Sari la conținut

UN tuning la scooter


infoschumi
 Share

Postări Recomandate

Am fost azi la unu care face tuning la scutere si apoi le vinde.

Avea vreo 4 scutere.Unu era ori Suzuki Sepia ori Honda Dio , dar mai degraba primu.

Si il intrebai cam la cat ar ajunge un kit , si imi zisa ca aduce kituri ,,Mer......"(nu mai stiu exact) pe la 145 euro.

Da zisa ca daca iti iei kit trebuie schimbat si variatorul , si carburatorul , mai multe . E adevarat? Ce trebuie schimbat ? Si de unde pot lua un kit din Romania si cam la ce pret???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Da, nu trebe sa schimbi carburatorul, variatorul etc. ca sa folosesti un kit soprt. oricum, in principiu ca sa obtzii performantzele maxime ale kitului respectiv, trebe sa mai pui o toba sport, un variator mai mare etc.

 

Potzi sa faci rost de un kit prin comanda, dureaza aprox. 10 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut vreau si eu sa stiu daca cunoste cineva un magazin in romania care aduce Kituri de tuning pt. scutere etc...

 

Pentru ca eu am un scuter de 49ccm si nu pre fuge(80km/h) si eu asi vrea macar (90km/h) si ceva demarji si nu stiu ce sai fac ori sai pun un set motor Polini sau Malossi ..........ori un filtru de aer sport, o toba sport ..asi vre sa-mi spuneti si mie de unde pot cumpara accesori tuning

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine il vinzi si iti iei un 125 in 4t  :laugh:

Corect!

Nu vad de ce ar merita sa faci modificari costisitoare la scutere...Pur si simplu daca vrei mai multa putere ,viteza, cuplu, inseamna ca de fapt vrei motocicleta :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

La inceput si eu vroiam sa-mi pun kit pe un scuter de 50 dar dupa ce am vazut cat de instabile sunt la viteza mai mari am renuntat :drink: Am preferat sa mai astept o luna doua si sa-mi iau un rs125 la mina a 2 a. Plus k un kit dupa 10000 de km se cam duce. Ma gandesc ca la rs o sa am mai multa putere stabilitate,viteza mai mare consum mai mic si un aspect de motocicleta nu de scuter. Si nu dai bani multi in plus poate chiar mai putini :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...