Sari la conținut

Xor 50


Grigu
 Share

Postări Recomandate

man,. nu 5 alarme pt un scuter :)

pt prieteni, cunoscuti, etc. blocator de disc exista si cu alarma proprie nu recomand insa a se folosi decat in combinatie cu lant gros + alarma :bigstar:

cu beculetul de la ulei faci asa: dai saua jos si vezi ca sunt doua fire care pleaca din rez de ulei. mergi cu mana pe firele alea si o sa gasesti o mufa. scoti firele din mufa stai 2-3 sec si apoi le bagi la loc. si se rezolva :blink: s-a blocat senzorul, no panic

 

<small>--- Mesaj completat în 30 Jul 2007 10:11 -------------</small><br/>

motorul e licenta yamaha scuterul e asamblat in austria, da, e chinezesc :haha:

chiar e chinezesc ? :blink::o:O:O:O:O:O OMG ... am fost la service ptr senzorul de ulei..a facut exact ce ai zis tu.. si u a mers...l-a scos ... si mi-a zis ca e stricat..si m-am dus sa dau comanda de altu... ps: lasa un id de mess pe prv dak ai timp sa mai schimbam parereri :wave: asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 124
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

chiar e chinezesc ? :bigstar::o:O:O:O:O:O OMG ... am fost la service ptr senzorul de ulei..a facut exact ce ai zis tu.. si u a mers...l-a scos ... si mi-a zis ca e stricat..si m-am dus sa dau comanda de altu... ps: lasa un id de mess pe prv dak ai timp sa mai schimbam parereri :) asfalt uscat !

 

 

Brandul este austriac. Scuterele sunt facute in China, ca si Aprilia, Yamaha, Kimco, Peugeot etc. Motorul este f. bun (cel care este si pe Aprilia SR50, Yamaha Aerox, Peugeot SF2, Motowell Magnet City). Pacat ca cei de la Kawa nu prea dau acte la ele: tb sa alergi si sa scoti multi bani din buzunar pt omologare, inmatriculare etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brandul este austriac. Scuterele sunt facute in China, ca si Aprilia, Yamaha, Kimco, Peugeot etc. Motorul este f. bun (cel care este si pe Aprilia SR50, Yamaha Aerox, Peugeot SF2, Motowell Magnet City). Pacat ca cei de la Kawa nu prea dau acte la ele: tb sa alergi si sa scoti multi bani din buzunar pt omologare, inmatriculare etc...

cei de la KAWA dau acte (omologare) trebuie sa-l inregistrezi adica sa faci RAR-UL si apoi la primarie...ceea ce faci cu toate scuterele :)

dap, scuterul e austriac dar facut in china...

motorul e licenta Yamaha-Minarelli in 2 timpi.

pers sunt multumit de el.

 

vlad, idul meu e postat la locuri de intalnire pt scuteristi ( cristigrig13 pe yahoo)

sincer nu cred ca era blocat senzorul de ulei...asa am patit si eu, l-am scos, l-am bagat si e ok.

sper sa mai mearga :blink:

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cei de la KAWA dau acte (omologare) trebuie sa-l inregistrezi adica sa faci RAR-UL si apoi la primarie...ceea ce faci cu toate scuterele :blink:

dap, scuterul e austriac dar facut in china...

motorul e licenta Yamaha-Minarelli in 2 timpi.

pers sunt multumit de el.

 

vlad, idul meu e postat la locuri de intalnire pt scuteristi ( cristigrig13 pe yahoo)

sincer nu cred ca era blocat senzorul de ulei...asa am patit si eu, l-am scos, l-am bagat si e ok.

sper sa mai mearga :blink:

:bigstar:

.. nu mai merge... tata a zis ca se duce sa faca scandal ... k nu e posibil sa se strice asa la o motocicleta noua :-| .. app am auzit ca motoru in 2 timpi se duce... oricum la anu dak mai am niste banuti il vand si vreau aprilia rs ... dar oarecum sunt multumit ... dak am niste banuti as vrea sa ii maresc si performantele la x.o.r ... asfalt uscat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.. nu mai merge... tata a zis ca se duce sa faca scandal ... k nu e posibil sa se strice asa la o motocicleta noua :-| .. app am auzit ca motoru in 2 timpi se duce... oricum la anu dak mai am niste banuti il vand si vreau aprilia rs ... dar oarecum sunt multumit ... dak am niste banuti as vrea sa ii maresc si performantele la x.o.r ... asfalt uscat :bigstar:

mai...a scos mufa aia de la senzorul de ulei apoi cand a bagat-o la loc a ramas senzorul aprins|? adik becul ala rosu de la bord? ca daca nu a ramas senzorul e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa din curiozitate..

cati km ati facut cu ele? ati intampinat vreo problema?

aaa...si... care este top speed? :)

pai 1700 km, fara probleme, 70-75 deocamdata :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun...

e si frumusel...ma tenteaza...

eu dispun de 1500 euro...

mi`as lua un enduro second hand de 125 cmc...

dar parca mai bine ceva nou...

hmmmzzz....

