biiiip muma in c...biiip bagamias si scoteamias in toate animalele asteea salbatice care circula ca (cuvant jignitor) pe drumurile publice fara sa acorde prioritate la bicicleta sau scuter sau motocicleta care circula pe drum cu prioritate ,ca deh,ei "are" masina domle!!!fa-ma Doamne Vlad Tepes si sa vezi atunci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi circulam pe un bulevard din Ct,dasta cu cate 4 benzi de circulatie pe sens,ma incadrez corect pe banda 4 sa fac stanga la semafor,si asteptam linistit la semafor sa imi vina verde...astept astept...trece un bou cu o rabla plina de rugina pe langa mine si imi striga "dute ba cu trotineta ta pe trotuar,ce circuli pe drumurile publice"...mentionez ca respect toate regulile de circulatie,si cu respectivu nici macar n-am avut vreodata vreo sicanare pe sosea sau sal pun in dificultate etc....apoi mi-am dat seama de un lucru care ma roade de ceva vreme de circulat pe sosele,pt ca nu a fost caz singular...mi-am dat seama ca scuteristii\motociclistii sunt priviti ca dusmani pentru ei,sunt stapaniti de o ura continua si care deseori refuleaza,de parca ar fi stapanii soselelor ei,astia cu masina,si altcineva nu mai are voie sa circule...sunt de acord sa fie injurat unu care nu respecta regulile de circulatie,care a facut o greseala,dar nu asa din senin si fara motiv...pai bagamias si scoteamias picioarele ca ma cuprins si pe mine furia si am inceput sa vorbesc singur din cauza la tot felul de imbecili de pe sosea care cu indulgenta ai pot numi animale salbatice.....fu...biiiip muma in c...biiip bagamias si scoteamias in toate animalele asteea salbatice care circula ca (cuvant jignitor) pe drumurile publice fara sa acorde prioritate la bicicleta sau scuter sau motocicleta care circula pe drum cu prioritate ,ca deh,ei "are" masina domle!!!fa-ma Doamne Vlad Tepes si sa vezi atunci...

 

 

 

nu stiu de ce iti bati capu`..daca ar fi sa te iei dupa toti prosti din trafic....mai mult iti faci nervi.... dar la faza aia cu ..dute ma cu tritoneta pe trotuar...cred ca ii f...una in portiera sa ma tina minte.. sau sa`i zici ...dar tu ce cauti cu caruta pe starda ....te luai de masina lui si gata.... de viteji din astia cu daciile sunt satul.... mai sunt si tari in fofoloanca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vrut sai zic aia cu caruta ruginita pe sosea dar mia venit prea tarziu cand deja plecase ala...si ma lasat de vorbeam singur...bai,ai dreptate cu "sa nu te pui cu toti tampitii de pe sosea" dar usor de spus greu de facut,din pacate ma cam afecteaza vorbele pe mine si imi este greu sa nu le pun la suflet mai ales cand ma ating....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vrut sai zic aia cu caruta ruginita pe sosea dar mia venit prea tarziu cand deja plecase ala...si ma lasat de vorbeam singur...bai,ai dreptate cu "sa nu te pui cu toti tampitii de pe sosea" dar usor de spus greu de facut,din pacate ma cam afecteaza vorbele pe mine si imi este greu sa nu le pun la suflet mai ales cand ma ating....

 

 

 

n`ai inteles.... cand am zis sa nu`ti bati capu`.. n`am zis sa stai sa te uiti la el si sa`l ignori...pur si simplu sa nu faci spume din cauza la prosti ( poate mai se sparge si`o vena) doar il iei la misto si astepti sa faca prima mutare ....injuratura/amenintzare... si poc cu casca`n cap ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu e sa circulati mereu cu luminile aprinse si sa stati in asa fel incat soferul sa va observe in oglinda.Soferii in Romania...tarani,sunt multi asa,dar mai sunt si cu bun-simt.Putini dar exista.Acu o ora am bagat scuterul in garaj fiindca nu se mai poate cu traficul asta.Mi s-a ridicat si acul de la apa la jumatate la cate ori am frecat saracu scuter din cauza traficului.Iar cand circulati pe vreo strada si sunt viraje la dreapta aveti grija,dati-va un pic mai stanga fiindca ies unii cu masina pana la mama dracu si este riscu sa va atinga.In rest...numai bine :lol:

corect....mai ales cae obligatoriu sa mergi cu luminile aprinse :moto:

