Sari la conținut

MOTOFOTBAL


Dobrescu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cine nu a venit are de ce sa-i para rau! A fost super. Nu s-a mai jucat sbz contra motociclism ci am jucat impreuna impotriva echipei aduse de Ono(riu) la care au mai jucat si cativa de la noi.

 

S-au remarcat in mod special portarii, Sava la ei si Soso la noi precum jucatorii de teren Bocioaca, KSt, Sabin si fratele lui.

 

In mod negativ s-au remarca restu;, in frunte cu NKZ care de fiecare daca cand primea o minge o lasa sa cada si nu o mai prindea!

 

Fenomenal a fost Bhairava, care datorita tentaculelor (atat inferioare cat si superioare) era destul de greu de depasit.

 

Din pacare Ono(riu) nu a fost pus in valoare neprimind prea multe pase de la echipa lui...

 

Apararea noastra a fost formata din super-pilotii Mos Craciun si Ionut Mistode care parca nu se dau la viteza, asa de incet se miscau.

 

Denis, la o pasa data de mine cam in spate s-a intors prea brusc, si a facut o intindere de muschi (sau ce are el acolo) asa ca a iesti dupa prima jumatate de ora!

 

Cel mai infect organism a fost NKZ, care dupa ce a facut un sprint pana al mijlocul terenului nu mai putea, asa ca a fost inlocuit.

 

Sper ca nu am uitat pe nimeni!

 

Una peste alta, a fost super-misto si sper sa mai mergem, insa doar noi, fara jucatori de fotbal care joaca numai pentru a castiga si se comporta un pic diferit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine-bine, lasand ploaia si umezeala asta la o parte, care a fost atmosfera ? Scorurile ? Au batut ai nostri ? Ati dat la gioale ?

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai asa ca incep sa-mi aduc aminte..

 

Super jucator: Co Blue!

Frate, al dracu' pitic daca treceam de el cu tot cu minge! Se lipea tot de el si mai iesea si pe atac rapid!

 

La final a venit si ELFu' care facea pe mironosita ca e in pantaloni scurti si alea alea.... A intrat in teren si ne-a aratat ceva tehnica de Boldesti Scaeni, de unde e el...

 

Trebuie sa va spunem ca am avut si admiratori: Andi, Costin, SHB si inca cativa care s-au comportat asa cum trebuie! S-au facut si poze, sper sa apara in curand!

 

Scorul a fost in favoarea dusmanilor, cu 2-3 bucati inainte, dar nu asta a contat (pentru noi)!

 

Cat despre vreme, nu am simtit frigul absolut deloc! Am jucat in continuu si a fost super ok. Evident, am ajuns acasa fleasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cateva de obiectat la cele spuse de Mobrescu:

- In primul rand am intrat pe teren din prima neincalzit dupa 15 min ma durea pieptul ai am luat o scurta pauza de 10 min, dupa care am jucat pana la sfarsit. Sa nu mai zic ca am dat nenumarate goluri

- In al 2-lea Dobrescule, (B0ule), numai gura de tine. In afara ca, confundai lateralele terenului cu poarta si trageai numai in aut (out), in rarele ocazii cand atingeai mingea, aceasta (mingea) se speria de tine ca de drac. Sa nu mai zic ca lasai dara pe teren, ca si melcul.

 

Asaaaa....

- Elefantul de Soso nu stiu de unde are atata energie, cred ca a baut din aceeasi cana cu Pedi, sau poate amandoi au baut Red-Bull dupa Sorinake, care a vrut sa intre pe teren in echipament moto full (ce o fi avut imbecilul in cap?)

- Bhairava ar fi fost bun undeva pe la 1848 ca suport ptr. fratele lui geaman si anume Balcescu.

- Denis, din spusele lui si-a scrantit muschiul :cheers: Cum dreaq o veni asta numai el stie. Oricum incepuse sa ii iasa tigarile prin piele

- Bocioaca aka "Tina Turner" s-a miscat natural dar ma asteptam la mai mult de la el dat fiind faptul ca are multe meciuri in spate.

- Am mai vazut si ceva obstacole pe teren (Sabin si frati-su)

- Mos Craciun si Mistode au alergat in continuu (mai ales MC), dar stiti cum se spune: "Si calul alearga".

- Andi a facut niste poze cu camera lui Pedi, dar din cate am vazut eu a pozat gardurile (oricum nu vedea pana pe teren de batran ce e)

- Echipa lui Onoriu a luat totul prea in serios si nu prea cred ca s-au distrat.

 

Si ca sa concluzionam:

- Nu credeam sa iasa asa distractie (sa vedeti ce o sa fie data viitoare)

- Abia mai merg, ma doare tot corpul, sper sa imi treaca pana data viitoare.

Editat de nkz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

- In primul rand am intrat pe teren din prima neincalzit dupa 15 min ma durea pieptul ai am luat o scurta pauza de 10 min, dupa care am jucat pana la sfarsit. Sa nu mai zic ca am dat nenumarate goluri

 

MKZ, pe dracu 10 minute! Ai stat o ora pe margine! Dupa ce ca ai 50 de kile nici pe alea nu le misti cum trebuie.

Nenumarate goluri ai dat pentru ca ti-am dat o multitudine de pase, din care ai fructificat cateva. Oricum, cel mai frumos gol al serii a fost ala pe care l-am dat amandoi, de nu mai stiau aia cum sa ne ia mingea... remember?

 

- In al 2-lea Dobrescule, (B0ule), numai gura de tine. In afara ca, confundai lateralele terenului cu poarta si trageai numai in aut (out), in rarele ocazii cand atingeai mingea, aceasta (mingea) se speria de tine ca de drac. Sa nu mai zic ca lasai dara pe teren, ca si melcul.

 

Pai dupa cum am spus, suturile alea erau... pase catre tine, numai ca nu prindeai nimic, esti o varza. Ai picioarele alea doar ca sa semeni si tu cu noi, ca altfel nu le folosesti. Sa-ti aduc aminte cand ai dat cu stangul in minge care s-a dus in... piciorul drept? Frate, pai mureau toti de ciuda la miscarile astea! De aia se enervau oamenii, ca nici o minge nu era normala... Cat despre dara pe teren, ma bovis, pai tu l-ai zgariat, ascutitule.

 

Si ca sa concluzionam:

- Nu credeam sa iasa asa distractie (sa vedeti ce o sa fie data viitoare)

- Abia mai merg, ma doare tot corpul, sper sa imi treaca pana data viitoare.

 

Corect. Daca nu era terenul ud era perfect. Singura chestie este sa pleci repede acasa dupa meci, sa nu racesti.

Eu sper sa nu-ti treaca pana data viitoare si sa te doara non-stop, ca meriti, esti un om rau... si infect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...