pai...enduro de 125 :) hmmmm...

vrei sa mergi prin oras cu el sau sa te dai in padure? daca e cramponat o sa te cam chinui in oras, daca pui gume de asfalt nu te mai dai in padure... tu stii mai bine pt ce-l iei :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai...enduro de 125 :blink: hmmmm...

vrei sa mergi prin oras cu el sau sa te dai in padure? daca e cramponat o sa te cam chinui in oras, daca pui gume de asfalt nu te mai dai in padure... tu stii mai bine pt ce-l iei :)

azi e o zi trista... mi-am zgariat scuteru... m-am pus prea in spate si m-am ridicat intro roata si l-am scapat... s-a zgariat in spate ..o sa pun si o poza... in aprti nu are nimik... cristi ai idee cat costa piesele incercuite cu rosu ? ... merita sa cumpar toata piesa sau o chituiesc... asflat uscat :bigstar:

post-17773-1186086684_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai...enduro de 125 :) hmmmm...

vrei sa mergi prin oras cu el sau sa te dai in padure? daca e cramponat o sa te cam chinui in oras, daca pui gume de asfalt nu te mai dai in padure... tu stii mai bine pt ce-l iei :bigstar:

cristigrig posteaza si tu niste poze cu scuteru tau ca sunt curios cum arata cu toba giannelli

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi e o zi trista... mi-am zgariat scuteru... m-am pus prea in spate si m-am ridicat intro roata si l-am scapat... s-a zgariat in spate ..o sa pun si o poza... in aprti nu are nimik... cristi ai idee cat costa piesele incercuite cu rosu ? ... merita sa cumpar toata piesa sau o chituiesc... asflat uscat :bigstar:

codita si stopul? eu zic sa le vopsesti .... n-am idee cat costa dar ma interesez. mai bine intra aici: http://www.kawamotors.ro/ si da-le un tel vezi daca au si cat costa...

bine ca n-ai patit tu nimic fierul se repara :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

codita si stopul? eu zic sa le vopsesti .... n-am idee cat costa dar ma interesez. mai bine intra aici: http://www.kawamotors.ro/ si da-le un tel vezi daca au si cat costa...

bine ca n-ai patit tu nimic fierul se repara :)

mi-am dat comanda de stop.... o sa il vopsesc... azi altceva..a cazut tata ...s-a spart pe dedesupt :-| ... si-a taiat genunchiul...dar nu e foarte grav...a incercat sa il urce pe bordura ca auzise ca in zona aia (obor) se furase 2 scutere in 5 min ziua in amiaza mare... si pol a zis sa il urce pe trotuar.... a mers pe langa el...si la accelerat prea tare k sa urce bordura si la tarat ... ia intrat cricul in genunchi :burnout: ..am zis ca ma duc la biserica cu el ca nu se poate... ieri am dat 500.000 la revizie ca nu era reglat carburatoru si manca benzina... luni iar ma duc ca e directia stramba si ghidonul se misca foarte greu si trage stanga ... :-| nush ce sa mai zic :hurt: ..asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am dat comanda de stop.... o sa il vopsesc... azi altceva..a cazut tata ...s-a spart pe dedesupt :-| ... si-a taiat genunchiul...dar nu e foarte grav...a incercat sa il urce pe bordura ca auzise ca in zona aia (obor) se furase 2 scutere in 5 min ziua in amiaza mare... si pol a zis sa il urce pe trotuar.... a mers pe langa el...si la accelerat prea tare k sa urce bordura si la tarat ... ia intrat cricul in genunchi :burnout: ..am zis ca ma duc la biserica cu el ca nu se poate... ieri am dat 500.000 la revizie ca nu era reglat carburatoru si manca benzina... luni iar ma duc ca e directia stramba si ghidonul se misca foarte greu si trage stanga ... :-| nush ce sa mai zic :hurt: ..asfalt uscat

are motor in 2 t si demarajul e cam nervos....e normal cand vrei sa urci bordura sa derapeze daca nu esti obisnuit cu el.

eu stau aproape de obor asa ca poate ne vedem intr-o zi.

cata benzina manca? si ce anume ti-a facut la carburator? daca ai idee...

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Punteti frate si voi poze :burnout: :)

azi fac poze detaliu pt toba...

nu am decat cateva de la curtea de arges cand urcam prin padure cu el... :hurt:

post-19960-1186392836_thumb.jpg

post-19960-1186392974_thumb.jpg

post-19960-1186393041_thumb.jpg

post-19960-1186393245_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are motor in 2 t si demarajul e cam nervos....e normal cand vrei sa urci bordura sa derapeze daca nu esti obisnuit cu el.

eu stau aproape de obor asa ca poate ne vedem intr-o zi.

cata benzina manca? si ce anume ti-a facut la carburator? daca ai idee...