 

--- Mesaj completat în 14 Aug 2007 22:29 -------------

azi circulam pe un bulevard din Ct,dasta cu cate 4 benzi de circulatie pe sens,ma incadrez corect pe banda 4 sa fac stanga la semafor,si asteptam linistit la semafor sa imi vina verde...astept astept...trece un bou cu o rabla plina de rugina pe langa mine si imi striga "dute ba cu trotineta ta pe trotuar,ce circuli pe drumurile publice"...mentionez ca respect toate regulile de circulatie,si cu respectivu nici macar n-am avut vreodata vreo sicanare pe sosea sau sal pun in dificultate etc....apoi mi-am dat seama de un lucru care ma roade de ceva vreme de circulat pe sosele,pt ca nu a fost caz singular...mi-am dat seama ca scuteristii\motociclistii sunt priviti ca dusmani pentru ei,sunt stapaniti de o ura continua si care deseori refuleaza,de parca ar fi stapanii soselelor ei,astia cu masina,si altcineva nu mai are voie sa circule...sunt de acord sa fie injurat unu care nu respecta regulile de circulatie,care a facut o greseala,dar nu asa din senin si fara motiv...pai bagamias si scoteamias picioarele ca ma cuprins si pe mine furia si am inceput sa vorbesc singur din cauza la tot felul de imbecili de pe sosea care cu indulgenta ai pot numi animale salbatice.....fu...biiiip muma in c...biiip bagamias si scoteamias in toate animalele asteea salbatice care circula ca (cuvant jignitor) pe drumurile publice fara sa acorde prioritate la bicicleta sau scuter sau motocicleta care circula pe drum cu prioritate ,ca deh,ei "are" masina domle!!!fa-ma Doamne Vlad Tepes si sa vezi atunci...

 

trebuia sa-i zici " ma cand erai tu paznic la vaci , s-a schimbat codul rutier " sau " ma dar tu cand iti cumperi masina? iar mergi cu improvizatia aia pe sosea?" sau cotet, aspirator de gandaci, etc....

cred ca-l bagam la urgenta fu tu l in gura de tzaran :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa va mai zic una.

intr-o seara veneam de la meci de pe ghencea si inainte de intersectia timisoara cu brasov mergeam linistit pe banda 1 si deodata un matiz argintiu cu trei pusti inauntru(nu aveau mai mult de 18 ani cred)intra pe banda mea si ma incomodeaza voit gata sa ma rastoarne.

cand ma uit in stanga ii vad pe toti trei cum radeau de sa prapadeau si mi-a venit furia ,m-am redresat si m-am luat dupa ei.

i-am ajuns la stop,i-am spart la bou unul din stopurile de pe spate si am inceput sa urlu la ei sa se dea jos(aveam o furie in mine de as fi mancat si carbuni incinsi).

bineinteles ca au fost niste cacati,si-au blocat portierele si au intins-o pe rosu de la stop.

ma intreb ce naiba era in capul lor?eu era sa mor si ei radeau?

p.s.:eu am vreo 120 de kg la 1.90 si vreo 5 ani de rugbi in spate.

dar daca era altul mai plapand?ala ce facea,manca si bataie de la gaozarii aia nenorociti?

 

--- Mesaj completat în 16 Aug 2007 17:03 -------------
si eu am o propunere:

cand dam de idioti de astia prin trafic sa ne ajutam frate in caz de iese cu bataie.

daca aveti nevoie tel:0740768879,vin cu placere sa bat gaozari dar va rog nu ma chemati daca sunteti voi de vina ca nici multi scuteristi nu sunt usa de biserica sa recunoastem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa va mai zic una.

intr-o seara veneam de la meci de pe ghencea si inainte de intersectia timisoara cu brasov mergeam linistit pe banda 1 si deodata un matiz argintiu cu trei pusti inauntru(nu aveau mai mult de 18 ani cred)intra pe banda mea si ma incomodeaza voit gata sa ma rastoarne.

cand ma uit in stanga ii vad pe toti trei cum radeau de sa prapadeau si mi-a venit furia ,m-am redresat si m-am luat dupa ei.

i-am ajuns la stop,i-am spart la bou unul din stopurile de pe spate si am inceput sa urlu la ei sa se dea jos(aveam o furie in mine de as fi mancat si carbuni incinsi).

bineinteles ca au fost niste cacati,si-au blocat portierele si au intins-o pe rosu de la stop.

ma intreb ce naiba era in capul lor?eu era sa mor si ei radeau?

p.s.:eu am vreo 120 de kg la 1.90 si vreo 5 ani de rugbi in spate.

dar daca era altul mai plapand?ala ce facea,manca si bataie de la gaozarii aia nenorociti?

