Sari la conținut

Taxa Mult Prea Mare La Rca - Scooter


Marinaru68
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

C. J a are dreptate...nu m-am simtit ofensat, dar toti motociclistii genrealizeaza, voi nu ganditi ca aici e "elita" scuteristilor (ca si oameni nu ca si rideri) nu orice rrom...Cred ca am subliniat faptul ca nu te gonesc de-aici fiindca nu am nici o autoritate, am zis ca decat sa spui prostii mai bine nu intri...Iti convine sa intru pe sectiunea ta si sa vorbesc in hindusa? Mi s-a luat de unele basini de motociclisti care zic ca sunt mari cunoscatori, dar nu se gandesc cand merg cu peste 100 prin oras. S-a mai dsicutat deja...

 

@VladuL: eu te-am respectat pe tine dar vad ca tu nu sti sa faci chestia reciproca...frustrat(a) sti tu cine e :D :o

 

Nu am zis de nimeni sa nu mai intre dar eu nu intru la motociclisti pe sectiune sa le zic de ce nu stiu sa dea cu sapa sau sa stranga fanu :( :blink:

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E obligatorie pt. mopede ( scutere ) .

VlaDonE-46 , depinde la ce firma iti faci . Eu am fost la Asirom si depinde de cati ani are posesorul (pe acte) scuterului ... parca 900(aproximativ) pe 6 luni zicea ala de acolo

Bafta :blink:

infernal... 900.000 le 6 luni am platit io la mz, da am cautat unde-i cel mai ieftin.

scuze daca a reiesit ceea ce nu trebuia mai sus, ideea e ca astia de la asigurari chiar baga toti in aceeasi oala(repet, gresit).

vedeti cat e la bcr asigurari... io acolo am gasit cel mai ieftin(banuiesc ca si la scutere e ieftin), mi-am facut chiar acuma in 28dec.

cand am avut scuteru' am vrut sa-mi fac asigurare, pt orice eventualitate(mar-apr 2006), si in cluj nime' nu facea, numa asiromu la pret de moto(care si la moto e mare fata de altele...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi ce sa zic ca si preturi....cele mai ieftine(in orasu meu si pt scuteru meu) i la ardaf 132lei cel mai ieftin....cel mai scump este la aliantz unde costa 240 lei tarife pe 6 luni...dar scuteru meu intra la motociclete....mai are cnv scuter cu capacitate mai mare...sa imi zica si el ceva oferte...ca as vrea sa schimb ardaful si nu am oferte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze si eu daca te-am luat cam tare dar pur si simplu mi s-a luat sa am 2 maini doua picioare si sa fiu bagat in categoria celor cu 1 mana si un picior... nu vreau sa ma cert cu tine, dar cum si tu ne-ai catalogat, si eu te-am catalogat pe tine. Scuze doar ma dispera aia care se dau mari si tari ca au peste 18 ani, au carnet, au motor si noi suntem aia incompetenti din pctul lui de vedere. Se pare ca esti de treaba...dar imi sustin ideea: se ia la valoarea obiectului nu la valoarea proprietarului.

 

Deci pana la urma unde e cel mai ieftin?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vedeti cat e la bcr asigurari... io acolo am gasit cel mai ieftin(banuiesc ca si la scutere e ieftin), mi-am facut chiar acuma in 28dec.

:laugh: eu am fost la BCR asigurari :blink: [la cineva care il cunosc] si s-am zis ca vreau RCA pt 49cc

mi-a zis ca nu se face , a sunat si la pitesti si la alte firme de asigurari , doar ASIROM face [ dar e tarif de motocicleta ] ... desi pe actu ala trece MOPED :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze si eu daca te-am luat cam tare dar pur si simplu mi s-a luat sa am 2 maini doua picioare si sa fiu bagat in categoria celor cu 1 mana si un picior... nu vreau sa ma cert cu tine, dar cum si tu ne-ai catalogat, si eu te-am catalogat pe tine. Scuze doar ma dispera aia care se dau mari si tari ca au peste 18 ani, au carnet, au motor si noi suntem aia incompetenti din pctul lui de vedere. Se pare ca esti de treaba...dar imi sustin ideea: se ia la valoarea obiectului nu la valoarea proprietarului.

 

Deci pana la urma unde e cel mai ieftin?

am zis clar ca aia e parere lor, nu a mea!!!

io stiu ca exista un prost in 10 isteti, da ala fiind prost iese in evidenta. si e la fel si la moto, si la scutere!

si nu te-am catalogat. si n-am dat de inteles ca esti incompetent. momentan detin un mz si o mobra 50s... mz-u il chinui la drumuri lungi si prin oras, mobra(50s) din '77 e pentru intruniri, si is mai mandru pe mobra(cu nr galben, de 50, repet) decat orice pseudo-chopperist sau cine stie... nu conteaza cap. cilindrica ci omu, bine zici, da nu dedu ciudatenii din ce nu am zis...

cinste maxima si la asigurari ieftine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am zis clar ca aia e parere lor, nu a mea!!!

io stiu ca exista un prost in 10 isteti, da ala fiind prost iese in evidenta. si e la fel si la moto, si la scutere!

si nu te-am catalogat. si n-am dat de inteles ca esti incompetent. momentan detin un mz si o mobra 50s... mz-u il chinui la drumuri lungi si prin oras, mobra(50s) din '77 e pentru intruniri, si is mai mandru pe mobra(cu nr galben, de 50, repet) decat orice pseudo-chopperist sau cine stie... nu conteaza cap. cilindrica ci omu, bine zici, da nu dedu ciudatenii din ce nu am zis...

cinste maxima si la asigurari ieftine!