:burnout:

mai in primul rand mi-a zis ca motoru nu a fost reglat din fabrica... a mirosit gazele care ieseau din toba .... si a zis ca e putin cma inecat motoru...a scos ventuza aia bujia... si a lasat putin carburatorul sa se usuce si a curatat si bujia ..mai mult nu am vzt .... a curatat si filtru de aer..uleiul de transmisie.... etc ..oricum sunt suparat ca l-am zgariat :-| ... uitati si pozele de la service : post-17773-1186400052_thumb.jpgpost-17773-1186400148_thumb.jpg uite cristi..pana unde urca cureaua..aia sunt inca 20 de km castigati dak scot limitatorul... asflat uscat

Editat de vlad2709
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai in primul rand mi-a zis ca motoru nu a fost reglat din fabrica... a mirosit gazele care ieseau din toba .... si a zis ca e putin cma inecat motoru...a scos ventuza aia bujia... si a lasat putin carburatorul sa se usuce si a curatat si bujia ..mai mult nu am vzt .... a curatat si filtru de aer..uleiul de transmisie.... etc ..oricum sunt suparat ca l-am zgariat :-| ... uitati si pozele de la service : post-17773-1186400052_thumb.jpgpost-17773-1186400148_thumb.jpg uite cristi..pana unde urca cureaua..aia sunt inca 20 de km castigati dak scot limitatorul... asflat uscat

da si nu...aia cu km castigati, conteaza mai multe.

greutatea rolelor, arcul de ambreiaj, etc. :burnout:

Editat de cristigrig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da si nu...aia cu km castigati, conteaza mai multe.

greutatea rolelor, arcul de ambreiaj, etc. :burnout:

da stiu asta...dar tu ce ai face ..ai mari performantele vitezei din alte puncte de vedere ..si ai face demraju mai bun punand role mai usoare..sau ai pus orle mai grele ca sa creasca viteza ? :0 asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da stiu asta...dar tu ce ai face ..ai mari performantele vitezei din alte puncte de vedere ..si ai face demraju mai bun punand role mai usoare..sau ai pus orle mai grele ca sa creasca viteza ? :0 asfalt uscat

pai depinde la ce-l folosesti....in oras la stopuri si aglomeratie te ajuta demarajul, daca faci trasee e mai utila viteza.

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va asigur ca faza cu mirositul gazelor la tzeava e katerica...

Kava nu da acte!!! Daca tb sa mergi la RAR dupa ce iti cumperi scuter, inseamna ca nu ai Carte de Identitate...deci nu ai acte, spun eu pe scurt. Adica ori iti iei un scuter SH ori iti iei unul de la Kava fara Omologare de Tip (adica fara carte) e tot aia....dai 100 si ceva de parai pe la RAR pt Omologare Individuala. Sa cumperi un scuter cu acte inseamna sa primesti Factura si Carte de Identitate SECURIZATA exact in momentul cumpararii, in magazin si sa mergi cu buletinul direct la primarie....nu sa stai sa mai alergi pe la RAR (exact ca si atunci cand cumperi o masina noua...mergi direct la Udriste, nu pe la RAR). CAND CUMPARATI SCUTERE SOLICITATI SI CARTEA! ESTE DATORIA LEGALA A VANZATORULUI SA O FACA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va asigur ca faza cu mirositul gazelor la tzeava e katerica...

Kava nu da acte!!! Daca tb sa mergi la RAR dupa ce iti cumperi scuter, inseamna ca nu ai Carte de Identitate...deci nu ai acte, spun eu pe scurt. Adica ori iti iei un scuter SH ori iti iei unul de la Kava fara Omologare de Tip (adica fara carte) e tot aia....dai 100 si ceva de parai pe la RAR pt Omologare Individuala. Sa cumperi un scuter cu acte inseamna sa primesti Factura si Carte de Identitate SECURIZATA exact in momentul cumpararii, in magazin si sa mergi cu buletinul direct la primarie....nu sa stai sa mai alergi pe la RAR (exact ca si atunci cand cumperi o masina noua...mergi direct la Udriste, nu pe la RAR). CAND CUMPARATI SCUTERE SOLICITATI SI CARTEA! ESTE DATORIA LEGALA A VANZATORULUI SA O FACA!

eu am dat doar 700.000 la RAR si n-am avut nici o treaba cu omologarea individuala.

acum e inscris la primarie si am numar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am dat doar 700.000 la RAR si n-am avut nici o treaba cu omologarea individuala.

acum e inscris la primarie si am numar.

mi-e mi-a venit in sfarsit cartea de identitate....acum il imatriculez..am platit 300 de mi taxa de inscriere si impozitul... la financiar si urmeaza sa platesc 600 la primarie... :cheers:... cristi cam cat costa rolele... o toba... etc ..niste preturi..si carre estee greutatea pentru role...ptr demaraj...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un Gianelli care are si role in pachet costa vreo 450ron la Ciprian la service la Budapesta...se simte diferentza...mai mult nu am apucat sa tunez la el , dar fuge cam cu 70-75...dar cel mai bine se simte pe accel pana pe la vreo 50....

 

un site de tuning care descrie foarte multi pasi : http://www.rollertuningpage.de/thread.php?threadid=198588

 

traduceti in engleza cu un traducator online....

Editat de Serginio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...