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Aug 2007 17:03 -------------</small><br/>si eu am o propunere:

cand dam de idioti de astia prin trafic sa ne ajutam frate in caz de iese cu bataie.

daca aveti nevoie tel:0740768879,vin cu placere sa bat gaozari dar va rog nu ma chemati daca sunteti voi de vina ca nici multi scuteristi nu sunt usa de biserica sa recunoastem

 

:cheers:

good point!

hai sa facem o " echipa de interventie" :D

eu n-am nici 1.90 si nici 5 ani de rugby dar am un baston telescopic si nu mi-e frica sa-l folosesc.

cand ma enervez poate sa fie van dame ca mor cu el de gat... :lol:

0765486341

:o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa va mai zic una.

intr-o seara veneam de la meci de pe ghencea si inainte de intersectia timisoara cu brasov mergeam linistit pe banda 1 si deodata un matiz argintiu cu trei pusti inauntru(nu aveau mai mult de 18 ani cred)intra pe banda mea si ma incomodeaza voit gata sa ma rastoarne.

cand ma uit in stanga ii vad pe toti trei cum radeau de sa prapadeau si mi-a venit furia ,m-am redresat si m-am luat dupa ei.

i-am ajuns la stop,i-am spart la bou unul din stopurile de pe spate si am inceput sa urlu la ei sa se dea jos(aveam o furie in mine de as fi mancat si carbuni incinsi).

bineinteles ca au fost niste cacati,si-au blocat portierele si au intins-o pe rosu de la stop.

ma intreb ce naiba era in capul lor?eu era sa mor si ei radeau?

p.s.:eu am vreo 120 de kg la 1.90 si vreo 5 ani de rugbi in spate.

dar daca era altul mai plapand?ala ce facea,manca si bataie de la gaozarii aia nenorociti?

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Aug 2007 17:03 -------------</small><br/>si eu am o propunere:

cand dam de idioti de astia prin trafic sa ne ajutam frate in caz de iese cu bataie.

daca aveti nevoie tel:0740768879,vin cu placere sa bat gaozari dar va rog nu ma chemati daca sunteti voi de vina ca nici multi scuteristi nu sunt usa de biserica sa recunoastem

 

au cam meritat-o...sper sa le fie o lectie asta si altadata sper sa nu mai faca,ca s-ar putea data viitoare sa nu mai intalneasca unu bland ca tine si ala s-ar putea sa le faca zob toata masina,asa,ca sa fie ca o a doua lectie daca pe prima n-au invatat-o...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ahaaha tare.... faza cu stopu =)))

dar ce draq la 1.90 si 120 de kg...imi dau seama ca s`au (cuvant urat) pe ei :cheers:))

yo am 1.75 si fara 2 kg de haine am fix 60 kg :o)))dar dau bine cu casca =)):D))

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa va mai zic una.

intr-o seara veneam de la meci de pe ghencea si inainte de intersectia timisoara cu brasov mergeam linistit pe banda 1 si deodata un matiz argintiu cu trei pusti inauntru(nu aveau mai mult de 18 ani cred)intra pe banda mea si ma incomodeaza voit gata sa ma rastoarne.

cand ma uit in stanga ii vad pe toti trei cum radeau de sa prapadeau si mi-a venit furia ,m-am redresat si m-am luat dupa ei.

i-am ajuns la stop,i-am spart la bou unul din stopurile de pe spate si am inceput sa urlu la ei sa se dea jos(aveam o furie in mine de as fi mancat si carbuni incinsi).

bineinteles ca au fost niste cacati,si-au blocat portierele si au intins-o pe rosu de la stop.

ma intreb ce naiba era in capul lor?eu era sa mor si ei radeau?

p.s.:eu am vreo 120 de kg la 1.90 si vreo 5 ani de rugbi in spate.

dar daca era altul mai plapand?ala ce facea,manca si bataie de la gaozarii aia nenorociti?

