Sari la conținut

Unde Pot Schimba Un Motor? Cu Totul?


Postări Recomandate

Salutari tuturor,

 

am nevoie de o recomandare pentru un service BUN. Ma intereseaza unul care sa-mi poate schimba in intregime motorul de pe un scuter de 50 cmc (Tomos youngst'r) cu ceva mai performant.

 

Criterii:

 

- service-ul / furnizorul sa poata oferi un motor nou si performant de 50 cmc. de preferat 2 timpi

- sa poata face si montarea si adaptarile necesare, la un nivel rezonabil

- nu vreau decat schimbarea motorului (si ce-o mai trebui schimbat prin el), fara delimitare sau altceva

- transmisia finala e pe lantz. As dori sa ramana asa.

- buget total alocat - max. 1500 EUro, cu tot cu manopera, motor, etc. Una peste alta, cu TOT, max. 5000 RON. Dar in banii astia ma astept la un motor nou de firma, pentru ca-mi pot lua un scuter nou, la o adica.

 

Intrebari:

 

- credeti ca e viabil ca proiect si cost?

- recomandati pe cineva care sa poata face totul, de la un cap la altul? nu ma intereseaza daca e Gigi de la colt sau un superservice - totul e sa iasa bine.

 

Multumiri in avans

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce vrei sa faci nu are nici un sens, sa schimbi un motor de 50 cmc cu altul tot de 50 cmc, chiar daca e de firma mai buna tot pe un sasiu Tomos e... Vinde ce ai, pune si ceilalti bani si ia ceva ca lumea.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce vrei sa faci nu are nici un sens, sa schimbi un motor de 50 cmc cu altul tot de 50 cmc, chiar daca e de firma mai buna tot pe un sasiu Tomos e... Vinde ce ai, pune si ceilalti bani si ia ceva ca lumea.

Bafta!

:bigstar: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va contrazic, dar nu am nevoie sa strang bani daca vreau sa iau altceva, din fericire m-as descurca. Fiecare cu ciudatenia lui :bigstar:, iar eu sunt perfect multumit cu sasiul pe care-l am, doar ca as dori un motor mai bun (mai ales la demaraje) pe el.

 

Asadar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...