Sari la conținut

Lupta la 125


Ce atzi alege?  

877 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Eu votez pt cbr deoarece este un 4t foarte bun, se aude foarte frumos, este destul de usor si pana la urma cata putere vrei de la un 125? Are 12cp, pui o alta toba sport si un carburator mai mare si poate ajunge la maxim 20cp, nu? Eu zic k e bine asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 478
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mito meu are 38 caii fuge 190 si e din 2001 are 37.000 km si merge super cu 2 pers am mers 165 ......are doar toba sport si filtru de aer ! honda cbr 125 e slaba....m-am dat cu una din 2004 si abia mergea 140 chinuit !nu lau cagiva pt k am eu o laud pt k poate ! :hurt: :) :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mito meu are 38 caii fuge 190 si e din 2001 are 37.000 km si merge super cu 2 pers am mers 165 ......are doar toba sport si filtru de aer ! honda cbr 125 e slaba....m-am dat cu una din 2004 si abia mergea 140 chinuit !nu lau cagiva pt k am eu o laud pt k poate ! :hurt: :) :burnout:

nu frate are 50 de cai si fuge 200...=)) fi serios pustiu

are 30 de cai si fuge max max 170...asa ca nu mai face gargara...de unde sti tu de 38 de cai? unde ai masurat tu la tine in alba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu tot as alege aprilia rs 125 si designul e misto tot , nu am dar dupa dotarile pe care le are si cum am auzit de pe aici de pe forum si din afara cred ca este cea mai ok dintre toate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba eu am un nsr din 92 si sincer ma cac pe multe rs-uri si in plus rs au un zgomot de (cuvant urat) se fuck foarte repede motoarele pt ca trebuie sa il turezi la 6 mii de ture ca sa pleci de pe loc si toti isi iau rs ca sunt pustani corditi cu bani multi eu am prin cu nsr-ul meu 150 si se mai ducea...acum stau pe bara ca mi sa spart colivia de la biela si a intrat pe langa piston si mi-a facut cilindru si pistonu varza daca stie cineva de unde sa iau un piston si un cilindru asi fi recunoscator fac cinste contactati-ma la 0720045988 sau pe mess NOS_KPT uite si o poza cu el:P

post-6953-1186251420_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai alexutzzz te invit la alba iulia sa vezi k merge 190 ! nu degeaba i-a pus 220 in bord...in fine ! cand ai timp si vrei dami un mail si vi sa ne dam ! :burnout:

baliverne ce zici tu acolo.......puterea e scoasa din porumb...ca sa afli puterea exacta o pui pe dyno

si in primu rand nu vin eu la alba doar sa ma dau cu tine

iar in al 2 lea rand...cu rsu meu te spulber;) eu pot sa afirm ca am 38 de cai.... prin modificarile radicale aduse motorului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba eu am un nsr din 92 si sincer ma cac pe multe rs-uri si in plus rs au un zgomot de (cuvant urat) se fuck foarte repede motoarele pt ca trebuie sa il turezi la 6 mii de ture ca sa pleci de pe loc si toti isi iau rs ca sunt pustani corditi cu bani multi eu am prin cu nsr-ul meu 150 si se mai ducea...acum stau pe bara ca mi sa spart colivia de la biela si a intrat pe langa piston si mi-a facut cilindru si pistonu varza daca stie cineva de unde sa iau un piston si un cilindru asi fi recunoscator fac cinste contactati-ma la 0720045988 sau pe mess NOS_KPT uite si o poza cu el:P

 

1. Pe ce RS-uri te caci tu cu NSR-ul din '92 ?

2. Da, adevarul este ca NSR-ul nici nu se compara cu RS-ul la sunet, poate doar cu un R1 cu toba aftermarket, in nici un caz stoc.

3. In legatura cu "pustani corditi cu bani multi", am un singur lucru de spus: sa-mi sugi "denumirea populara la cuvantul penis".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baliverne ce zici tu acolo.......puterea e scoasa din porumb...ca sa afli puterea exacta o pui pe dyno

si in primu rand nu vin eu la alba doar sa ma dau cu tine

iar in al 2 lea rand...cu rsu meu te spulber;) eu pot sa afirm ca am 38 de cai.... prin modificarile radicale aduse motorului

SPULBERATORULE!!!

 

repara-l si dupaia mergi la alba sa-l spulberi...tsunami mic ce esti :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma indoiesc de faptul ca toate "concurentele" sunt de "calibru" mare printre 125. Eu totusi am ales Aprilia rs125, fiindca e cea care...care m-a fascinat e cam mult spus, sa zicem ca e cea pe care am "simpatizat-o" inca de cand am calcat pe forumul asta prima data (acum ceva timp cand ma preocupau scooterele <50cc). Avand in vedere ca-mi voi lua permisul pentru A peste cateva luni ( :hurt: ) cred ca vehiculul meu va fi un Aprilia rs125.

 

 

 

cum vad ca e "la moda" pe forum sa se spuna la sfarsitul unui post : sal :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

pun si eu 2 poze by io :moto: aku astia cu ciuda si etc nu comentati nimik pls :D e pe drumu alba - teius :bounce: am uitat sa va zik mi-am pus carburator de 72 :hug: nu va speriati k consuma doar 6 maxaim 7

post-21768-1188498884_thumb.jpg

post-21768-1188498895_thumb.jpg

Editat de daniells
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

scz ca raspund dupa atata timp...dar pozele nu sunt cu bordul lui sunt exact din videoclipul pus de el mai sus...si mi se pare ca aia e o cagiva mito cu motor de 350...care incape perfect la mito...nush sigr daca chiar e aia de 350 mi se pare ca am citit pe un site...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...