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Aug 2007 17:03 -------------</small><br/>si eu am o propunere:

cand dam de idioti de astia prin trafic sa ne ajutam frate in caz de iese cu bataie.

daca aveti nevoie tel:0740768879,vin cu placere sa bat gaozari dar va rog nu ma chemati daca sunteti voi de vina ca nici multi scuteristi nu sunt usa de biserica sa recunoastem

cu ce le-ai spart stopul? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu ce le-ai spart stopul? :cheers:

 

n-auzi ca omu a facut rugby? :o spargea el un zid de 5 jucatori dapai un stop de z'Matiz...in alta ordine de idei...mijto ideea cu echipa de "interventie" dar este valabila doar pe hartie...ganditiva ca se intampla o faza cu niste cocalari...cocalarii fac mijto de un scuterist,il scuuipa,il injura,il ia la pumni,ai sparg stopurile,carena...scuteristul implora mila,i se da in schimb pumni in fata,bataie de joc si rasete de "ce mijto e faza"...totul gratuit ca ei sunt cocalari si se "distreaza"....scuteristul in disperare de cauza suna la echipa de interventie...echipa are idei bune,vrea sa ajute,dar se afla la celalat capat al Bucurestiului...pina ajunge echipa la locul faptei pleaca gaozarii de 854 ori de acolo,si intre timp isi mai bat joc si de alti 20 scuteristi care ai intalneste pe drum...doar daca exista vreun justitiar de genu Batman sau Spiderman ca sa fie tot timpu pe faza cand se intampla vreo nedreptate...dar astea se intampla doar in philme...o echipa de justitiari ar fi buna intr-un orasel mic...tzac pac in 5 minute ajunge la locu faptei dupa ce da scuteristu-victima alarma....

Editat de dezkreator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa va mai zic una.

intr-o seara veneam de la meci de pe ghencea si inainte de intersectia timisoara cu brasov mergeam linistit pe banda 1 si deodata un matiz argintiu cu trei pusti inauntru(nu aveau mai mult de 18 ani cred)intra pe banda mea si ma incomodeaza voit gata sa ma rastoarne.

cand ma uit in stanga ii vad pe toti trei cum radeau de sa prapadeau si mi-a venit furia ,m-am redresat si m-am luat dupa ei.

i-am ajuns la stop,i-am spart la bou unul din stopurile de pe spate si am inceput sa urlu la ei sa se dea jos(aveam o furie in mine de as fi mancat si carbuni incinsi).

bineinteles ca au fost niste cacati,si-au blocat portierele si au intins-o pe rosu de la stop.

ma intreb ce naiba era in capul lor?eu era sa mor si ei radeau?

p.s.:eu am vreo 120 de kg la 1.90 si vreo 5 ani de rugbi in spate.

dar daca era altul mai plapand?ala ce facea,manca si bataie de la gaozarii aia nenorociti?

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Aug 2007 17:03 -------------</small><br/>si eu am o propunere:

cand dam de idioti de astia prin trafic sa ne ajutam frate in caz de iese cu bataie.

daca aveti nevoie tel:0740768879,vin cu placere sa bat gaozari dar va rog nu ma chemati daca sunteti voi de vina ca nici multi scuteristi nu sunt usa de biserica sa recunoastem

 

 

contati si pe mine.....eu demult am propus sa facem o echipa de interventie anti-CIORIditori de scutere....nu conteaza cat asteptam .....si sa prind pe unu' sa i tai mainile :o :D ......asa ca daca veti avea nevoie vreodata de ajutor (dar tot asa SA NU FIE VINA VOASTRA)......0720.625.466(Dragos)

 

 

--- Mesaj completat în 16 Aug 2007 20:58 -------------

n-auzi ca omu a facut rugby? :-L spargea el un zid de 5 jucatori dapai un stop de z'Matiz...in alta ordine de idei...mijto ideea cu echipa de "interventie" dar este valabila doar pe hartie...ganditiva ca se intampla o faza cu niste cocalari...cocalarii fac mijto de un scuterist,il scuuipa,il injura,il ia la pumni,ai sparg stopurile,carena...totul gratuit ca ei sunt cocalari si se "distreaza"....scuteristul in disperare de cauza suna la echipa de interventie...echipa are idei bune,vrea sa ajute,dar se afla la celalat capat al Bucurestiului...pina ajunge echipa la locul faptei pleaca gaozarii de 5 ori de acolo,si intre timp isi mai bat joc si de alti 2 scuteristi care ai intalneste pe drum...doar daca exista vreun justitiar de genu Batman sau Spiderman ca sa fie tot timpu pe faza cand se intampla vreo nedreptate...dar astea se intampla doar in philme...o echipa de justitiari ar fi buna intr-un orasel mic...tzac pac in 5 minute ajunge la locu faptei dupa ce da scuteristu-victima alarma....