:blink: hmmmm, Tudore,Tudore......... :o :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

infernal... 900.000 le 6 luni am platit io la mz, da am cautat unde-i cel mai ieftin.

scuze daca a reiesit ceea ce nu trebuia mai sus, ideea e ca astia de la asigurari chiar baga toti in aceeasi oala(repet, gresit).

vedeti cat e la bcr asigurari... io acolo am gasit cel mai ieftin(banuiesc ca si la scutere e ieftin), mi-am facut chiar acuma in 28dec.

cand am avut scuteru' am vrut sa-mi fac asigurare, pt orice eventualitate(mar-apr 2006), si in cluj nime' nu facea, numa asiromu la pret de moto(care si la moto e mare fata de altele...)

 

la BCR am facut si eu anul trecut prin august si am platit 135 lei parca,pe un an de zile,si era printre cele mai bune preturi...in vara imi expira RCA-ul...sper sa nu fi crescut prea mult (sau sa nu cresca pina in august) ca as vrea sa reinnoiesc tot la BCR...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fac o comparatie..anul trecut am platit rca la o conserva 390 roni...anul asta am platit la aceeasi conserva 360 roni,desi peste tot in presa se trimbitza cresterea rca cu nu stiu cite zeci de procente..

cind am cautat pe net rca pt conserva mea,toate sareau de 460 roni din start...deci daca rca la conserva mea este asa de mic,presupun ca si la kestiile cu 2 roti e cel mai ieftin...

apropo,societatea este ardaf....nu stiu cit de serios sint,dar asta e problema eventualului accidentat din partea mea..

tocmai am cautat pe net de curiozitate cit e rca la moto fara atas....si am gasit..este 132 roni pe 12 luni pe pers fizica.....o fi cel mai mic?restul cautati si voi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar taxa este cam mare insa o consider utila...

cu un scuter ai toate sansele sa produci mai multe "accidente" anual decat cu o masina chiar daca sunt minore.

va intreb pe voi, de cate ori ati atins oglinda unei masini din trafic care statea la stop. ei hai sa spune ca e un bmw model nou, iar impactul e destul cat sa i sparga alauia oglinda, na' ce faci... nu mai bine ca ai RCA? mi s-a intamplat de 2 ori sa ating usor oglinada unei masini, fara sa pateasca ceva, si sunt sigur ca nu sunt eu singurul caruia i s a intamplat. poti zgaria masini f usor in rafic mai ales cand te stecori printre ele la stop ... asha ca pe undeva suma mi se pare echitabila...

 

--- Mesaj completat în 30 Jan 2008 14:14 -------------
http://www.raspunderecivilaauto.ro/ro/17_12_index.php

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar taxa este cam mare insa o consider utila...

cu un scuter ai toate sansele sa produci mai multe "accidente" anual decat cu o masina chiar daca sunt minore.

va intreb pe voi, de cate ori ati atins oglinda unei masini din trafic care statea la stop. ei hai sa spune ca e un bmw model nou, iar impactul e destul cat sa i sparga alauia oglinda, na' ce faci... nu mai bine ca ai RCA? mi s-a intamplat de 2 ori sa ating usor oglinada unei masini, fara sa pateasca ceva, si sunt sigur ca nu sunt eu singurul caruia i s a intamplat. poti zgaria masini f usor in rafic mai ales cand te stecori printre ele la stop ... asha ca pe undeva suma mi se pare echitabila...

 

<small>--- Mesaj completat în 30 Jan 2008 14:14 -------------</small><br/>http://www.raspunderecivilaauto.ro/ro/17_12_index.php

Daca ajungi sa zgarii masinile printre care te strecori, mai bine stai in banda ta sau acasa. Daca vezi ca nu ai loc, nu te bagi.

Un prieten a patit-o destul de urat, a intrat intr-o masina, nu avea asigurare si a trebuit sa plateasca ~47 de milioane dauna. Deci nu cred ca 7-8 sute de mii pe 6 luni este mult. Oricum, util, neutil, RCA-ul e obligatoriu si la mopede.

 

 

 

Bafta! :bigstar:

Editat de VladuL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Salut!

 

Cine este interesat in a lucra ca livrator de pizza pentru "PHD by Pizza Hut" este invitat sa depuna CV la magazinul din Calea Vitan nr.23D sau in Calea Dorobanti 5-7 (Pizza Hut). Ne puteti contacta si pe www.PHDpizza.ro sau la telefon 021 201 17 60 sau 0749 099 041.

 

Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...