Sari la conținut

A cazut shi SORINAKE...


young rider
 Share

Postări Recomandate

seara!

Adineauri am venit de la lokul akcidentului...din cate am vazut eu , o mashina taxi

 

l-a lovit pe Sorin exact pe o trecere de pietoni la intersectia Stefan cel mare cu

 

Calea Floreasca (cred) , unde este spitalul de Urgenta... despre el nu shtiu decat

 

ca nu are nimik grav , decat o durere de shold...(am ajuns akolo exact dupa ce a

 

plekat el la spital).Motorul nu are decat o oglinda rupta , un semnal spart shi toba

 

julita...mai multe nu pot sa va spun , poate ne spune el...

 

AVETZI GRIJA!!!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yak!

a, mersi la tuata lumea care a venit sa ma vada la spital :cheers:

ma rog, alea 30 de minute cat s-au benoclat la mine doctorii.

 

si o multime de lume m-a sunat, bine ca aveam baterie... :cheers:

 

Ideea de baza e simpla, eu pe banda 1 pe langa masini parcate, merg inainte.

taxiul de pe banda 2 hotaraste sa faca dreapta.

L-am atins cu cotul in timp ce franam, am tot franat si evitat sperand ca boul se va opri. evident ca la un moment dat, masina a impins mai tare decat puteam eu apleca asa ca am cazut pe dreapta, stiu ca am auzit "haaaarsht" si ca am impins in motor ca veneam in el.

stiu ca m-am ridicat si ca am vrut sa-l bat pe nenorocit.

 

dupa ce m-am "linistit" si a venit si politia am fost pentru orice eventualitate la urgenta (era viz-a-vis), unde am petrecut clipe de neuitat impreuna cu amicu' bairava. Cum am ramas putin in itzari pentru o fotografie de familie alb-negru, cum apare si Marcela cu merele de aur :cheers:

 

Ei ma rog, Nucu a inghetat langa motor pana am plecat (calare da?) la politie.

Acolo era nea caisa, care incerca sa explice ca de fapt eu cand l-am vazut in maretia lui, m-am speriat am franat si am pierdut controlul. (sau ceva de genul). MA rog, omul incerca sa se scoata, asa ca i-au facut dosarel de cercetare penala pentru vatamare corporala (am concediu 7 zile :cheers: ). Mai adaugati ca a zis ca e nevinovat, asa ca i-au dat si fabuloasa DOVADA, in schimbul permisului (mama ce poza nashpa avea saracu').

 

Acu eu dupa politie, am plecat la o cafea cu baiarva, si dupa aia am mai dat niste ture sa fiu sigur ca merge motoreta :cheers:.

 

Maine cand voi fi mai odihnit voi face si o lista cu lucruri care sunt utile in caz de accident mic ( cum fu asta).

 

 

Sorinake

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah . io cred ca ala a crezut ca esti taxi si s-a gindit : ia uite bai ai reaq , au facut taxiuri moto sa imi ia mie painea de la gura... :cheers: Ti-am zis io ca nu trebuia sa luam motoare galbene.

Bine ca nu te-a tavalit prea rau :cheers: (era cumva de la Tess taxi ?am observat ca astia sunt the worst of the worst).Oricum , daca aveai un Goldwing il obligai tu sa mearga inainte , mama lui... :cheers:

Las-o si tu mai moale o vreme...yeah , like u will...la ce tonus ai nu te doboara pe tine un rahatel ca asta :cheers: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine c-ai scapat intreg. Vezi sa nu uiti sa postezi pozele alb-negru, sa-ti vedem oasele.

 

Cat despre TAXI Driver - cacao cu prune - ala, macar i-ai dat-o la bot ? :cheers:

 

Sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorinake, fataaaa, eu inteleg ca vrei atentie dar nici chiar asa! ..ia nu te mai tavali pe jos, ca ma suna prietenii si incep cu "Sorin a avut accident ..a dat unu' peste el" ..vrei sa mor de inima? :cheers:

 

Si eu care plecasem de acasa sa petrec cu voi la The Jack sau oriunde ramasese ca ne vedem ..cind colo imi petrec seara la Urgentza :cheers:

 

Bine ca esti sanatos....ca de obicei, pina la git! :cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorin, mi-a cam stat inima-n loc cand mi-a zis Nucu de accident. Daca eshti OK asta conteaza cel mai mult. Am intzeles ca nici motoru nu este prea rau bushit.

 

Ce sa zic ... drum uscat shi fara astfel de incidente.