 

 

nu conteaza frate....numai sa i retina numarul ca il gasim noi dupa aia........n ai mai auzit de masini care au luat foc de la un scurt circuit amarat :P :rock: :D ........

 

--- Mesaj completat în 16 Aug 2007 21:03 -------------

:cheers:

good point!

hai sa facem o " echipa de interventie" :sick:

eu n-am nici 1.90 si nici 5 ani de rugby dar am un baston telescopic si nu mi-e frica sa-l folosesc.

cand ma enervez poate sa fie van dame ca mor cu el de gat... ;)

0765486341

:lol:

 

 

 

gata....am stabilit....ce ar fi ca de azi pe topicul asta sa se posteze "incidente" in trafic care trebuie "rezolvate" ?........eu unul ma bag......COUNT ON ME!.......astept doritori pentru Brigada Anti-CIORIditori.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fac 13 min din tei in drumul sarii la ora de maxim trafic si mergand regulamentar fara sa ma grabesc.

deci ajung oriunde in 10 min max.

pt ciorditori am eu o banuiala vreau intai sa verific si daca e ma duc direct la politie.

o capcana trebuie organizata pt astia...

ca la carte. momeala, panda, etc.

 

p.s. logic ca nu se cheama aiurea "za team" ca altfel si-o ia reclamantul :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa va mai zic una.

intr-o seara veneam de la meci de pe ghencea si inainte de intersectia timisoara cu brasov mergeam linistit pe banda 1 si deodata un matiz argintiu cu trei pusti inauntru(nu aveau mai mult de 18 ani cred)intra pe banda mea si ma incomodeaza voit gata sa ma rastoarne.

cand ma uit in stanga ii vad pe toti trei cum radeau de sa prapadeau si mi-a venit furia ,m-am redresat si m-am luat dupa ei.

i-am ajuns la stop,i-am spart la bou unul din stopurile de pe spate si am inceput sa urlu la ei sa se dea jos(aveam o furie in mine de as fi mancat si carbuni incinsi).

bineinteles ca au fost niste cacati,si-au blocat portierele si au intins-o pe rosu de la stop.

ma intreb ce naiba era in capul lor?eu era sa mor si ei radeau?

p.s.:eu am vreo 120 de kg la 1.90 si vreo 5 ani de rugbi in spate.

dar daca era altul mai plapand?ala ce facea,manca si bataie de la gaozarii aia nenorociti?

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Aug 2007 17:03 -------------</small><br/>si eu am o propunere:

cand dam de idioti de astia prin trafic sa ne ajutam frate in caz de iese cu bataie.

daca aveti nevoie tel:0740768879,vin cu placere sa bat gaozari dar va rog nu ma chemati daca sunteti voi de vina ca nici multi scuteristi nu sunt usa de biserica sa recunoastem

mi se pare cusut cu ata alba......cam multa actiune pana sa se schimbe culoarea la semafor.....daca tot ia-i prins de ce nu l-ai tras afara pe geam macar pe sofer?.....un scuter cu 120kg a prins o dacie cam repede......ai oprit,ai pus cricul,ai spart stopul,ai strigat la ei si ei au blocat usile si au fugit pe rosu!.....pai cat a tinut semaforul ala?.......si toate astea dupa meci cand toate intersectiile din zona sunt intesate de garda...... :cheers: :o :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare cusut cu ata alba......cam multa actiune pana sa se schimbe culoarea la semafor.....daca tot ia-i prins de ce nu l-ai tras afara pe geam macar pe sofer?.....un scuter cu 120kg a prins o dacie cam repede......ai oprit,ai pus cricul,ai spart stopul,ai strigat la ei si ei au blocat usile si au fugit pe rosu!.....pai cat a tinut semaforul ala?.......si toate astea dupa meci cand toate intersectiile din zona sunt intesate de garda...... :cheers: :o :D