 

PS: ai dat shi tu un claxon cand ai vazut ca face dreapta, sau a fost prea in scurt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorinake, imi pare rau pt cele intamplate,............. ma bucur ca nu ai patit nimic................. dar,.....stau eu si ma intreb,..... cum de nu a oprit ducati-ul in timp util?? .......doar stim ce conducem.............. :cheers:

 

ps. raman si eu la ideea ca te-o fi confundat cu un concurent, fiind tot galben :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorine, imi pare foarte rau sa aud ca ai muscat-o ... fir-ar mama ei de viata sa fie :cheers:

 

Sper ca esti bine cu oasili si cu muschili :cheers:

 

PS: motoreta e bine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

punctul 1:

motoreta e ok, m-am dat cu ea. Am fost la service cu ea, si sunt mai multe belite decat ce scrie politia acolo, sper sa rezolv. Ala fiind vinovat o sa ma duc maine la asigurare sa vad ce se intampla. O sa va tin la curent.

punctul 2:

Eu sunt bine, am 7 zile de "concediu" doar prima dimineata dupa accident am avut ceva "jene" pe la poponeatza :cheers: da nu mai e cazu, am si niste pastile de luat de la marmacie, da astept sa ma mut sa pot lua.

 

Si acu pe rand:

ghost:

NU, la viteza pe care am avut-o si distanta pana la masina (1-2m) nu am avut cum opri.

ivan:

M-am strambat la el dupa, nu cred, sunt sigur ca i-a stat ceasu'

smokey:

eu am casco, da fiind vina lui sa plateasca.

Placebo:

Timp de claxon nu am avut, a fost prea din scurt. Oricum primul reflex a fost sa franez si sa nu pic in momentul impactului. Dupa ce-am dat cu cotul in stalpul din dreapta spate al renault-ului, am mai mers "lipit" de el vreo 12m (dupa masuratorile politiei) timp in care am franat (nu prea violent ce-i drept) in timp ce faceam dreapta cu el cu tot. Desi izbitura s-a auzit, soferul nu a reactionat decat atunci cand ajunsesem deja pe jos. adica dupa inca 5.80m. Asa ca daca il claxonam sau daca i-am batut cu cotu in geam tot aia, nu a reactionat imbecilul. asta e cel mai frustrant...

MArcela:

stai linistita fata, de fapt totul a fost regie, nu mai stiam cum sa dam de tine, si am facut regia asta sa te mai vedem :cheers:

 

 

Una peste alta, am invatat niste chestii, din pacate pe PROPRIA piele, asa ca impartasesc poate ajuta si pe altii alta data.

1 - Cand e rece afara, frana (cel putin a mea) blocheaza roata MULT mai usor. Azi am "testat" si cred ca la se blocheaza cu 70% mai usor (deci franez cu 30%) . Asta pe UD si rece, cum e acum cand am venit eu acasa. De asemenea blocatul rotii din fatza, nu inseamna neaaparat ca esti pe jos, poti scapa.

2 - Ideea de a "merge cu el" este gresita (ma refer la situatia ipotetica, in care ala face dreapta de pe banda 2, in scurt, si tu esti pe banda 1 si mergi inainte). Doar in cazul in care e un sofer bun, isi da seama si ia masura de-a evita e ok, ceea ce inseamna un mare noroc.

3 - Atunci cand am cazut, am ajuns in spatele motoretei, care se oprea mai repede decat mine, si-am impins cu picioarele in ea.

4 - Cand treci pe langa o masina care-ti poate taia calea considera din oficiu ca-ti taie calea si fii pregatit sa o eviti.

5 - Ori nu am realizat prea bine pericolul la care m-am expus, ori sunt prea shmecher, oricum nu mi-a fost frica si nu am fost panicat nici in timpul acrosajului nici cand motoreta se dadea pe jos... Am inchis okii doar cand am vazut scantei sau mizerii care-mi sareau in vizor....

 

Astept comentarii avizate, in ideea de-a invata cum sa reactionam in situatii nasoale.

 

Sorinake

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 - Cand treci pe langa o masina care-ti poate taia calea considera din oficiu ca-ti taie calea si fii pregatit sa o eviti.

Cred ca asta e cel mai important de tinut minte, daca vreun participant la trafic are posibilitatea sa faca o manevra, oricit de periculoasa, ilegala sau criminala ar fi ea, atunci asteapta-te sa o faca si fi pregatit sa ai rezerva de timp si spatiu pentru evitare ... si fa-te vizibil sau audibil, ca sa zic asa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...