 

mie nu mi se pare cusut cu ata transparenta...intrun oras mare intre 2 semafoare este distanta mica,se cam circula bara la bara si ajungi orice mertzan si cu caruta la vitezele astea....credema ca circul in fiecare zi,si intrun oras mai mic decat Bucurestiul (...Constanta)....in unele intersectii sunt semafoare care te tin pe rosu si cca 60 sec...deci timp suficient....si sa sti...la nervi alte reactii ai...timpu trece altfel...observi cu stupoare ca spargi un stop din cele 85 care ai vrea sa le spargi mult mai repede decat ai vrea....(cand e vb de nervi si un caz aparte cum a fost cel a lui silvius2008,dar cazuri dastea sunt cu zecile in fiecare zi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stau exact in zona si stiu despre ce vorbesc.......nu mai zic de garda!.....unde zice el este circa 22 Politie.....asa ca..... :D

ce sens ar avea sa inventeze o poveste ca asta? pt ce? ca sa ce?eu zic ca omul e de buna credinta.

daca credeti altceva nu aveti decat sa-l sunati si sa va intalniti pt a face o reconstituire. :lol:

chiar nu inteleg care-i faza...

:o

p.s. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare cusut cu ata alba......cam multa actiune pana sa se schimbe culoarea la semafor.....daca tot ia-i prins de ce nu l-ai tras afara pe geam macar pe sofer?.....un scuter cu 120kg a prins o dacie cam repede......ai oprit,ai pus cricul,ai spart stopul,ai strigat la ei si ei au blocat usile si au fugit pe rosu!.....pai cat a tinut semaforul ala?.......si toate astea dupa meci cand toate intersectiile din zona sunt intesate de garda...... :cheers: :o :D

 

 

nu prea inteleg raspunsul asta.....de ce ar inventa cineva o poveste din asta pe forum??.....si oricum ideea era ca sa fim si noi ca "taximetristii"......adica sa ne ajutam intre noi la un scandal sau ceva........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea inteleg raspunsul asta.....de ce ar inventa cineva o poveste din asta pe forum??.....si oricum ideea era ca sa fim si noi ca "taximetristii"......adica sa ne ajutam intre noi la un scandal sau ceva........

exact :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bucurestiul e o jungla.....orice scuterist cred ca a patit o gramada de faze din astea ....si eu daca v as povesti ,probabil ca ati spune ca e "cusuta" treaba.....insa asta e realitatea.......

eu pers nu inteleg ce e asa neverosimil la povestea aia...

ca nu era garda dupa meci? ca a tinut semaforul prea mult pe rosu? ca era circa n polutie in zona?

si? ai nevoie de 10 min sa prinzi un matiz care a oprit la stop?

sau de alte 29 de min sa spargi un stop?

si daca era circa de polutie in zona, ce? asta te impiedica sa te enervezi si sa reactionezi?

si mai ales: CARE AR FI ROSTUL ca aceasta poveste sa fie inventata? :cheers:

LE: eu zic ca masonii sau puterea papala e la mijloc :o

corut tata, intra pe forum ca avem nevoie de tine :D

Editat de cristigrig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot a venit vorba de cum se poate reactiona in astfel de cazuri...va dau si eu un sfat din experienta: Depasiti masina respectiva, va puneti in fata ei si mergeti cu 5km/h pe o distanta de 300 de metri si credeti-ma ca are cel mai bun efect :cheers: Si cu scuterul e foarte usor sa nu il lasi sa te depaseasca! Am facut-o si cu bicicleta unuia cu un Range Rover si a disperat tipu, tura motoru mai rau ca la curse :o

 

Oricum aveti grija si incetiniti cand observati posibile naufragieri a unei masini prin fata voastra!

 

Asfalt uscat si fara pete!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot a venit vorba de cum se poate reactiona in astfel de cazuri...va dau si eu un sfat din experienta: Depasiti masina respectiva, va puneti in fata ei si mergeti cu 5km/h pe o distanta de 300 de metri si credeti-ma ca are cel mai bun efect :cheers: Si cu scuterul e foarte usor sa nu il lasi sa te depaseasca! Am facut-o si cu bicicleta unuia cu un Range Rover si a disperat tipu, tura motoru mai rau ca la curse :D

 

Oricum aveti grija si incetiniti cand observati posibile naufragieri a unei masini prin fata voastra!

 

Asfalt uscat si fara pete!

buna idee :o

se poate mari distanta de la 300 de m la 3 km? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...